2008-04-08 | Valstiečių liaudininkų frakcija: ES Lisabonos sutarties ratifikavimą būtina sieti su Ignalinos AE ateitimi

Valstiečiai liaudininkai svarsto, ar laiku ratifikuojama ES Lisabonos sutartis. Šį klausimą siūloma sieti su IAE antrojo reaktoriaus stabdymo scenarijaus pakoregavimo, t.y. vėlesnio jo termino, galimybe. Dėl to sustiprėtų Lietuvos energetinė nepriklausomybė. Pritarimas Lisabonos sutarčiai turėtų būti motyvuotas ir susietas su aktualiausiais Lietuvos energetiniais interesais, kurių sprendimo „raktas“ yra ES institucijose. Dialoge su jomis pasiekus pažangą šiuo klausimu, Lisabonos sutartis, kurioje akcentuojamas energijos tiekimo saugumas, šalies visuomenės požiūriu įgytų žymiai daugiau patrauklumo ir patvirtintų Lisabonos sutarties nuostatų gyvybingumą.

Valstiečiai liaudininkai pabrėžia, kad tokia frakcijos pozicija anaiptol nereiškia principinio nepritarimo. Tačiau Seimo veiksmas ratifikuojant sutartį turi būti suprantamas ir priimtinas Lietuvos visuomenei. Skubotas sutarties ratifikavimas, kaip savo laiku padarė ankstesnės kadencijos Seimas Europos Konstitucijos atžvilgiu, be deramo platesnio ir viešo dialogo su visuomenės grupėmis, susilaukė pagrįstos spaudos kritikos.

Valstiečiai liaudininkai siūlo Vyriausybei suaktyvinti dialogą su ES institucijomis oficialiu lygiu.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. liepos 15 d. (pirm.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų