2008 06 20 | Žemės ūkio ministerija siūlo sprendimus pieno sektoriuje
 
Situacijai pieno sektoriuje gerinti, t.y. pieno supirkimo kainoms ir ūkių pajamoms didinti, kad būtų išvengta finansinės rizikos ūkiams ir jų vykdomiems projektams, Žemės ūkio ministerija siūlo:

* Padidinti tiesiogines išmokas 2008 m. už kvotinį pieną iki maksimaliai leistinų, t.y. iki 87 Lt už toną. Skirti tam papildomus 40 mln. Lt. Iš viso šioms išmokoms būtų skirta 121 mln. Litų.

* Pagreitinti šių tiesioginių išmokų išmokėjimą už 2008 m.; tuo klausimu Žemės ūkio ministerija pateikė Europos komisijai prašymą šiam sprendimui notifikuoti;

* Seime priimti PVM įstatymo pataisas, pašalinant pieno sektoriaus diskriminavimą ir sumažinant PVM už pieną ir pieno produktus nuo 18% iki 5% (toks PVM mokamas už šviežią ir atšaldytą mėsą bei žuvį, o nuo 2009-ųjų – ir už vaisius bei daržoves).

Žemės ūkio ministerija nereguliuoja kainų ar prekybinės maržos. Jei šį klausimą imsis spręsti Vyriausybė, Žemės ūkio ministerija suteiks reikalingą informaciją ir kompetentingą pagalbą.

Plačiau apie Žemės ūkio ministerijos priemones pieno sektoriaus normalizavimo būdus: kooperacijq, paramos formas ir mastą pieno gamybai žiūrėkite tinklalapyje www.zum.lt

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų