Vidas Priekšaitis: miesto bendruomenė gali

Vidas Preikšaitis— Kaip vertinate Jūsų vadovaujamos Tauragės miesto bendruomenės veiklą ir pasiekimus? Kokia miesto bendruomenių padėtis Lietuvoje?

— Pasakysiu paprastai — kaimo bendruomenės ir miesto bendruomenės šiandien veikia skirtingomis sąlygomis. Kaimo bendruomenių projektams skiriamas didelis finansavimas iš Kaimo plėtros ir Europos regioninės plėtros bei sanglaudos fondų. Suprantama, kodėl: kaimui reikalinga parama tam, kad jis iš viso išliktų, o miesto bendruomenė — tikrosios savivaldos apraiška. Mes turime gyvuoti ir darbuotis iš nario mokesčio bei rėmėjų lėšų. Ir mums puikiai sekasi. Aš nesiruošiu skųstis. Esu patenkintas tuo, kaip dirbame ir kokių rezultatų pasiekėme.

— Įdomu, kad nesiskundžiate, gal galite išsamiau papasakoti?

— Per vienerius metus, neskaitant smulkių darbelių, kaip medelių sodinimas, mes savo jėgomis sugebėjome rekonstruoti futbolo stadioną. Tai darėme jaunimo prašymu manydami, kad tai labai rimtas darbas, ne koks smulkus projektas. Taip pat rekonstravome ne vieną krepšinio aikstelę, įrengėme pliažo tinklinio aikštelę prie Jūros upės, šalia mikrorajono. Iš esmės turime pagal visus standartus rekonstruotą atvirą sporto bazę. Ir tai padarėme savo jėgomis.

— Ar jaunimas kaip nors atsidėkoja už tokią inicaityvą?

— Mes džiaugiamės, kad šalia esančių mokyklų jaunimas laimi sporto varžybas ir labai aktyviai padeda mums įvairiausiose talkose. Pavyzdžiui, pavasarį rengiau aplinkosauginės akcijos DAROM veiklas Tauragėje. Mūsų bendruomenės jaunimas buvo tikrai aktyvus ir labai padėjo akcijos metu.

— Ar pristatėte šiuos darbus miesto ir rajono žmonėms?

— Taip. Tam darbui pristatyti vyko viso miesto renginys, žinoma, nemokamas. Vyko įvairios varžybos, mes net kai kurių komandų negalėjome užregistruoti — tiek buvo norinčių dalyvauti. Po to vyko koncertas, nemokamas. Mes įrodėme visam Tauragės miestui, ką gali bendruomenė, kuri nesiskundžia, o dirba.

— Ar padeda savivaldybė?

— Mūsų darbus gan greitai įvertina savivalda. Su mumis pradėjo kalbėti rimtai ir šiandien mes sugebame spręsti tokius miesto infrastruktūros ir gerbūvio klausimus, kurių sprendimas strigo dešimtmečiais. Pavyzdžiui, kalbu apie tai, kad išsireikalavome, jog Tilžės šlaito gatvė Tauragėje, iki šiol naktimis skendėjusi tamsoje, pagaliau būtų apšviesta.

— Kokie klausimai Jums atrodo reikalauja neatidėliotinų sprendimų?

Labai trūksta reguliuojamų sankryžų. Bet žinome, kad gegužės mėnesį tikrai atsiras naujas šviesoforas su salele. Tai bendruomenės prašymų inicijuotas savivaldos sprendimas. Žmonėms aktualių sprendimų priėmimui mes sugebame sujungti pozicijos ir opozicijos galimybės miesto taryboje. Demokratija veikia, jei visuomenė sugeba ja naudotis.

— Kodėl kandidatuojate į Tauragės rajono tarybą su Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga?

— Mane paskatino pozityvios permainos šioje partijoje. Valstiečiai liaudininkai ne pataikauja rinkėjams, o turi labai konkrečius, ūkiškus tikslus tvarkyti. Mane džiugina ir tai, kad partija atsinaujina, trečioji ir aštuntoji vietos saraše priklauso jauniems, energingiems žmonėms.

 

Sukursime naują nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių paramos mechanizmą. Projektų atrankos metu bus vertinama ne tik paraiškų kokybė, bet ir savivaldybių, ir seniūnijų, dalyvaujančių projektuose, nuomonė, taip pat reali žmonių narystė organizacijose (t. y. kiek organizacijos narių realiai moka nario mokesčius tam tikrai nevyriausybinei organizacijai). Šiuo metu daugelį projektų laimi gerus konsultantus pasamdžiusios organizacijos, kurių veikloje dalyvauja keli asmenys, dažniausiai gyvenantys dideliuose miestuose.

 

(Iš Lietuvos valstiečių liaudininkų politinės programos 2011-2015 metams)

 

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų