2008 09 09 | Viktoras Rinkevičius: ar didžiausią pavojų vilniečiams kelia ekologines daržoves auginantys ūkininkai?

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkui, LVLS Valdybos pirmininkuii Viktorui Rinkevičiui susirūpinimą sukėlė policijos pareigūnų veiksmai, kai buvo grubiai sulaikytas ir uždarytas į areštinę ekologiškomis daržovėmis prekiavęs ūkininkas.
„Surengi šią spaudos konferenciją mus paskatino DELFI pranešimas apie tai, kad šių metų rugsėjo 7 d., sekmadienio rytą, policijos pareigūnai sulaikė Vilniuje esančioje kavinėje „Cafe de Paris“ ekologiškomis daržovėmis prekiavusį ūkininką iš Biržų Arūną Giedriką ir asociacijos „Viva Sol“ prezidentą, ūkininką Valdą Kavaliauską. Jie patyrė šoką, nes buvo sulaikyti netikėtai ir turėjo 3 valandas praleisti policijos komisariate.Ūkininkams buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas dėl neva neleistinos prekybos. Abiem sulaikytiesiems jau įteikti šaukimai į teismą”, sakė V.Rinkevičius.
„Visiškai natūralu, kad toks policijos elgesys sukėlė pagrįstą sulaikytojų ir sulaikymą stebėjusių kavinės darbuotojų bei lankytojų pasipiktinimą, nes prekyba ekologiškais produktais vyko visiškai teisėtai pagal abiejų pusių pasirašytą sutartį. Čia prekyba minėtais produktais pagal sutartį gali vykti kas antrą sekmadienį. Akcijos metu galima produktų ir paskanauti, ir nusipirkti”, spaudos konferencijoje tvirtino politikas.
„Reikia tik džiaugtis, kad ekologiškų produktų augintojai ir miesto prekybininkai taip gražiai bendradarbiauja, propaguoja sveiką mitybą ir skatina gamtai draugišką ūkininkavimą. Tokius reiškinius turėtume skatinti, o ne jiems trukdyti, o juo labiau bausti. Tai visiškai nesuprantami dalykai. Nejaugi Vilniaus mieste didžiausias pavojus jo gyventojams ir svečiams yra ekologiškų produktų prekybos vietoje? Nejaugi policininkai nemato ar nenori matyti rimtų nusikaltimų?”, retoriškai klausė V.Rinkevičius.
Kaimo reikalų komiteto pirmininkas V. Rinkevičius kreipsis Vidaus reikalų ministrą, Policijos departamento generalinį komisarą, Seimo kontrolieriaus įstaigą, prašydamas išsiaiškinti ar policijos pareigūnų veiksmai prieš ekologinių daržovių augintojus buvo adekvatūs, ar nebuvo pažeistos žmogaus teisės..  
Spaudos konferencijoje dalyvavęs ūkininkas, užsiimančios ryšių tarp miesto ir kaimo plėtojimo asociacijos „Viva Sol“ prezidentas Valdas Kavaliauskas sakė, kad „renginyje dalyvavę ūkininkai ir miestiečiai buvo pasipiktinę, kai policijos patruliai grubiai bruko ūkininką A..Giedriką į automobilį tarsi nusikaltėlį”.
Pasak V.Kavaliausko, bandęs apginti ūkininką ir jis pats buvo nuvežtas į policijos komisariatą, kur jiedu buvo išlaikyti tris valanda ir jų „nusikaltimą” tirsiąs teismas. Prelegentas piktinosi, kad policijos patruliai „brutaliai griebė ir juos išsivežė apklausai, kai buvo tik atidavinėjami klientų užsakymai”. Jis teigė, kad su kavine, prie kurios kas antrą savaitę vyksta ekologinių produktų pristatymo renginiai, yra sudaryta panaudos sutartis.
Ekologinių produktų vartotoja Arūnė Taunytė spaudos konferencijoje sakė, kad ją ir kitus renginio dalyvius „glumino neadekvatūs policijos veiksmai, nesugebėjimas atskirti administracinės teisės pažeidėjo nuo tikro nusikaltėlio”.
Spaudos konferencijoje Viktoras Rinkevičius priminė, kad Lietuva yra Europos Sąjungos narė, o Europos Sąjungos bendroji žemės ūkio politika vis labiau orientuojama į ekologinį ūkininkavimą, kuris duoda tiek aplinkosauginę, tiek socialinę ir ekonominę naudą, kad Europos Komisija pradėjo naują ekologiškų maisto produktų ir ekologinio ūkininkavimo skatinimo kampaniją,kuria siekiama, kad vartotojai i žinotų kas yra ekologiški produktai ir suprastų jų naudą.
Jis teigė, kad ekologiškas ūkininkavimas Lietuvoje yra nauja, bet sparčiai besiplėtojanti verslo sritis. 1993 m. buvo sertifikuoti vos 9 ekologinės gamybos ūkiai, tam skyrę 148 ha žemės, o 2007 metais - jau beveik 3 tūkst. ūkių. Ekologiški pasėliai sudaro 125 tūkst. ha arba apie 5 % deklaruotų tiesioginėms išmokoms žemės ūkio naudmenų ploto.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. liepos 15 d. (pirm.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų