LVŽS PIRMININKAS

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis gimė 1969 m. gruodžio 5 d. Šiaulių rajone, Naisiuose. Šiauliuose baigė J. Janonio vidurinę mokyklą ir vėliau studijavo Lietuvos žemės ūkio akademijoje, kur 1994 m. įgijo mokslinio agronomo specialybę.

1990 m. įsteigė uždarąją akcinę bendrovę „Agrokoncernas“, kuri išaugo į komercinę grupę ir šiandien vienija daugiau nei 30 įmonių, siūlančių žemdirbiams platų spektrą paslaugų ir kokybiškų produktų bei pažangius technologinius sprendimus, kurie yra būtini vystant konkurencingą žemės ūkio verslą.

Iš verslo Ramūnas Karbauskis pasuko ir aktyviai įsitraukė į politinę veiklą – nuo 1997 iki 2001 metų ėjo Lietuvos valstiečių partijos pirmininko pareigas. Išrinktas į Seima 1996 – 2004 m. kadencijoms, 2000 – 2001 m. buvo Seimo Pirmininko pavaduotoju ir Biudžeto ir finansų komiteto nariu. Buvo išrinktas į Šiaulių rajono savivaldybės tarybą 1997 – 2000 m. 2016 m. spalio mėn. rinkimuose į Seimą Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pelnė istorinę pergalę, iškovojusi net 56 mandatus parlamente. LVŽS tapo valdančiaja politine jėga, kuri formavo XVII-osios Vyriausybės programą.

Ramūnas Karbauskis aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje ir yra daugelio meno ir kultūros projektų idėjų autorius bei mecenatas. Nuo 2009 m. Lietuvos žemaitukų asociacijos vicepirmininkas. 2013 m. kartu su vienu žymiausiu Lietuvos muzikantu ir prodiuseriu, Andriumi Mamontovu, įkūrė paramos ir labdaros fondą „Švieskime vaikus“. Projekto „Išsaugokime vyrus“, kurio tikslas diagnozuoti prostatos vėžį ansktyvoje stadijoje, globėjas ir mecenatas. Baltų dievų muziejaus, Inkilų muziejaus, Baltų žolynų ir Krašto istorijos muziejų Naisiuose sumanytojas bei mecenatas. Šiaulių rajono jaunimo centro steigėjas. Serialo „Naisių vasara“ scenarijaus autorius ir mecenatas.

1987–1988 m. atstovavo Lietuvos jaunių paprastųjų šaškių rinktinei. Vadovavo Lietuvos šaškių federacijai 2006–2016 m. ir įsteigė Lietuvos moksleivių šaškių lygą. Domisi fotografija, literatūra, istorija ir teatru.

Žmona – Lina, turi du suaugusius sūnus – Justiną ir Mantą. Tėtis – agronomas ir biomedicinos mokslų daktaras Česlovas Karbauskis. Mama – mokytoja Nijolė Karbauskienė.

Užimamos politinės pareigos: LVŽS Pirmininkas