PETICIJA DĖL TRAKŲ ŠILUMOS ŪKIO IR UAB „PRIENŲ ENERGIJA“

Atsižvelgiant į tai, kad:

  • šildymo kaina Trakų savivaldybėje yra viena aukščiausių Lietuvoje;
  • sąskaitos už centrinį šildymą Lietuvoje siekia 80-90 proc. minimalios algos dydžio;
  • 690 tūkst. šalies gyventojų gyvena žemiau skurdo rizikos ribos, o absoliuti dauguma šilumos vartotojų išleidžia šildymui virš 20-40 proc. savo pajamų;
  • šilumos verslo lobistai daro milžinišką įtaką Vyriausybei, Kainų ir energetikos kontrolės komisijai ir Trakų savivaldybei, kad jos teisiniais veiksmais nesiektų sumažinti kainas vartotojams;
  • Vyriausybės vykdoma daugiabučių renovacijos politika yra beviltiškai lėta, neskaidri ir neefektyvi;
  • Trakų rajonui šilumą tiekianti įmonė yra globali korporacija, kuri nėra tinkamai kontroliuojama nei vietos, nei centrinės valdžios, nei ES institucijų.

Skelbiame paramą valstiečių liaudininkų mero Algirdo Kopūsto vadovaujamos Ukmergės savivaldybės ryžtingam žingsniui nutraukti gyventojams nepalankią sutartį su šilumos tiekėju UAB "Miesto energija" (priklausančiam tam pačiam „E-energija“ koncernui kaip ir Trakams šiluma tiekianti „Prienų šiluma“) ir 12-25 procentų sumažinti kainas šilumos vartotojams. Tai reikšmingas precedentas, kuris turi padrąsinti Trakų politikus tinkamai ginti vartotojų interesus, aktyviai derėtis su šilumos tiekėjais dėl šildymo kainų. Konstitucija garantuoja savivaldos laisvę, o remiantis vietos savivaldos įstatymo nuostatomis šilumos ir karšto vandens tiekimą teisės aktų nustatyta tvarka organizuoja savivaldybė.

Reikalaujame, kad Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nedelsdama užtikrintų Ukmergės savivaldybei teisę tiekti šilumą Ukmergės gyventojams ir imtųsi „Prienų energijos“ tikrinimo.

Raginame Trakų rajono savivaldybę pradėti aktyvias derybas su „Prienų energiją“ dėl šilumos kanos mažinimo, numatant galimybę nutraukti šilumos ūkio nuomos sutartį, jei derybos nebus pradėtos.

Kviečiame rinkėjus palaikyti valstiečių liaudininkų kandidatus savivaldos rinkimuose – mūsų partijos kolegos Ukmergėje gina žmonių interesus ir kovoja su monopolistais. Mes seksime jų pavyzdžiu ir Trakuose.

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų