Vilniuje rengiama praktinė konferencija apie atominę energetiką

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos partneriai - Baltarusijos, Rusijos ir Lietuvos žalieji aktyvistai ir ekspertai organizuoja didelę konferencija „Atominė energetika – iššūkiai aplinkai, sveikatai, ekonomikai, ir teisei“ 2011 m. gruodžio 6-8, Vilniuje.


Kviečiame visus norinčius dalyvauti tarptautinėje konferencijoje

Pridedama preliminari programa, registracijos forma ir bendra informacija. Konferencijoje kviečiami dalyvauti ekspertai, nevyriausybinių ir valstybinių organizacijų atstovai, politikai, akademinė bendruomenė, žiniasklaida ir šia tema besidomintys piliečiai. Konferencija nemokama ir atvira visiems norintiems, tik būtina išankstinė registracija.

Pagrindinės konferencijos temos:
1. Radioaktyvių atliekų tvarkymas ir perdirbimas. Atliekų tvarkymo praktika, įgyvendinami projektai, transportavimas, atliekos urano rūdos gavybos metu.
2. Radiacijos poveikis sveikatai ir aplinkai. Mažų radiacijos dozių poveikio vertinimas, emisijos ir poveikis įprasto AE darbo, avarinių išmetimų atvejais.
3. Atominės energetikos ekonomiškumas. Kaštų analizė, energijos kaina ir rinka, kiti šaltiniai.
4. Diskusijos apie tarptautinių konvencijų (Espoo, Arhus) pažeidimus, žmogaus teises įgyvendinamų projektų atvejais. Naujų AE rytinėje Baltijos pakrantėje statybos
problemos.
5. Visuomeninė iniciatyva „Už nebranduolinį regioną“.

Atsakingi organizatoriai: bendrija „Atgaja“ (Lietuva);  Visuomeninės ekologinės ekspertizės dėl Baltarusijos AE komisija.
Organizacinis komitetas: bendrija „Atgaja“ (Lietuva), visuomeninė asociacija "Ecodom" (Baltarusija), aktyvistų grupės komitetas "Mokslininkai už nebranduolinę Baltarusiją“, Baltarusijos žaliųjų partija, „Moterys už taiką“ (Suomija), MILKAS (Švedija), The Heinrich Boell Foundation (Vokietija), Green European Foundation ir Europos žaliųjų partija.

Informacija: t. (699) 33661; e-paštas: linas@atgaja.lt Linas Vainius
Informacija rusų k.: t. +375291065901, e-paštas: novikova@gmail.com Tatiana
Novikova

Priedai:
Dalyvi_registracija_gruodzio_6_8.pdf
Programa_gruodzio_6_8_konferencija.pdf
Tarptautin_atomines_energetikos_konferencija.Trumpas_pristatymas.pdf

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų