2008 03 14 | Po parlamentarų susitikimo su Zarasų badautojais protesto akcija nutraukta

Valstiečių liaudininkų frakcijai priklausantis Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Virginijus Domarkas ir šio komiteto pirmininko pavaduotojas, konservatorius Julius Dautartas, Valstiečių liaudininkų frakcijos vadovė Aldona Staponkienė ir Seimo Regioninės plėtros komisijos pirmininkas, valstietis liaudininkas Skirmantas Pabedinskas ketvirtadienį Zarasuose susitikę su savivaldybės vadovais, rajono meru Arnoldu Abramavičium, mokytojais ir bendruomenių atstovais susitarė, kad rajono taryba peržiūrės priimtus sprendimus dėl rajono mokyklų reorganizavimo, o parlamentarai įsipareigojo rasti galimybių padidinti kaimo mažųjų mokyklų mokinio krepšelio finansavimą.

Valstiečių liudininkai kreipėsi į partijų, kurių atstovai yra Zarasų Tarybos nariais, vadovus, kad būtų peržiūrėtas mokyklų tinklo pertvarkos planas, numatantis kelias pagrindines mokyklas reorganizuoti į pradines, o vieną pradinę mokyklą - uždaryti.

Savaitės pradžioje atvykę į valstiečių liaudininkų frakciją Seime badaujančių prie Zarasų rajono savivaldybės Baibių ir Samanių mokyklos mokytojai, bendruomenės bei mokinių tėvų atstovai prašė daryti įtaką, kad būtų pakeistas rajono tarybos sprendimas dėl mokyklų reorganizavimo.

Valstiečių liaudininkų parlamentarai teigė nekvestionuojantys savivaldybių tarybų teisių priimti sprendimus dėl savo įstaigų veiklos, dėl įstatymų nuostatų, įpareigojančių veiksmingai naudoti lėšas, įgyvendinimo, tačiau teigė manantys, kad mokyklų uždarymo ar jų reorganizavimo klausimai turėtų būti sprendžiami labai atsakingai, tariantis su vietos bendruomenėmis.

Valstiečių liaudininkai įsitikinę, kad mokykla yra ne vien ugdymo įstaiga, bet ir visos bendruomenės kultūrinio, dvasinio gyvenimo centras, vykdantis ir socialines funkcijas. Todėl svarstant mokyklų pertvarkos klausimus, būtina ne tik paisyti ekonominės logikos, bet prioritetu laikyti kaimo bendruomenių, mokinių ir pedagogų interesus.

Priešais Zarasų rajono savivaldybės pastatą jau antrą savaitę badavo Baibių ir Samanių kaimo mokytojai, bendruomenės ir moksleivių tėvų atstovai reikalaudami Baibių mokyklos išlikimo. Jie siekė atkreipti valdžios dėmesį į neigiamas kaimo mokyklų uždarymo pasekmes.

Po parlamentarų susitikimo Zarasuose tikimasi, kad rajono mokytojų ir bendruomenės atstovų konfrontacija su rajono savivaldybe baigsis abipusiai priimtinais sprendimais.

 

„Lietuvos žinių“ nuotrauka

 
 
 
LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. liepos 15 d. (pirm.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. gegužės 17 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau




 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų