Parlamentarams kilo klausimų dėl darbinių santykių tęstinumo darbuotojams, kurie dėl sveikatos būklės negali skiepytis nuo COVID-19.

Rimantė Šalaševičiūtė ir Aurelijus Veryga: Kaip bus reglamentuoti skiepytis nuo COVID-19 negalinčių darbuotojų darbo santykiai?

2021 07 28

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai dėl galimo nepasiskiepijusių asmenų atleidimo iš darbo ir PGR testų apmokėjimo savo lėšomis, Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai, LVŽS frakcijos atstovai Rimantė Šalaševičiūtė ir Aurelijus Veryga kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį.

Parlamentarams kilo klausimų dėl darbinių santykių tęstinumo darbuotojams, kurie dėl sveikatos būklės negali skiepytis nuo COVID-19 - pavyzdžiui, jiems yra buvę alerginių ar anafilaksinių alerginių reakcijų vakcinos sudedamosioms dalims, darbuotojai serga ūmiomis ligomis, negali skiepytis dėl medicininių priežasčių ir kt. Seimo nariai teiraujasi, kaip imantis priemonių dėl privalomojo darbuotojų skiepijimo ir testavimo bus reglamentuoti šių asmenų darbo santykiai.

Pirma, kas privalės nustatyti asmenų, dėl medicininių priežasčių negalinčių skiepytis nuo COVID-19, sveikatos būklę? Antra, kas išduos dokumentą, liudijantį apie asmens negalėjimą skiepytis nuo COVID-19?

Trečia, ar tokiems asmenims valstybės lėšomis bus apmokami PGR testai? Ketvirta, ar Galimybių pasas bus išduodamas asmenims, dėl medicininių priežasčių negalintiems skiepytis nuo COVID-19 ir ar jame atsispindės priežastys, dėl kurių asmuo negali būti skiepijamas nuo COVID-19? Penkta, ar darbdavys privalės sudaryti darbo sąlygas asmeniui, dėl medicininių priežasčių negalinčiam pasiskiepyti nuo COVID-19, kurio darbo specifika neleidžia dirbti nuotoliniu būdu?

„Šių asmenų galimybės tęsti darbą turi būti aiškiai ir kuo greičiau apibrėžtos teisės aktuose“, – pabrėžia Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė.