2008-06-17 | Naujajam Švietimo ir mokslo ministrui būtina stabdyti kaimo mokyklų genocidą

Šiandien Valstiečių liaudininkų frakcija, susitikusi su naujuoju LR Švietimo ir mokslo ministru Algirdu Monkevičiumi, išreiškė susirūpinimą dėl nepakankamai veiksmingos ministerijos politikos kaimo mokyklų atžvilgiu bei pateikė pasiūlymus, kaip derėtų padėtį taisyti.

„Visiems ministerijos pareigūnams iki šiol buvo žinoma neigiama statistika. Per septynerius metus Lietuvoje uždaryta beveik 70 proc. kaimo mokyklų. Akivaizdu, kad buvo padaryta per mažai stengiantis išlaikyti bemaž vienintelius bendruomenės kultūros, dvasinio gyvenimo centrus – kaimo mokyklas, kurios skleidė mokslo žinias, ruošė vaikus ateičiai bei telkė žmones. Todėl mūsų frakcija išreiškė viltį, kad naujasis Švietimo ir mokslo ministras imsis stabdyti įsibėgėjusį mokyklų kaimiškose vietovėse naikinimą“, - sakė Valstiečių liaudininkų frakcijos seniūnė Aldona Staponkienė.

Pasak politikės, Valstiečiai liaudininkai pažymėjo, kad, svarstant mokyklų pertvarkos klausimus, būtina atsižvelgti į vietos bendruomenių nuomonę bei vadovautis valstybės ilgalaikės raidos ir kaimo plėtros strategijose numatytais tikslais.

„Ministrui mes siūlome peržiūrėti bendrojo lavinimo mokyklų reorganizavimą, likvidavimą ir pertvarkymą reglamentuojančius nutarimus bei užtikrinti, kad mokyklų uždarymo klausimai būtų sprendžiami remiantis ne tik ekonominiais aspektais, bet pirmiausia būtų įsiklausoma ir į vietos bendruomenės poreikius. Švietimo ir mokslo, Kultūros ministerijoms kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlome kuo skubiau parengti atskirą kaimo mokyklų išlaikymo ir reorganizavimo programą, skirti lėšų jų renovacijai, o iškilus reorganizacijos būtinumui, pritaikyti jas daugiafunkcinei kaimo bendruomenės veiklai“, - teigė A. Staponkienė.

Valstiečių liaudininkų nuomone, minėti veiksmai, kaip ir būtinybė peržiūrėti moksleivio krepšelio skyrimo metodiką mažai mokinių turinčioms kaimo mokykloms, užtikrintų kaimo bendruomenės augimą bei būtų puoselėjamas jos kultūrinis gyvenimas.

 

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų