Interviu su kandidate Jovita Lukiene į Skuodo rajono tarybą

Jovita LukienėKalbamės su Skudo rajono valstiečių liaudininkų kandidate Jovita Lukiene, matematiko mokytoja-metodininkė, dirbusi švietimo sistemoje 33 metus.


— Ar pirmą kartą dalyvaujate rinkimuose?

— Paraginta Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos, rinkiminiame sąraše į tarybą dalyvauju pirmą kartą, tačiau esu dirbusi rinkimų komisijos pirmininke.

— Kokios jums rūpimos rajono problemos turi būti sprendžiamos?

— Esu mokytoja, todėl didžiausią dėmesį taryboje skirsiu švietimo klausimams. Šiandien labai aktualu spręsti mokinių pavėžėjimo klausimus. Vaikai, kurie nori dalyvauti konkursuose, olimpiadose neretai nevežami į didesnius miestus dėl lėšų stokos. tačiau lėšos atsiranda, jei tam skiriamas deramas dėmesys. Klausimo esmė, ar rajono politikai mato prioritetą, kad mūsų gabiausi vaikai turėtų daugiau galimybių tobulinti save ir garsinti rajoną.

O kaip su vaikų pavėžėjimo iš kaimo į rajono centrą?

— Sunkiausia — kaimo vaikams. Gabių vaikų ugdymas stringa, nes iš kaimo nėra kaip atvažiuoti į meno mokyklą, pavyzdžiui. Viskas priklauso nuo tėvų finansinių galimybių. Mokyklos nepajėgios finansuoti visų poreikių.

Kokių dar iniciatyvų švietimo srityje imtumėtės, jei jus išrinktų rajono žmonės?

— Turime užbaigti diskusijas ir priimti sprendimus dėl mokyklų pertvarkos. Šis klausimas jau pakankamai ilgai gvildenamas, žmones erzina neaiškumas. Taip pat pradėčiau mūsų partijos programoje numatytą planą skatinti mokyklų ir vietinių maisto gamintojų — ūkininkų ryšį.
Finansinėmis priemonėmis skatinsime sveikų ir natūralių, vietinių produktų vartojimą mokyklose, vaikų darželiuose ir kitose savivaldybėms pavaldžiose įstaigose (kaip tai jau daroma Panevėžio rajone). Tokiu būdu bus skatinama ekologiškų produktų paklausa. Būtina gerinti vaikų mitybos įgūdžius, grįžti prie produktų sezoniškumo, neutralumo.

O kokias permainas siūlo jūsų partija ugdymo procese, nors šis klausimas žinoma ne tik savivaldybės kompetencijos srityje?


— Nors esu matematikos mokytoja, manau, kad vaikams trūksta elementarios gyvenimiškos praktikos ugdymo. Būtina papildyti mokyklų ir aukštųjų mokyklų ugdymo programas, siekiant, kad dalis ugdymo proceso vyktų natūralioje kaimo aplinkose, kur vaikai būtų supažindinami su tradiciniu lietuvių gyvenimo būdu, verslo, amatų, etninės kultūros pagrindais ir svarbiausia — jie matytų, kiek reikia įdėti darbo, kad ant mūsų stalo garuotų šviežias ir sveikas maistas. Į šiuos naujus ugdymo projektus bus įtrauktos kaimo bendruomenės, kurios vykdys švietimo sistemos užsakymus. Tokiu būdų bus kuriamos naujos darbo vietos kaime. Visa tai galima pasiekti bendromis savivaldybių ir centrinės valdžios pastangomis. Tokia praktika plačiai taikoma užsienyje.

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų