Vytas Šimonėlis: niekada nedirbome reitingams

Vytas ŠimonėlisKokius svarbiausius Jūsų ir Jūsų komandos darbus Jūsų kadencijos metu norėtumėte, kad prisimintų Širvintų rajono rinkėjai, balsuodami už Jus 2011 m. vasarį?

— Mes, Valstiečiai liaudininkai,  būdami valdžioje niekada negalvojome ir nedirbome reitingams, o dirbome darbus, priimdavome apgalvotus sprendimus, ryžtingai juos įgyvendindavome ir jautėme didžiulę atsakomybę rinkėjams. Niekada neturėjome ir neturime nuosavo laikraščio ir „kišeninių“ korespondentų, kurie taip „gražiai“, net keliuose laikraščiuose aprašytų suolelio pastatymą, sukurtų nuostabią istoriją kaip atvežtas iš Alytaus „šilumos specialistas“ per pusmetį, kol nebuvo mandagiai paprašytas grįžti ten iš kur atkeliavo, padovanojo širvintiškiams pigią šilumą. Mes gyvename čia ir gerbiame savo rinkėjus,  tuščiai nežadame ir  manome, kad tik bendru, sutelktu ir atkakliu darbu galime pasiekti gerų rezultatų, kad gyventi ir dirbti Širvintose būtų gera. Niekada nesislepiame už kitų nugarų, nerašome prisidengę anonimais įžeidžiančių straipsnių. Tik diskutuojant ir gerai suprantant reikalo esmę, galime priimti geriausius sprendimus. Todėl aš visada sakau, — nesvarbu, kad sprendimą priėmė Savivaldybės taryba, bet aš tuo laiku  buvau vadovas, todėl ir esu atsakingas.

Dabar, peržvelgdamas kartu su Savivaldybės taryba ir administracija nuveiktus darbus, džiaugiuosi rezultatais. Manau, kad rinkėjai prisimena, kad  man dirbant meru, per paskutinę kadenciją Širvintų rajono savivaldybė buvo viena iš lyderių tarp Lietuvos savivaldybių pagal investicijas į švietimo įstaigas. Tai — pradinės mokyklos Širvintų mieste rekonstrukcijos darbai, Bartkuškio pagrindinės mokyklos rekonstrukcija/statyba. Renovuota „Atžalyno“ pagrindinė mokykla, buvo pradėta Musninkų vidurinės mokyklos renovacija ir atlikta didžioji dalis darbų, prisidėta ir prie kitų švietimo įstaigų remonto darbų. Tos pačios kadencijos metu pradėti įgyvendinti šilumos trasų atnaujinimo projektai, parengta techninė dokumentacija inžinerinės infrastruktūros plėtrai, t. y. Šeiniaus ir pietinio miesto kvartalo gatvių rekonstrukcijai, vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtrai Širvintų mieste ir Kabaldos kaime.

— Kokius teigiamus ir kokius neigiamus dabartinės Širvintų valdžios darbus galėtumėte išvardinti?

— Skubotas, netvarus valdančiosios koalicijos sudarymas, kuris po metų privedė prie Savivaldybės administracijos direktorių kaitos, prie interpeliacijos mero pavaduotojui. Savivaldybės tarybai ir administracijai teko bylinėtis teismuose dėl šių  ir kitų darbuotojų atleidimo procedūrų teisėtumo. Nieko nuostabaus, nes atėjo dirbti žmonės, neturintys administravimo patirties. Juo labiau, kad atėjusi nauja valdžia išpūtė administracijos struktūrą, kuri tapo  griozdiška, neefektyvi. Reformas darė žmonės, nesuprantantys kas yra viešasis administravimas, nežinantys, kaip veikia ir kokias funkcijas atlieka Savivaldybės administracija, pasikliovė išankstine susidaryta nuomone ir patarėjais, kurie dabar savo dalyvavimo šiame procese nenori pripažinti. Tad šios kadencijos viduryje, suprasdami atsakomybę savo rinkėjams ir matydami didėjančių problemų ratą, mero paprašyti, ieškojome žmogaus, kuris galėtų suvaldyti išderintą Savivaldybės administracijos darbą. Administracijos direktore tapo E. Davidavičienė, kuri šiandiena kartu su administracijos darbuotojais įgyvendina Savivaldybės tarybos priimtus sprendimus. Džiugu, kad didžioji dauguma tų darbų , kurie buvo dar praeitos valstiečių liaudininkų, konservatorių ir socialdemokratų kadencijos suplanuoti, patvirtinti ir parengti projektai. Tai — logiška seka ir tęstinumas, nes nuo planų iki pilno projekto įgyvendinimo praeina 3-4 metai.

— Jei jus vėl išrinktų, kokie būtų jūsų pirmi politiniai sprendimai?

— Jeigu rinkėjai mumis pasitikės, pirmiausia sutelksime dėmesį į klausimus, kurie  rajone gyvenančiam žmogui svarbūs kiekvieną dieną. Tai — vaikų priežiūros ir švietimo įstaigų paslaugų kokybė ir prieinamumas, vietinių kelių priežiūra, pėsčiųjų takai ir šaligatviai, gatvių apšvietimas, vandens kokybės gerinimas. Vadovaujantis strateginiu planu, peržiūrėsime artimiausių 4-5 metų svarbiausius darbus ir atsižvelgiant į finansines galimybes, nustatysime prioritetus ir įgyvendinsime projektus. Manau, svarbu kuo daugiau ir efektyviau pasinaudoti 2007-2013 m. Europos Sąjungos teikiama struktūrine parama.

— Kaip manote, ar pavyks išgelbėti Širvintų ligoninę?

— Ne tik Širvintų, bet ir kitų, ypač mažesnių rajonų ligoninių ateitis priklauso ne nuo Savivaldybių tarybų valios. Šiandieną Širvintų savivaldybės taryba negali priimti sprendimų, kurie iš esmės pakeistų situaciją Širvintų ligoninėje. Ligonines finansuoja, finansavimo tvarką ir reikalavimus teikiamoms medicininėms paslaugoms nustato Ligonių kasos ir Sveikatos apsaugos ministerija. Reforma vyksta daugiau kaip 10 metų. Pasirinktas kelias neteisingas, neryžtingas, brangiai kainuojantis Valstybei ir abejingas žmogui. Visoje Lietuvoje investuotos didelės lėšos į pastatų atnaujinimą ir medicininę aparatūrą. O šiandien turime vis sunkiau prieinamas, vis brangesnes medicinines paslaugas, gydytojų trūkumą, kurį iš dalies ir suformavo ydinga sistema, kai finansiškai yra naudingiau būti gydytoju- „turistu“ ir dirbti keliose įstaigose, nei tikėtis deramo atlyginimo dirbant vienoje gydymo įstaigoje. Paslaugų rajoninėse ligoninėse teikiama vis mažiau, vis daugiau atsiranda rizikos tiek gydytojui, tiek pacientui dėl teikiamų paslaugų saugumo. Mažindami paslaugas vietose, nieko kito nepasiūlome. Šiandiena širvintiškiai nėra laukiami Vilniaus sveikatos įstaigose. Žmogus mokėjęs kelis dešimtmečius mokesčius, šiandien pablogėjus sveikatai, įsitikina, kad jis nieko per savo gyvenimą nesukaupė.

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų