Seimas po svarstymo pritarė siūlymui didinti mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų atlyginimus

Mokslo darbuotojų atlyginimai dar padidės jau nuo šių metų rugsėjo 1 d.

2020 06 09

Oficialu - dar sparčiau didės mokslo darbuotojų darbo užmokestis. Seimas po svarstymo pritarė siūlymui didinti mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų, kurie dirba valstybiniuose mokslinių tyrimų instituose, atlyginimus jau nuo šių metų rugsėjo 1 d. 

Pagal naujus pakeitimus, pareiginės algos koeficientų apatinės ir viršutinės ribos padidės 8,125 proc. Tai reiškia, kad jaunesniojo mokslo darbuotojo darbo užmokestis didės 5,41 - 6,83 proc., o mokslo darbuotojo, tyrėjo ar mokslinio stažuotojo - 8,12 - 9,9 proc. 

Tam, kad mokslininkų darbo užmokestis didėtų, buvo pritarta Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimams. Iki tol, dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų atlyginimai buvo ilgą laiką nedidinti. Tik 2017 m. pirmą kartą nuo 2009 m. didėjo mažiausiai uždirbančių mokslininkų atlyginimai, tam papildomai skiriant 3,1 mln. Eur valstybės biudžeto lėšų. 

Nuo 2018 m. siekiama dėstytojams ir mokslininkams sudaryti palankias darbo sąlygas, užtikrinant stabilų jų darbo užmokesčio augimą. Tai buvo vykdoma palaipsniui, žingsnis po žingsnio, atlyginimus didinant etapais: 2018 m. dėstytojų ir mokslininkų atlyginimai vidutiniškai padidinti 20 proc. (tam skirta 23 mln. Eur), 2019 m. – vidutiniškai 16 proc. (tam skirta dar 23,1 mln. Eur). Bendras vidutinis dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų darbo užmokesčio padidinimas per dvejus metus (palyginti su 2017 m.) – sudarė net 40 proc. 

Ateityje siūloma neapsiriboti vien šiuo darbo užmokesčio padidinimu akademinei bendruomenei ir toliau vykdyti įsipareigojimus, numatytus Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje, kurie numato, kad 2025 m. dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų vidutinis darbo užmokestis sudarytų 150 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio.