2017-11-23 | Seimas pradėjo svarstyti 2018 m. biudžetą

Seimo posėdyje įvyko 2018 m. valstybės biudžeto projekto (Nr. XIIIP-1227) pirmasis svarstymas, kurio metu buvo išklausytas Biudžeto ir finansų komiteto pranešimas, kitų komitetų išvados, frakcijų ir Seimo narių nuomonės bei pastabos.

Plačiau...
 

2017-11-23 | Seimas priėmė Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymą

Seimas, 62 parlamentarams balsavus už, 12 – prieš ir 33 susilaikius, priėmė naujos redakcijos Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymą (projektas Nr. XIIP-1902(4)ES).

Plačiau...
 

2017-11-22 | Dainius Gaižauskas. Antikorupcinės sistemos gairės artimiausiems metams

Viešojoje erdvėje iki šiol netyla diskusijos dėl atliekų deginimo kogeneracinėse jėgainėse. Šiandien Lietuvoje atliekos yra deginamos tik vienoje tokio tipo jėgainėje, įrengtoje Klaipėdoje, kurią administruoja Suomijos kapitalo įmonė „Fortum Lietuva“. Vilniuje ir Kaune planuojama pastatyti dar dvi tokias jėgaines.

Plačiau...
 

2017-11-21 | Virginija Vingrienė. Kauno kogeneracinės jėgainės vertėtų atsisakyti

Viešojoje erdvėje iki šiol netyla diskusijos dėl atliekų deginimo kogeneracinėse jėgainėse. Šiandien Lietuvoje atliekos yra deginamos tik vienoje tokio tipo jėgainėje, įrengtoje Klaipėdoje, kurią administruoja Suomijos kapitalo įmonė „Fortum Lietuva“. Vilniuje ir Kaune planuojama pastatyti dar dvi tokias jėgaines.

Plačiau...
 

2017-11-21 | Mindaugas Puidokas: Ar mokslo kokybė priklauso nuo universiteto dydžio?

Iki 2020 metų nutarta pertvarkyti aukštąjį mokslą – pakelti dėstytojams atlyginimus, išauginti tarptautinį konkurencingumą ir studijų kokybę. Taip pat planuojama sujungti dalį universitetų, optimizuoti studijų programas, o bakalauro studijas nuo 2018 metų padaryti nemokamas.

Plačiau...
 

2017-11-21 | Valstybinių aplinkos apsaugos kontrolę vykdančių institucijų pertvarkos naudą pajus visi

Seimas pritarė aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdančių institucijų pertvarkai. Nuo 2018 m. liepos 1 d. aštuoni Regionų aplinkos apsaugos departamentai (RAAD) jungiami į vieną, o šiek tiek vėliau – nuo 2019 m. liepos 1 d. – visos penkios aplinkos apsaugą vykdančios įstaigos bus sutelktos į vieną – Aplinkos apsaugos departamentą.

Plačiau...
 

2017-11-19 | Algimantas Kirkutis. Lietuva – sveikatos stiprinimui palanki šalis?
O kodėl gi ne!

Šie žodžiai, kaip ir visa publikacija, gali pasirodyti šiek tiek keisti negatyvios informacijos apie mūsų sveikatos apsaugą ir jos finansavimą dabartiniame kontekste. Mokydami savo vaikus sakome, kad siekiant rezultato reikia ieškoti pozityvių dalykų ir į juos koncentruoti dėmesį.

Plačiau...
 

2017-11-17 | Virginijus Sinkevičius. Kodėl Lietuvai reikia autonominių automobilių?

Lietuva pirmoji Europoje išsprendė pavėžėjimo paslaugų lygtį ir įgyvendino transporto kodekso pakeitimus, atveriančius galimybes diegti transporto paslaugų inovacijas.

Plačiau...
 

2017-11-17 | Imamasi iniciatyvos atliekų tvarkymo krizei spręsti

Šį mėnesį gautas Valstybės kontrolės tyrimas išryškino esmines atliekų tvarkymo problemas, kurios yra paveldėtos iš ankstesnių kadencijų. Gautoje valstybinio audito ataskaitoje teigiama, kad pažeisdami teisės aktus arba naudodamiesi įstatymų spragomis gamintojai ir importuotojai finansuoja ne visų pakuočių atliekų sutvarkymą ir neatlieka savo pareigų, todėl gyventojams mokesčiai už atliekų tvarkymą negali mažėti.

Plačiau...
 

2017-11-16 | Sportininkų maistpinigių apskaičiavimo tvarka bus peržiūrėta

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija bendru sutarimu pritarė daugiau nei šimto įvairių šakų sporto asociacijų prašymui inicijuoti maistpinigių, skiriamų sportininkams, skaičiavimo tvarką.

Plačiau...
 

2017-11-16 | Sudaryta galimybė neatlygintinai naudotis valstybės registrais ir informacinėmis sistemomis

Seimas pritarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūno pavaduotojo Virginijaus Sinkevičiaus ir frakcijos nario Sauliaus Skvernelio siūlymui pakeisti Viešojo administravimo įstatymą, pagal kurį bendravimas tarp valstybės įstaigų ir į juos besikreipiančių piliečių tampa efektyvesnis.

Plačiau...
 

2017-11-14 | Siūloma lankstesnė visų mokslo patikrintų narkotinių ir psichotropinių medžiagų naudojimo tvarka

Seimui pateiktos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narių Ramūno Karbauskio, Aurelijaus Verygos ir Agnės Širinskienės įregistruotos Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės bei Farmacijos įstatymų pataisos, kuriomis siūloma įteisinti vaistų, pagamintų iš iki šiol draustų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, vartojimą Lietuvoje.

Plačiau...
 

2017-11-14 | Ieškoma sutarimo tarp pacientų ir medikų lūkesčių

Seimo LVŽS frakcijos nariai Aurelijus Veryga ir Asta Kubilienė įregistravo Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo Nr. XII-2538 pakeitimo projektą, kuriuo ieškoma sutarimo tarp pacientų ir medikų lūkesčių.

Plačiau...
 

2017-11-10 | LVŽS Vilniaus skyrius turi naują pirmininką

Ketvirtadienį eiliniuose Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Vilniaus miesto skyriaus pirmininko rinkimuose naujuoju vadovu išrinktas Virginijus Sinkevičius.

Plačiau...
 

2017-11-07 | S. Tumėnas. Good-bye, lituanistik(c)a?

Seimas pritarė sveikatos apsaugos ministro, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario Aurelijaus Verygos ir grupės Seimo narių siūlymui, kad problemų su teisėsauga turintys gydymo įstaigų vadovai galėtų būti atleidžiami iš pareigų dalininkų sprendimu. Taip teigiama Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimo projekte, kurį šiandien palaikė parlamentarai.

Plačiau...
 
 
LVŽS Tarybos posėdis

article thumbnailInformuojame, kad nukeltas LVŽS Tarybos posėdis nevyks š. m. lapkričio 20 d. (pirmad.).
Plačiau

Konferencija "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos"

article thumbnailEuropos Parlamento nario B. Ropės organizuojama Konferencija Panevėžyje - "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos".
PlačiauNoriu gauti LVŽS naujienas el. paštu:

Kas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.
Pamėnkalnio g. 26, Vilnius, tel. 8 5 2120821
El. Paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų