Trakams reikia permainų ir ryžtingų sprendimų

Mindaugas KasperiūnasInterviu su valstiečių liaudininkų sąrašo lyderiu Trakų rajone Mindaugu Kasperiūnu.

 

— Kokių tikslų sieks valstiečiai liaudininkai artėjančiuose savivaldos rinkimuose?

— Pirmiausia sieksime sustyguoti darbą taryboje ir savivaldybėje. Šiai dienai yra susiklosčiusi tokia situacija, kai vidinės rietenos atima didžiąją dalį tarybos narių ir savivaldybės darbuotojų laiko, o dėl to labiausiai kenčia savivaldybės gyventojai. Norint dirbti efektyviai reikalingas stabilumas.

O darbų yra tikra daug. Daug dėmesio skirsime energetikos pertvarkymo ir naujų darbo vietų kūrimo projektams, rengsime ir įgyvendinsime projektus Europos sąjungos (ES) paramai gauti. Sieksime, kad Europos Sąjungos (ES) paramos skirstymo procese didėtų regionų vaidmuo. Ir tai tik maža dalis to, ko artimiausiu metu reikėtų imtis.

Stengsimės, kad valdžia būtų kuo arčiau žmonių, kad žmonės galėtų spręsti problemas savo mieste ar rajono centre. Šiuo metu tendencijos nėra geros, nes valdžia tolsta nuo žmonių — apskričių vykdytos funkcijos perduodamos ministerijoms, o ne savivaldybėms.

Vienas iš prioritetų yra verslo aplinkos gerinimas ir investicijų pritraukimas. Pagal patvirtintą Trakų rajono savivaldybės bendrąjį planą yra numatytos dvi pramonės teritorijos į kurias būtų galima pritraukti investicijas ir taip padidinti savivaldybės biudžeto pajamas, tačiau šiai dienai jos merdi, nes dabartinė valdžia tiesiog nieko nesiima, kad pakeistų padėtį.

— Kokiais būdais mažinsite šilumos kainas?

— Valstiečiai liaudininkai pirmieji ėmėsi ryžtingai kovoti su monopolijomis šilumos ūkyje. Ukmergės rajono savivaldybei perėmus šilumos ūkį iš privačios kompanijos kainos buvo sumažintos iki 25 procentų.

Šildymo kaina Trakuose yra viena iš aukščiausių Lietuvoje, todėl reikia imtis veiksmų nedelsiant. Visų pirma pradėti derybas su UAB „Prienų energija“. Antras žingsnis būtų vietinių energetikos įmonių kūrimas, biokuro katilinių įrengimas.

— Dėl jaunimo užimtumo?

— Jei daugume savivaldybių rengia projektus multifunkcinės aikštelėms įrengti, tai Trakų rajono jaunimas priverstas tenkintis tuo „kas liko“. Lentvaryje šita problema ypatingai svarbi, nes vaikai neturi kur turiningai praleisti laisvalaikio. Aikštelės apleistos, inventorius pasenęs ir netinkamas naudoti. Manau krepšinį ir futbolą yra kur kas sveikiau žaisti aikštelėse, nei sėdint prie kompiuterio ekrano.

— Kas dar skiria valstiečius liaudininkus nuo kitų?

— Mes esame toji partija, kuri rūpinasi žmogumi, bet nepamiršta ir harmonijos su gamta būtinumo. Ekologija mums nėra tuščias lozungas, mes eilėje rajonų skatiname vartojimo kultūros pasikeitimą, sveikų produktų vartojimą vaikų darželiuose ir mokyklose. Visa tai įmanoma daryti ir Trakų rajone. Beje, kalbant apie mokyklas — mes esame toji partija, kuri iškovojo didesnius moksleivių krepšelius kaimo mokyklomis 2011 m. biudžete. Visoje Lietuvoje pagaliau nėra reikalo uždarinėti gyvybingų kaimo mokyklų, jei bendruomenė tam prieštarauja ir liko vaikų. Todėl pavyzdžiui, Trakų rajone Rykantų mokyklai nėra jokio pavojaus, jei tik vaikai nori ten mokytis. Rajono valdžia nebegali sakyti, kad Vilnius liepia uždaryti mokyklą. Finansavimo problemos nėra.

— Ką siūlytumėte transporto srityje?

— Reikia rimtai permąstyti kelių saugumo politiką. Čia padaryta nedaug. Kartu su Kelių direkcija, Vyriausybe reikia spręsti. Turime daug siaurų pavojingų kelių. Pinigai Lietuvoje skiriami asfaltui be didelių diskusijų, tačiau to nepakanka. Taip pat svarbu atgaivinti viešąjį transportą. Mūsų partijos programoje yra daugeliui rajonų labai reikalinga nuostata — derinti įvairių viešo transporto rūšių grafikus. Traukiniai ir autobusai neturi kvailai konkuruoti, o papildyti vienas kitą. Nes dabar turime situacija, kad vieni kaimai turi nebloga susisiekimą viešuoju transportu, o kiti — neturi nieko. Galiausiai visi tiesiog naudojasi automobiliais. Trakų savivaldybės vardu vesime derybas su Lietuvos Geležinkeliais — pasiūlysime tokį variantą: jei mes priderinsime visus autobusų ir mikroautobusų grafikus prie traukinių grafikų — jie privalės padidinti traukinių skaičių Trakų ir Rudiškių kryptimis. Manau, tai abipusiai naudingas sprendimas.

— Ką norėtumėte palinkėti rinkėjams?

— Norėčiau visus pakviesti aktyviai dalyvauti savivaldybių rinkimuose. Niekas už mus padėties Trakų rajone nepakeis. Rinkdami žmones vertinkite jų galimybes ir sugebėjimus. Keturi metai pakankamai ilgas laikotarpis, todėl neteisingas pasirinkimas gali dar labiau apsunkinti padėtį rajone. Nebalsuokite už tuos politikus, kurie suteiktomis administracinėmis galiomis naudojasi tam, kad galėtų tenkinti savo asmeninius poreikius. Tik veikdami kartu sugebėsime pasiekti, kad Trakų rajonas būtų tarp geriausiai besitvarkančių Lietuvoje.

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų