Protesto akcija prieš ACTA - GMO

ACTA – tai tikriausia jau visiems žinomas tarptautinis prekybos susitarimas dėl kovos su klastotėmis. Visame pasaulyje ir Lietuvoje tai sukėlė įspūdingą visuomenės sujudimą. Daugelis žmonių išėjo į gatves, pareikšti savo nuomonę prieš šios sutarties įsigaliojimą. Šiuo metu Europoje jau apie 1,75 milijono žmonių pasirašė peticiją prieš ACTA įsigaliojimą, o praeitą Šeštadienį Liublianoje, Slovėnijoje vykusiame proteste dalyvavo net 2000 piliečių.

Šį Šeštadienį, Vasario 11 d. 12 val. 30 min. V. Kudirkos aikštėje šimtai Vilniaus organizacijų rengia protestą prieš ACTA įsigaliojimą Lietuvoje. Šiuo protestu norima parodyti, jog sutartimi kėsinamasi į pamatinius demokratijos principus, sąžiningą ir laisvą žmonių bendradarbiavimą.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kartu su Lietuvos jaunimo sąjunga (LJS) nori prisidėti prie šio protesto pabrėždama, jog šios sutarties pagrindinis tikslas ne interneto ir informacijos laisvės apribojimas, bet natūralaus maisto auginimo sunaikinimas. Turima omenyje, kad įteisinus ACTA būtų galimą lengviau paskleisti GMO po visą Europą ir pasaulį.

Stipriausi ACTA susitarimo lobistai ir rėmėjai visame pasaulyje yra ne muzikos autorių ar kino pramonės atstovai ir svarbiausi karai vyksta ne dėl Interneto erdvės. Didžiausi sutarties šalininkai yra stambios pasaulio GMO korporacijos, tokios kaip JAV „Monsanto“, turinčios daug daugiau galios nei visi autoriai kartų paėmus. Būtent todėl susitarimas inicijuotas Žemės ūkio ministerijų lygmenyje.

Tai gi, jei Jums aktualu informacijos laisvė ir tai kokį maistą valgome mes ir kokį turės mūsų ateities kartos, kviečiame prisidėti prie šios protesto akcijos.

Protesto metu, mes ruošiamės dalinti ekologiškus produktus, kurie užauginti Lietuvoje, tuo išryškinti ACTA tikrąją reikšmę.

Daugiau informacijos apie ryšį tarp ACTA ir GMO:
http://www.bbc.co.uk/news/technology-16906086
http://www.youtube.com/watch?v=_BGJbisQNr4&feature=player_embedded
http://www.skirmantas-tumelis.lt/2012/02/02/zemes-ukis-ir-internetai-ir-acta-ir-gmo/
http://www.lrytas.lt/-13286114511328530571-r-karbauskis-acta-kelia-grėsmę-ir-internetui-ir-maisto-saugumui.htm

http://gmolt.wordpress.com/2007/10/28/europos-zemelapyje-–-jau-virs-200-zonu-be-gmo/

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų