2018-06-21 | Guoda Burokienė. Atsinaujinusi Valstybės tarnyba taps modernesne ir patrauklesne

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) jau ne vienerius metus tobulina Valstybės tarnybos įstatymą. Prie šio įstatymo buvo pradėta dirbti dar praėjusioje Seimo kadencijoje. Valstybės tarnybos įstatymas labai reikalingas tam, kad galėtume modernizuoti ir padaryti patrauklią valstybės tarnybą.

Plačiau...
 

2018-06-14 | Guoda Burokienė. Ruošiamos gairės Lietuvos vietos ir regioninės politikos tobulinimui

Vietos savivalda yra neatsiejama nuo savo piliečių teisės dalyvauti sprendžiant vietines problemas. Mero, savivaldybės tarybos narių atsakomybė už priimamus sprendimus, nuveiktus darbus yra stebima ne tik rinkėjų. Lietuva jau beveik 19 metų priklauso Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžių kongresui.

Plačiau...
 

2018-06-06 | Jonas Jarutis. Ar tikrai „MG Baltic“ pralaimėjo 2016-ųjų rinkimus?

„MG Baltic“ grėsmę nacionaliniam saugumui bandantys sumenkinti politikai daro vieną esminę klaidą. Jie (pavyzdžiui, NSGK kolegė Rasa Juknevičienė) teigia, neva politinė sistema sėkmingai atsilaikė prieš „MG Baltic“ įtaką ir poveikį.

Plačiau...
 

2018-06-06 | Lauras Stacevičius: „Lietuvos turizmo ambasadorius“ – šansas Lietuvai pritraukti turistus

Migracijos komisijos narys Lauras Stacevičius pristatė idėją „Lietuvos turizmo ambasadorius“ kaip vieną iš galimybių išlaikyti ryšį su diaspora ir pristatyti Lietuvą užsieniečiams.

Plačiau...
 

2018-06-05 | Seimas svarstys, kaip efektyvinti gydymo įstaigų veiklą

Parlamentarai po pateikimo pritarė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teikiamiems struktūrinės reformos sveikatos srityje įstatymų pakeitimų projektams, kurių tikslas – didinti pacientams gydymo paslaugų kokybę ir jų prieinamumą pertvarkant sveikatos priežiūros įstaigų tinklą šalyje.

Plačiau...
 

2018-05-30 | „Slaptas pirkėjas“ – ir dėl aplinkos apsaugos ar gamtos išteklių pažeidimų

Seimas pirmoje (pateikimo) stadijoje pritarė siūlymui įteisinti „slapto pirkėjo“ galimybę ir aplinkos apsaugos srityje.

Plačiau...
 

2018-05-30 | Ministras A. Veryga kreipėsi į medikus ir kviečia juos dalintis algalapiais

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kreipėsi į šalies medikus prašydamas netylėti ir aktyviai dalintis informacija, kaip keliamos jų algos, siunčiant ministerijai nuasmenintus algalapius. Nuo gegužės 1 dienos darbo užmokesčio fondas didėjo 20 proc., tam buvo skirta beveik 100 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).

Plačiau...
 

2018-05-29 | Valius Ąžuolas. Naujos galimybės finansinių technologijų inovacijoms Lietuvoje

Seimas antroje (svarstymo) stadijoje pritarė siūlymui sudaryti lankstesnę teisinio reguliavimo aplinką finansinių technologijų inovacijoms. Sprendimas priimtas 95 parlamentarams, iš jų – 38 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariams, balsavus už.

Plačiau...
 

2018-05-29 | Aušra Papirtienė: Kodėl nemyli mokytojų konservatoriai?

Praėjusį ketvirtadienį Seimo posėdžių salėje konservatorių frakcijos atstovai pasielgė taip, tarsi jie niekada neturėjo gerų mokytojų, dabar taip pat nepažįsta nei vieno iš jų ir, apskritai, pasielgė taip, lyg mokytojai išvis neegzistuotų. Seimo konservatoriai tiesiog pasirūpino, kad iš darbotvarkės būtų išbraukti įstatymų projektai, susiję su etatiniu mokytojų darbo apmokėjimo modeliu, turinčiu startuoti nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.

Plačiau...
 

2018-05-28 | Robertas Šarknickas. Lietuvis, tik su sąlyga „iki 21 metų“

Pradėsiu nuo laiško iš Amerikos, garbingos mišrios šeimos, kuri įsivaikino biologinių tėvų paliktą vaiką. Nuoširdžiai dėkoju už tai, kad prisidėjote prie reformos „Lietuva be vaikų globos namų“. Tačiau gautas šeimos laiškas verčia susimąstyti, ar mes patys, kaip valstybė, norime prisidėti, padėti užsienyje gyvenančioms mišrioms šeimoms, kurios nori paskirti savo gyvenimus nuskriaustiems vaikams?

Plačiau...
 

2018-05-18 | Lietuviškos tradicijos Punske

Š. m. gegužės 16 d. LVŽS Lazdijų skyriaus pirmininkas Benius Rūtelionis su žmona Danute ir Vilniaus skyriaus nare Egle Stasiškiene dalyvavo Punsko savivaldybės vaikų darželio Šeimos šventėje, kurios metu kartu su Punsko vaikų darželio direktore Alicija Valinčienė pasveikino susirinkusias šeimas.

Plačiau...
 

2018-05-14 | Mindaugas Puidokas. Kam naudingas laiškas, galėjęs Lietuvai kainuoti beveik 400 milijonų?

Tikriausiai visi esame girdėję posakį „kaip tik diena – taip naujiena“. Būtent šitoks pasakymas geriausiai apibūdina toli gražu ne geriausią šiandieninės Lietuvos situaciją: „MG Baltic“ bylos griausmai, skandalingi sąrašai tų, kurie metų metais galimai darė neleistiną, bet didžiulę įtaką šalies viduje, ir dviprasmiški susirašinėjimai.

Plačiau...
 

2018-05-08 | Tomas Tomilinas. Kas sumokės už mokesčių mažinimą?

Iš esmės Vyriausybė, pateikusi mokesčių ir socialinio draudimo reformų projektą, vykdo rinkimų pažadus. Tačiau Seimas šias reformas galės priimti tik įvertinęs kelis nerimą keliančius aspektus, kurių rinkimų programoje nebuvo. Tad įvardinkim – tai „Sodros“ senatvės pensijų pajamų mažinimas ir neapmokestinamų pajamų dydžio (NPD) taikymo plėtimas. Ar tai geriausi sprendimai?

Plačiau...
 

2018-05-08 | Rusija paskelbė Europos Parlamento narį Bronį Ropę persona non grata Rusijoje. Nuomonės laisvė nėra nusikaltimas

Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad Žaliųjų / Europos laisvojo aljanso frakcijos Europos Parlamento narys Bronis Ropė yra nepageidaujamas asmuo Rusijoje ir į šią šalį jam nebus leidžiama įvažiuoti ateinančius penkerius metus.

Plačiau...
 

2018-05-03 | L. Stacevičius: Pagrindinės daugiabučių namų administravimo problemos kyla iš savo teisių nežinojimo

Lietuvos Respublikos Seimo nario Lauro Stacevičiaus iniciatyva įvyko apskritojo stalo diskusija „Daugiabučių namų administravimo gerinimo perspektyvos“. Diskusijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos viceministrė Rėda Brandišauskienė.

Plačiau...
 
 
LVŽS sąskrydis 2018

article thumbnailŠ. m. liepos 29 d. (sekmadienį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Plungės rajone (Plokštinėje).
Plačiau

Teniso turnyras

article thumbnailTrakų LVŽS skyrius kviečia visus norinčius dalyvauti lauko teniso turnyre 2018-07-01.
PlačiauKas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų