Seimo narės tikisi, kad Seimas pavasario sesijoje ims svarstyti šias pataisas ir dėkoja teisėjų bendruomenės atstovams, atkreipusiems dėmesį į šią opią jų bendruomenės problemą.

Siūloma užtikrinti teisėjų, pripažintų nedarbingais, lygiateisiškumą gaunant valstybines pensijas

2021 02 25

Seimo narės Agnė Širinskienė bei Rimantė Šalaševičiūtė registravo Teisėjų valstybinių pensijų įstatymo pataisas, kuriomis siūloma valstybines pensijas mokėti ne tik tiems teisėjams, kurie sulaukė pensinio amžiaus, bet ir tiems, kurie yra pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais, netekusiais 60 procentų ir daugiau darbingumo (iki 2005 m. liepos 1 d. I ar II grupės invalidais).

„Teisėjai šiuo metu yra vieninteliai iš valstybinių pensijų gavėjų, kurie gauna valstybinę pensiją tik tuomet, kai sulaukia pensinio amžiaus. Tiems, kurie neteko darbingumo, valstybinė pensija šiuo metu nėra mokama. Lyginant su kitomis valstybinių pensijų gavėjų grupėmis (mokslininkais, kariais, pareigūnais), nedarbingais pripažinti teisėjai yra diskriminuojami. Jiems pensija nemokama, kai tuo tarpu nedarbingais tapę mokslininkai, kariai, valstybines pensijas gauna. Toks reguliavimas, kaip turime dabar, neteisingas ir neproporcingas“, – teigia Teisės ir teisėtvarkos pirmininko pavaduotoja Agnė Širinskienė.

Seimo narės R. Šalaševičiūtės teigimu, esamas reguliavimas – akivaizdi teisės spraga. „Niekada nebuvo pagrįstos tokio reguliavimo atsiradimo priežastys. Be to, taip, kaip yra dabar - socialiai neatsakinga, nes teisės į valstybines pensijas negauna ypač pažeidžiama asmenų grupė (pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais teisėjai), kai tuo tarpu teisėjai, sulaukę senatvės pensijos, valstybinę pensiją gali gauti. Juolab, kad kitoms valstybinių pensijų gavėjų grupėms valstybinė pensija yra mokama abiem pagrindais – ir sukakus pensiniam amžiui, ir tapus nedarbingu“, – sako Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė Rimantė Šalaševičiūtė.

Seimo narės tikisi, kad Seimas pavasario sesijoje ims svarstyti šias pataisas ir dėkoja teisėjų bendruomenės atstovams, atkreipusiems dėmesį į šią opią jų bendruomenės problemą.