2008-12-10 | R.Baškienė: teisė žinoti - pareiga spręsti

2008 metų pabaigoje Šiauliuose įvyko Žiemgalos draugijos konferencija  "20 Žiemgalos metų", kurioje buvo nagrinėjami moraliniai ir socialiniai ekonominės krizės padariniai. Konferencijos dalyviai aptarė kultūros projektų finansavimo problemas. Anot konferencijos iniciatorių, "kultūrinio darbo projektai parengiami, bet nevykdomi trūkstant finansavimo. Trūksta ir privačių rėmėjų iniciatyvos. Visuomenė paveikta prasto, bet dažno pavyzdžio - kuo daugiau prisiimti sau. Žmonės įdirginti milžiniško atlyginimo skirtumo, įbauginti ekonominės krizės, o žiniasklaida dar labiau sukiršina žmones, nuteikdama skeptiškam požiūriui į Seimo sprendimus".

Konferencijos dalyviai parengė kreipimąsi į Seimo Pirmininką, Seimo Socialinių ir darbo reikalų komiteto pirmininką, Ministrą Pirmininką ir prašė Seimo narės Rimos Baškienės apie šį dokumentą informuoti Seimo narius. Kreipimąsi pasirašiusieji išreiškė visuomenės norą ir teisę žinoti "kokie parlamentarų atlyginimai ir priedai buvo ankstesnėje kadencijoje ir kokie yra dabar? Kokiais taupymo programos argumentais ir ekonominiais skaičiavimais grįsti tokie pokyčiai?"

Renginio dalyviai paragino Seimo narius "inicijuoti Seimo narių algos ir priedų didinimo atšaukimą. Parodyti tautai patriotizmą ir sąžiningumą savo asmeniniu pavyzdžiu".

30 pasirašiusių kreipimąsi vardu Šiaulių Universiteto doc.dr. Jonas Pauža teigia: "Šis kreipimasis yra noras paremti Seimą, Vyriausybę ir šalinti tai, kas juos akivaizdžiai kompromituoja". Pasirašiusieji išreiškė pasitikėjimą būsimais Seimo sprendimais.

Atkreipdama dėmesį į visuomenės susirūpinimą, Seimo narė Rima Baškienė kviečia svarstyti ir pritarti Seimo nario Manto Varaškos pateiktai Seimo Statuto pataisai, kurios pagrindu bus sumažintos kas mėnesį skiriamos lėšos Seimo narių parlamentinei veiklai (nuo 1,7 VMDU iki 1 VMDU- t.y. sumažinant 1565 Lt).

Seimo narė Rima Baškienė
Tel. 8 699 42173

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. kovo 6 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, Via Baltica konferencijų salėje, Kauno r.
Plačiau

LVŽS pirminko Ramūno Karbauskio vizitai po Lietuvą

article thumbnail2020 m. vasario 21 d. kviečiame į susitikimus Kaišiadorių savivaldybėje.
Plačiau

LVŽS pirminko Ramūno Karbauskio vizitai po Lietuvą

article thumbnail2020 m. vasario 17 d. kviečiame į susitikimus Panevėžio krašte.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų