V. Rakickas sėkmingai vadovauja Nerimdaičių bendruomenei

Vytautas Rakickas Vytautas Rakickas vadovauja Nerimdaičių kaimo bendruomenei. Tai viena iš veikliausių Telšių rajono bendruomenių. Gerų minčių ir idėjų nestokojantis jos pirmininkas didžiuojasi, kad bendruomenei priklauso beveik visi Nerimdaičių kaimo gyventojai.

Per aštuoneris Nerimdaičių bendruomenės gyvavimo metus į jos veiklą įtraukti daugelis nerimdaitiškių. Bendromis pastangomis surengta begalė jau tradiciniais tapusių renginių.

Vienu iš svarbiausių pasiekimų V. Rakickas laiko tai, kad buvo  išasfaltuotas 6 km kelias nuo Pielių iki Nerimdaičių, ne mažiau džiaugsmo atnešė ir tai, kad pagaliau mokyklos patalpose įrengta bendruomenės salė.

Rugpjūčio 29 d. Nerimdaičių Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčioje vyko atlaidai. Tikinčiųjų bendruomenė minėjo ir vieną svarbią sukaktį — bažnyčia pastatyta prieš 150 metų. Ta proga Nerimdaičių bendruomenės pirmininko V. Rakicko iniciatyva iš jo asmeninių lėšų atidengta paminklinė lenta „Viešpats — mano uola, mano tvirtovė, mano globėjas! (18 psalmė, 3 e.). Nerimdaičių Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčiai 150 m. Nerimdaičių kaimo bendruomenė 2010 m.“ „Ši lenta — tarsi atskaitos taškas, įprasminantis šiandieną ir leidžiantis toliau skaičiuoti baltosios bažnyčios amžių,“ — be jokio didžiavimosi per iškilmes teigė V. Rakickas.

Bendruomenės pirmininko iniciatyva miestelyje kelinti metai tęsiama graži tradicija — pasveikinami garbingus jubiliejus švenčiantys nerimdaitiškiai. Pagerbiamas ir miestelio jaunimas — abiturientai, baigę vidurinę, universitetų ar kolegijų absolventai. Taip jaunimas skatinamas nepamiršti savo šaknų.

Puikus V. Rakicko sumanymas — pavasario talkos Nerimdaičiuose — pamažu užkrečia ir kitas bendruomenes.

Nerimdaičių bendruomenės pirmininkas apgailestauja, kad į miestelį neatsikelia naujakurių, neaiškaus ir Nerimdaičių pradinės mokyklos likimas, nėra darželio. Nepratęs į kitus žvalgytis pagalbos V. Rakickas iškart siūlo išeitį: „Jei tektų uždaryti švietimo įstaigą, liktų didelis nenaudojamas pastatas, galbūt jį būtų galima paversti daugiafunkcinės paskirties namais, kur būtų ir vaikų darželis, mokykla, biblioteka, bendruomenė, med. punktas ir pan.“

Pirmininko galvoje aibė idėjų — neatmetama galimybė Nerimdaičiuose įkurti tikrus bendruomenės namus, kur laisvalaikį galėtų leisti bendruomenės nariai: naudotis internetu, jaunimui įrengti sporto kambarį, be to, planuojama sutvarkyti Nerimdaičių miestelio centrą, įrengti parką, žaidimo aikštelę bei didelę lauko estradą.

„ Mūsų bendruomenės pirmininkas — tikras savo krašto patriotas. Mes juo tikime ir pasitikime. V. Rakicko rūpesčiu Nerimdaičiai įgauna gyvybės, pamažu keičiasi miestelio veidas. Tai žmogus, kuris geba dirbti, telkti žmonės. Puikiai suprantame, kad jis aukoja brangų laiką ir nemažai asmeninių lėšų, bet niekada to nedemonstruoja. Gerai, kad žmogus neišpuikęs. Jis turi tas savybes, kurių dažnai stinga valdžios atstovams," — Nerimdaičių bendruomenės pirmininkui gerų žodžių negailėjo bendruomenės nariai.

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų