2008-04-01 | Dvasingumo vaidmuo besikeičiančioje visuomenėje

LR Seime balandžio 1 d. vykusioje Šeimos ir vaiko reikalų komisijos pirmininkės Rimos Baškienės spaudos konferencijoje Seimo bei LVLS valdybos narė atkreipė dėmesį į neigiamų visuomenės reiškinių gausą: žalingus įpročius, tarpusavio susipriešinimą, šeimos instituto krizę, į neigiamą viešosios informacijos poveikį ir akcentavo, kad tik stipri, dvasinga asmenybė yra pajėgi įveikti problemas, kad dvasingumas – grindžiamas aukščiausiomis vertybėmis - turi didžiulę reikšmę kiekvienos asmenybės ir visuomenės vystymuisi.

Lietuvos Respublikos Seimo spaudos konferencija pradėjo tarptautinės mokslinės konferencijos “Dvasingumo sklaida – meninio ugdymo realybėje” renginių ciklą, kurie vyks 2008 metų balandžio 2-4 dienomis Vilniuje, Kuršėnuose ir Šiauliuose. Konferencijų tikslas - skatinti visuomenę atsigręžti į žmogų, žmogiškumo esmę, dvasines vertybes ir tautos kultūrą.

Tai trečioji mokslinė konferencija, kurią rengia Šiaulių universitetas, Vilniaus Pedagoginis universitetas, Lvovo nacionalinis Ivano Franko universitetas. Šiais metais į dvasingumo sklaidą įsijungė ir Seimo Šeimos ir vaiko reikalų komisija, atkreipdama dėmesį, kad šeimos aplinka sudaro didžiausią prielaidą skleistis dvasingumui.

Pedagoginio universiteto rektorius akademikas Algirdas Gaižutis, kalbėdamas spaudos konferencijoje, sakė, jog ypač svarbu įdiegti dvasinių vertybių sistemą būsimiesiems pedagogams, švietėjams, kurie auklės ir mokys bateinančias kartas. Jis pabrėžė, kad modernėjančiame pasaulyje svarbios visos vertybės: tiesa, gėris, grožis, šventumas. „Žinoma, vien konferencijomis nepagerinsime visuomenės dvasingumo, tačiau, kaip sakė Volteras, kiekvienas turi darbuotis savo sode. Vadinasi, mes visi turime stiprinti tuos pagrindus, kuriuos išmanome ir dėl kurių pergyvename bei verkiame. Gerai, kad šį tarptautinį mokslinį forumą mes pradedame Seime, nes čia kyla nemažai dvasingumo sklaidos iniciatyvų”, - teigė akademikas A.Gaižutis.

„Labai svarbu gilinti ir skleisti dvasingumo sampratą visuomenėje, taip pat apibendrinti ir koreguoti dvasingumo sklaidos praktiką“, - spaudos konferencijoje sakė profesorius Jonas Kievišas. Pasak jo, „sprendžiant numatytus uždavinius aktyviai dalyvauja šalies ir užsienio mokslininkai, bažnyčios atstovai, meno srities specialistai, mokytojai, dėstytojai, politikai, kultūros darbuotojai, knygų leidėjai, žiniasklaida. Taip pat svarbu ir konferencijos idėjų sklaida geografiniu požiūriu – be jau minėtų universitetų skatinamos įsijungti ir kitos įstaigos. Konkretus pavyzdys yra šios konferencijos viena diena Kuršėnuose. Tai tikrai sujudino šio krašto kultūros, švietimo darbuotojus. Svarbu, kad konferencijos tema patraukė ir kitų šalių mokslininkų dėmesį – išgirsime pranešimus iš Lenkijos, Ukrainos, Latvijos, Estijos, Slovakijos, Austrijos".

Docentė Rimantė Kondratienė kalbėdama spaudos konferencijoje, akcentavo, kad dvasinio gyvenimo didžiąją dalį užima menas, kuriame jis yra vienas iš stipriausių faktorių. Jos teigimu kiekvienas kultūrinis periodas kuria savo meną, kuris negali būti pakartotas. Docentė retoriškai klausė: „ką gi mes paliksime po savęs? Ar mes akcentuojame kūrybiškumą ar tik vartotojiškumą?".

Šie klausimai bus plačiau aptariami konferencijoje. Konferencijos darbotvarkė.

Nuotrauka paimta iš www.efoto.lt

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. liepos 15 d. (pirm.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų