2008-04-17 | L. Mogenienė: Siekiama pažaboti diskriminaciją dėl socialinės padėties

Žmogaus teisių komitetas, apsvarstęs „Lygių galimybių įstatymo pakeitimo projektą“, pritarė Seimo narės Laimos Mogenienės pasiūlymui, kad LR įstatymuose būtų įtvirtintas žmogaus teisių įgyvendinimas ne tik nepaisant amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, rasės ar etninės priklausomybės, religijos, įsitikinimų ar tikėjimo, kaip buvo iki šiol, bet ir socialinės padėties.

„Reikia pripažinti, kad Lietuvoje socialinė atskirtis didėja, todėl vis dažniau žmonės susiduria su naujomis diskriminacijos formomis – visų pirma diskriminacija dėl socialinės padėties. Pavyzdžiui, kaip bebūtų graudu, šiuo metu darbdavys gali nepriimti į darbą darbuotojo, kuris dėl lėšų stygiaus neturi automobilio ar neišgali nusipirkti naujo kostiumo. Lygių galimybių principas darbo santykiuose neretai pažeidžiamas ir nėščiųjų moterų ar daugiavaikių tėvų atžvilgiu, sprendžiant jų įdarbinimo ar atostogų klausimus. Kitas atvejis - biblioteka neišduoda kai kurias knygas į namus tiems, kurie neturi aukštojo išsilavinimo. Vargu ar šią tvarką būtų galima racionaliai pagrįsti“, – teigė Žmogaus teisių komiteto narė Laima Mogenienė.

Pasak politikės, jei įstatymas būtų priimtas, asmuo, patyręs diskriminaciją, turėtų teisę reikalauti iš kaltų asmenų atlyginti turtinę ir neturtinę žalą. Kita vertus – būtų garantuojama veiksminga ir atgrasanti tvarka, kuri sumažintų galimų pažeidimų apimtis ir leistų Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba tirti žmonių skundus dėl diskriminacijos socialiniu pagrindu.

„Pažymėtina, kad šis pasiūlymas negimė atsitiktinai. Įstatymo pakeitimo projekte siekta įtvirtinti LR Konstitucijos 25 bei 29 straipsnių nuostatas, kurios numato, jog žmogaus teisių negalima varžyti ir dėl socialinės padėties“, - sakė L. Mogenienė.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų