Konkursai vaikams – žinios, tradicijos ir šventė

Puoselėjant ir tęsiant gražias tradicijas šių metų kovo – balandžio mėnesiais vyko du konkursai, skirti mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikams. Šių konkursų sumanytojas, globėjas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis siekė paskatinti vaikus plačiau pasidomėti lietuviškomis tradicijomis, savom akim pamatyti ir užfiksuoti gamtos grožį.

Labai džiaugiamės, kad abu konkursai sulaukė didžiulio susidomėjimo.

Pirmasis konkursas buvo skirtas kovo 25-ai - Gandrų grįžimo dienai, pažymėti. Moksleiviai iš visos Lietuvos piešė tema „Gandrus pasitinkant“. Piešinių gavome daugiau kaip 10 tūkstančių. Visi nupiešti gandriukai labai gražūs, originalūs ir nė vienas šio konkurso dalyvis neliks neapdovanotas – kiekvieno jų laukia naujai išleista Vaidos Kavaliauskaitės knyga „Naisių sodo gyventojų džiaugsmeliai ir rūpestėliai“.

Antrajame konkurse „varžosi“ Vaikų Velykėlių šventės metu sukurtos Margučių aplikacijos. Šventė vyko antrojo Velykų savaitgalio metu, kur kiekvienas šventės dalyvis, nupiešęs ir priklijavęs savo Margutį į bendrą Didžiojo Margučio aplikaciją buvo apdovanotas kompaktiniu disku su liaudiškų dainų, muzikos ir pasakojimų rinkiniu iš festivalių „Tramtatulis“. Tai ne tik paskatino vaikus aktyviai dalyvauti, bet ir plačiau supažindino su liaudies kūryba. Džiugu, kad į šį konkursą įsiliejo ir vaikai iš Lenkijos lietuviškų mokyklų – tai Punsko ir Seinų moksleiviai. Patys aktyviausi dalyviai Vaikų Velykėlių tema sukūrė ir video filmukus.

Abiejų konkursų pirmų trijų vietų nugalėtojai, kuriuos įvardins kompetetinga komisija, dar bus apdovanoti specialiais prizais.

 

Plačiau su šiais konkursais ir konkursų dalyvių darbais kviečiame susipažinti, aplankius internetinį puslapį www.naisiuvasara.lt :

 

Piešinių konkursas „Gandrus pasitinkant“ :

http://www.naisiuvasara.lt/news/153/227/Vaiku-piesiniu-konkursas-Gandrus-pasitinkant/

 

Vaikų Velykėlių šventė:

http://www.naisiuvasara.lt/news/154/227/VAIKu-VELYKeLeS/

 

Konkursų org.komiteto informacija, 2012-05-10

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų