Jau dešimtąjį kartą Veisiejuose šv. Jurgis išarė pirmąją vagą

Graži pavasario šventė balandžio 24 dieną šurmuliavo Lazdijų rajone Veisiejuose. Prasminga tradicija, sulaukus šv. Jurgio dienos,  išarti pirmąją vagą, pasėti pirmuosius grūdus duonai, surengti arimo arkliais varžybas, ir taip pasitikti pavasarį, buvo pratęsta ir šiemet jau 10-ąjį kartą. Į puikią šventę sugužėjo daugybė svečių iš visos Lietuvos bei lietuviai iš Punsko bei Suvalkų.
Vienas iš pagrindinių šventės organizatorių, aistringas žirgų mylėtojas, savivaldybės vicemeras, LVLS Lazdijų raj. skyriaus irmininkas  Benius Rūtelionis priminė, jog Lazdijai yra žirgininkų kraštas, čia veikia labai aktyvus žirgininkų klubas, surengęs daug žirgų žygių, arklių turgų. Kiekvieną žiemą Lazdijų hipodrome vyksta ristūnų lenktynės, populiarūs konkūrai mero taurei laimėti. B.Rūtelionis pabrėžė, kad arimo arkliais varžybos yra labai unikalus čempionatas, jo nugalėtojai faktiškai yra pasaulio arimo arkliais čempionai. Kaip tik šiuo metu du daugkartiniai nugalėtojai B.Blažauskas ir A.Motiejūnas dalyvauja filmavimuose rusų ir japonų filme apie 1904 – 1905 m. Japonijos – Rusijos karą.  A. Motiejūnas su dviem savo žirgais ten pasirodo kartu su kitais kaskadininkais, o penki B.Blažausko augintiniai traukia patrankas. Dar vienas žirgininkas, A.Baliukas, taip pat dalyvauja filmavimuose,  masinėse scenose vaidina vieną iš raitelių.
Artojų šventė prasidėjo Žemės šventinimu. Šias apeigas  atliko Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos direktorius, taip pat prisiekęs žirgininkas, Stasys Saladinskas. Pirmąsias vagas išarė ŽŪ ministras K.Starkevičius,  meras A. Margelis ir vicemeras B. Rūtelionis ir kiti garbūs dalyviai.
Taip pat vyko pietų Lietuvos mokyklų moksleivių darbų paroda bei žemaitukų veislės žirgų paroda, karietų varžytuvės Lazdijų raj. mero taurei laimėti. Šventėje visus linksmino savo koncertine programa grupė „Patruliai“, serialo „Naisių vasara“ gerbėjus pradžiugino aktorių ir grupės „Perkūno sakmė“ pasirodymas.


Keletas akimirkų iš šventės:

     
Pirmąją vagą aria ŽŪ ministras K.Starkevičius   Artojų varžybos
     
     
Puikūs Lietuvos žirgai su savo šeimininku   Garbūs šventės svečiai ir organizatoriai
     
     

Žemės šventinimo apeigų atlikėjas Stasys Saladinskas

   

 Nuotraukos: L.Stankevičiūtės („Ūkininko patarėjas“) ir R.Šeštokienės

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų