2018-05-18 | Lietuviškos tradicijos Punske

Š. m. gegužės 16 d. LVŽS Lazdijų skyriaus pirmininkas Benius Rūtelionis su žmona Danute ir Vilniaus skyriaus nare Egle Stasiškiene dalyvavo Punsko savivaldybės vaikų darželio Šeimos šventėje, kurios metu kartu su Punsko vaikų darželio direktore Alicija Valinčienė pasveikino susirinkusias šeimas.

Plačiau...
 

2018-05-14 | Mindaugas Puidokas. Kam naudingas laiškas, galėjęs Lietuvai kainuoti beveik 400 milijonų?

Tikriausiai visi esame girdėję posakį „kaip tik diena – taip naujiena“. Būtent šitoks pasakymas geriausiai apibūdina toli gražu ne geriausią šiandieninės Lietuvos situaciją: „MG Baltic“ bylos griausmai, skandalingi sąrašai tų, kurie metų metais galimai darė neleistiną, bet didžiulę įtaką šalies viduje, ir dviprasmiški susirašinėjimai.

Plačiau...
 

2018-05-08 | Tomas Tomilinas. Kas sumokės už mokesčių mažinimą?

Iš esmės Vyriausybė, pateikusi mokesčių ir socialinio draudimo reformų projektą, vykdo rinkimų pažadus. Tačiau Seimas šias reformas galės priimti tik įvertinęs kelis nerimą keliančius aspektus, kurių rinkimų programoje nebuvo. Tad įvardinkim – tai „Sodros“ senatvės pensijų pajamų mažinimas ir neapmokestinamų pajamų dydžio (NPD) taikymo plėtimas. Ar tai geriausi sprendimai?

Plačiau...
 

2018-05-08 | Rusija paskelbė Europos Parlamento narį Bronį Ropę persona non grata Rusijoje. Nuomonės laisvė nėra nusikaltimas

Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad Žaliųjų / Europos laisvojo aljanso frakcijos Europos Parlamento narys Bronis Ropė yra nepageidaujamas asmuo Rusijoje ir į šią šalį jam nebus leidžiama įvažiuoti ateinančius penkerius metus.

Plačiau...
 

2018-05-03 | L. Stacevičius: Pagrindinės daugiabučių namų administravimo problemos kyla iš savo teisių nežinojimo

Lietuvos Respublikos Seimo nario Lauro Stacevičiaus iniciatyva įvyko apskritojo stalo diskusija „Daugiabučių namų administravimo gerinimo perspektyvos“. Diskusijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos viceministrė Rėda Brandišauskienė.

Plačiau...
 

2018-05-02 | Statistika rodo, kad vaistų kainos mažėja

Praėjusiais metais priimtos naujovės, skirtos mažinti vaistų kainas, kuriomis buvo įvesti griežtesni reikalavimai vaistų gamintojams, pasiteisino. Tai patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atlikta vaistų kainų analizė. Lyginant 2017 ir 2018 m. pirmųjų ketvirčių vaistų kainas matoma, kad vidutinė pacientų priemoka vienam receptui sumažėjo beveik 1 euru.

Plačiau...
 

2018-05-02 | Premjeras: didės mokytojų atlyginimai, profesijos prestižas ir ugdymo kokybė

Nuo ateinančių mokslo metų atlyginimai mokytojams bus pradėti skaičiuoti, kaip ir daugumai dirbančiųjų: už etatą, nebe už atskiras valandas. Tai leis mokytojams atlyginti už visus mokyklos bendruomenei atliekamus darbus, ne tik pamokas ir su jomis susijusią veiklą.

Plačiau...
 

2018-04-18 | Seimo nariai A. Kubilienė ir A. Veryga: SAM išpildė gruodį duotą pažadą – nuo gegužės apie 20 proc. didės medikų algos

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga Seime pristatė medicinos darbuotojų atlyginimų didinimo priemones, dėl kurių nuo gegužės 1 dienos darbo užmokesčio fondas didės 20 procentų. Būtent dėl tokios sumos buvo sutarta dar praėjusių metų gruodį vykusiose derybose su medikų bendruomene.

Plačiau...
 

2018-04-16 | Ministras Pirmininkas S.Skvernelis: darome tai, ko kiti daryti nesiryžo

Vyriausybė visuomenei pristatė mokesčių, pensijų, švietimo, sveikatos apsaugos reformas, naujas inovacijų skatinimo ir kovos su šešėliu priemones. Premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, Vyriausybė imasi problemų, apie kurias šnekėta jau ilgą laiką, tačiau politinės valios jas judinti iki tol buvusioms valdžioms taip ir neatsirasdavo.

Plačiau...
 

2018-04-13 | Bronis Ropė. Praradus rikį, valdovei bus riesta ES išmokų derybų šachmatuose

Kol Europos Sąjungos „viršūnėlės“ kunkuliuoja derybomis dėl saugumo užtikrinimo ir bendros ES ateities bei naujo finansinio laikotarpio, Lietuvoje užvirė naujas „galimai neteisėtai naudojamų žemių“ skandalas..

Plačiau...
 

2018-04-12 | Stasys Tumėnas: Pasaulio lietuvių metai – tai kokybiškai naujas Lietuvos diasporos ir valstybės dialogas

Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2019 metais minėsime istorinės Lietuvių Chartos, įsteigusios Pasaulio lietuvių bendruomenę (PLB), apibrėžusios lietuvių tautinio solidarumo principus, suvienijusios užsienio lietuvius kovai už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, ir siekdamas kokybiškai naujo dialogo su Lietuvos diaspora, paskelbė 2019 metus Pasaulio lietuvių metais.

Plačiau...
 

2018-04-10 | Ramūnas Karbauskis: LVŽS žengia dar vieną žingsnį vaistų kainų mažinimo link

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis inicijuoja Farmacijos įstatymo 35 straipsnio pataisas, kurios didins konkurenciją vaistų rinkoje, sudarys sąlygas Sveikatos apsaugos ministerijos ir savivaldybių įsteigtoms ligoninėms gyventojams pasiūlyti įsigyti vaistus pigiau.

Plačiau...
 

2018-04-06 | Tokios sėkmės nesitikėjo net LVŽS: vaiko pinigai pasiekia 156 tūkst. daugiau vaikų, nei PNPD

Balandžio 3 dienos duomenimis per pirmąjį 2018 metų ketvirtį vaiko pinigams bus pervesta apie 36,7 mln. eurų – tai beveik perpus didesnė suma, nei ankstesniais metais piliečiai gaudavo per PNPD lengvatą – tik 21,6 mln. eurų. Atitinkamai nuo 240 tūkst. iki 396 tūkst. išaugo tikslines lėšas gaunančių vaikų skaičius.

Plačiau...
 

2018-04-06 | Bronis Ropė: pavyko įveikti kontrolierių skepticizmą dėl lėšų skyrimo Ignalinos AE uždarymui

Vizitą Lietuvoje baigė Europos Parlamento Biudžeto kontrolės delegacija. Svečiai įvertino ES finansinės paramos panaudojimo efektyvumą. Nuo šio vizito rezultatų daug priklauso sprendžiant, ar toliau skirti Lietuvai būtiną finansavimą Ignalinos AE uždarymui, teigia su delegacija Ignalinoje bendravęs Lietuvoje išrinktas europarlamentaras Bronis Ropė.

Plačiau...
 

2018-04-04 | Kęstutis Mažeika: Daugiau skiepų katėms ir šunims – mažiau prevencinių vakcinų žmonėms

Net ir nesidomintys veterinarija ar įvairiomis ligomis žino grėsmingą pavadinimą „pasiutligė“. Ši ūmi virusinė liga suvaldoma skiepais, bet, pasiekusi klinikinės simptomatikos stadiją, visuomet yra mirtina. O juk žmogui užkrėsti gali pakakti vieno pasiutlige sergančio gyvūno lyžtelėjimo.

Plačiau...
 
 
Konferencija „Racionalus miško naudojimas – darnaus miškų ūkio pagrindas“

article thumbnailŠių metų balandžio 6 d. (penktadienį) Aleksandro Stulginskio universiteto IV rūmų konferencijų salėje (Universiteto g. 8A, Akademija, Kauno raj.) įvyks Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko Viktoro...
Plačiau

LVŽS Tarybos posėdis

article thumbnailŠ. m. sausio 11 d. (ketvirt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis Kaune, ASU IV rūmų konferencijų salėje.
PlačiauKas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų