„Pimuosius pozityvius pokyčius Lietuvos demografiniuose rodikliuose pradėjome matyti jau 2018 metais, kai emigravusių tautiečių skaičius buvo 33 % mažesnis nei ankstesniais metais.“

Lukas Savickas. Lietuva pasirūpino savo konkurencingumu

2021 01 14

Paskelbus praėjusių metų Lietuvos demografijos rodiklius, paaiškėjo, kad pirmą kartą nuo 1991-ųjų ne tik Lietuvos gyventojų migracijos balansas buvo teigiamas, bet ir išaugo bendras Lietuvos gyventojų skaičius.

Tokios tendencijos rodo, kad Lietuva sugebėjo išlaikyti savo konkurencingumą ir išlikti patrauklia valstybe ne tik užsienio investuotojams, kurie pernai mūsų šalyje investavo 106,6 mln. Eur į ilgalaikį turtą, bet ir sukūrė 4229 naujas darbo vietas.

Tai, kad sugebame kurti gerai apmokamas darbo vietas, sudarome tarptautines karjeros galimybes, užtikriname gerą gyvenimo kokybės ir darbo balansą lėmė, kad 2020 m. turėjome teigiamą neto tarptautinę migraciją – 20 tūkst. daugiau žmonių imigravo negu emigravo.

Pimuosius pozityvius pokyčius Lietuvos demografiniuose rodikliuose pradėjome matyti jau 2018 metais, kai emigravusių tautiečių skaičius buvo 33 % mažesnis nei ankstesniais metais. 2019 metais statistikos departamento duomenimis į Lietuvą imigravo 10 tūkst. daugiau žmonių nei emigravo.

Tai yra itin džiuginančios tendencijos, tačiau ties tuo sustoti negalime. Demografija išlieka vienas iš strateginių mūsų šalies klausimų, kuriam daug dėmesio, tikiuosi, skirsime ir Seimo Ateities komitete, kad išlaikytume gerėjančias Lietuvos demografijos tendencijas.

Statistikos departamento nuotrauka.