Lietuvos ūkininkų sąjungos Telšių skyriaus pirmininkas V. Rakickas: „Džiaugiuosi, kad ūkininkai manimi patikėjo“

Vytautas RakickasLietuvos ūkininkų sąjungos Telšių skyriui nuo 2003 m. vadovauja Vytautas Rakickas. Gavęs palikimą — porą metų nemokėtų mokesčių, skolų ir vos septynis sąjungos narius, V. Rakickas neišsigando — susitelkė rimtam darbui ir šiandien jau gali džiaugtis apčiuopiamais rezultatais.

V. Rakickas — ne tik suvienijo arti 700 narių Telšių rajone, bet tapo ir Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko pavaduotoju Žemaitijos regionui bei Prezidiumo, Projektų atrankos komiteto nariu.

Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) — ūkininkų interesus ginanti ir visose valstybinės valdžios ir savivaldybių institucijose jiems atstovaujanti visuomeninė organizacija. LŪS yra gausiausia šalies organizacija — vienija 5 300 narių. Nuo 2004 m. LŪS nariai yra juridiniai asmenys — 43 rajoniniai skyriai. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, LŪS tapo Europos ūkininkų sąjungos asociacijos ir Generalinės ūkininkų kooperatyvų konferencijos nare.

LŪS ūkininkams atstovauja visose valdžios institucijose, skleidžia svarbią informaciją, be to, patys ūkininkai dalijasi patirtimi.

"Džiaugiuosi, kas ūkininkai manimi patikėjo, todėl šiandien Telšiai esame stiprus sąjungos skyrius. Mus pasiekia visos naujienos, kasmet lankome „AgroBalt“, „AgroPanorama“, „Ką pasėsi“ parodas, dalyvaujame seminaruose, renginiuose. Važiuojame ne tik ūkininkai, bet drauge vežamės ir žemės ūkio specialistus. Nauda didžiulė — pamatome, vertiname, dalijamės patirtimi“, — vardija V. Rakickas.

LŪS Telšių skyriaus pirmininką piktina, kad LR Vyriausybė, slapstydamasi už ekonominio sunkmečio nugaros, nuo šalies ūkininkų šiemet „nusuko“ apie 90 mln. Lt. Negauti pinigai sudavė smarkų smūgį ir taip sunkius metus išgyvenančiam šalies žemės ūkiui. Pasak  V. Rakicko, dar prieš metus su LR Vyriausybe buvo suderėta, kad iš nacionalinio biudžeto bus skirti 384 mln. Lt prisidėti prie Europos Sąjungos išmokų Lietuvos žemdirbiams. „Iš žadėtų 384 mln. Lt skirti tik 294 mln. Lt — net 90 mln. Lt mažiau. Eilinį kartą mūsų šalies valdžia tokius savo veiksmus teisina tuo, kad nėra pinigų, šalį užklupo sunkmetis ir guodžia sakydami, kad džiaukitės, kad dar tiek davėme“, — dėl visų ūkininkų nuogąstauja telšiškis.

Pasak V. Rakicko, būtina pripažinti, kad ūkininkai yra svarbūs šalies verslo subjektai: „Kaimo žmogus dažniausiai dėl savo kuklumo yra linkęs nutylėti — kiek davė, tiek ir gerai. Taip neturėtų būti. Lietuvos žemės ūkis turi būti remiamas, o jei nėra iš ko, Vyriausybė turėtų peržiūrėti kai kurias savo programas ir kai ko atsisakyti, pavyzdžiui, visokių stadionų, arenų statybų ir pan. Arba skiriamos milžiniškos lėšos Kelių programai, tačiau kai reikia sutvarkyti kokį nors kaimo keliuką, gatvelę — pinigų nebelieka. Kuo toliau, tuo labiau šalies ūkininkas jaučiasi ignoruojamas. Taip pat matome, kaip naudojamos rajono lėšos — bemaž pusė rajono biudžeto jau praskolinta. Sunku ir prognozuoti, kaip turės dirbti naujai išrinkta Telšių rajono savivaldybės taryba, kad biudžeto minusą panaikintų“.

„LŪS nariai išmano situaciją rajonuose, todėl juos raginčiau dalyvauti Savivaldos rinkimuose. Būtina investuoti į kaimą, tik tuomet yra tikimybė, kad jauni žmonės nebėgs iš jo arba sugrįš gyventi. Didžiausios kaimo bėdos: keliai, vandentiekis, kanalizacija, nedarbas, panaikinti medicinos punktai, uždarytos mokyklos, kultūros namai. Kiekvienas LŪS skyriaus pirmininkas turėtų būti rajono Tarybos narys — jie deramai atstovautų žemdirbių interesams. Pažįstu Telšių skyriaus narius — puikūs specialistai. Jeigu gyventojai per rinkimus balsuotų už juos, situacija Telšiuose turėtų pasitaisyti — esu įsitikinęs kaimas turi perspektyvą. Pažiūrėkite, kiek jūsų rajone jaunų, išsilavinusių ūkininkų — tai geras ženklas. Jie turi įsijungti į Savivaldą. V. Rakickas, turintis gerų vadybininko savybių, moka organizuoti darbą, sutelkti žmones. Viliuosi, kad per rinkimus Telšių rajono gyventojai jį palaikys“, — teigė LŪS pirmininkas J. Talmantas.

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų