Diskusija Seime dėl viešųjų paslaugų provincijoje

"Ar išsaugosime viešąsias paslaugas Lietuvos provincijoje?"

Kovo 9 d. penktadienį 11 val. LR Seimo pirmųjų rūmų Prezidento Algirdo Brazausko salėje vyks apskritas stalas dėl viešojo sektoriaus įstaigų ir viešųjų paslaugų išsaugojimo Lietuvos miesteliuose ir kaimuose.

Renginio organizatoriai - Seimo nariai Rima Baškienė ir Antanas Baura (LR Seimo Mišrioji grupė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga).

Planuojama renginio trukmė - 3 val. su pertrauka.

Renginį paskatinusios priežastys: Švietimo ir mokslo ministerija kėsinasi sunaikinti visas kaimo vidurines mokyklas, keldama neįvykdomus reikalavimus kaimo mokykloms (turėti po dvidešimt mokinių 9-12 klasėse ir išlaikyti po dvi vienuoliktas klases), Žemės ūkio ministerija prieš metus bandė sunaikinti savivaldybių žemės ūkio specialistų etatus, privatizuojant pasėlių deklaravimo funkcijas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija uždarinėja SODROS ir darbo biržos padalinius; Sveikatos apsaugos ministerija davė žalią šviesą daugybės ligoninių chirurgijos, akušerijos ir reanimacijos skyrių naikinimui, tai pat bandžiusi tyliai privatizuoti greitosios pagalbos funkcijas, šiuo metu nedaro nieko, kad būtų stabdomas greitųjų dispečerinių bei kaimo sveikatos punktų ir ambulatorijų naikinimas kai nuolat prastėja kaimo žmonių sveikatos rodikliai lyginant su miestu, masiškai plinta tokios socialinės ligos kaip tuberkuliozė; Vidaus reikalų ministerija skatina savivaldybių ugniagesių komandų naikinimą prieš bendruomenių ir savivaldybių valią; Susisiekimo ministerija planuodama milijardinius transporto projektus gaili kelių milijonų pašto skyrių išlaikymui ir kaimo laikraščių pristatymo dotacijoms; Seimas uždraudė policininkams teikti saugos paslaugas - daugybėje seniūnijų neliko net minimalios saugumo garantijos. Daugybę priekaištų skiriama atsakingiems už kultūros politiką, provincijos sporto plėtrą ir t.t....Vyriausybės paskelbtas 4 proc. biudžeto taupymas vyksta išskirtinai provincijos sąskaita. Klaidingi centrinės valdžios sprendimai taip pat mažina būtiniausių komercinių įstaigų išlaikymo provincijoje šansus - nyksta kaimo vaistinės, smulkios parduotuvės.

Renginio tikslas: pakviesti visas suinteresuotas puses - profesines sąjungas, nevyriausybines organizacijas, judėjimus, savivaldybes, partijas pateikti argumentus kaip pagerinti viešųjų paslaugų kokybę Lietuvos regionuose, kad valdžia neturėtų paskatų sumažinti, privatizuoti ar sunaikinti gyventojams reikalingas įstaigas. Kalbėsime ne tik apie tai, kaip sustabdyti viešojo sektoriaus naikinimą regionuose, bet ir kaip pagerinti viešųjų funkcijų kokybę, kaip įtraukti bendruomenes į sprendimų priėmimo procesą, kaip paskatinti jaunų žmonių įdarbinimą regionų valdiškose įstaigose.

Pasisakymų ir pranešimų registracija:

LR Seimo Mišriosios grupės sekretoriatas,
8 686 27 469,
grgrab@lrs.lt

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų