2019-05-16 | Seimo nario Valiaus Ąžuolo pranešimas: Seimas ženkliai padidino finansavimą žvyrkelių asfaltavimui

Seime priimtos Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pataisos, kurios leis ženkliai padidinti finansavimą savivaldybių žvyrkeliams. Nuo 2020 metų sausio 1 d. savivaldybės žvyrkelių asfaltavimui bus skiriama didesnė dalis lėšų, surenkamų iš degalų akcizo.

Planuojama, kad nuo šiems metams skiriamų 10 mln. eurų, savivaldybių žvyrkelių finansavimas didės iki maždaug 20 mln. eurų kitąmet ir 40 mln. eurų 2021 metais.

„Šiomis pataisomis ne tik padidinome paramą savivaldybės žvyrkelių asfaltavimui, bet ir šią programą įtvirtinome įstatymu. Lėšos bus paskirstytos teikiant prioritetą daugiausiai žvyrkelių turinčioms savivaldybėms,  kadangi lėšos bus skirstomos pagal žvyrkelių ilgį (70 proc.), bei pagal gyventojų skaičių (30 proc.). Manau, kad tai užtikrins ilgalaikę ir stabilią paramą regionams“ , – teigė LVŽS frakcijos narys Valius Ąžuolas.

Kelių priežiūros ir plėtros programai finansuoti nuo 2020 m. sausio 1 d. bus skiriama 50 proc., nuo 2021 m. sausio 1 d. – 52 proc. akcizo pajamų, gautų už realizuotą benziną, dyzelinius degalus, suskystintas dujas, skirtas automobiliams, ir energetinius produktus, kurie pagaminti iš biologinės kilmės medžiagų ar su jų priedais ir skirti naudoti kaip variklių degalai.

Įstatyme įtvirtinta, kad Specialiajai vietinės reikšmės žvyrkelių asfaltavimo programai finansuoti nuo 2020 m. sausio 1 d. bus skirta 2 proc., o nuo 2021 m. sausio 1 d. – 4 proc. akcizo pajamų, gautų už realizuotą benziną, dyzelinius degalus, suskystintas dujas, skirtas automobiliams, ir energetinius produktus, kurie pagaminti iš biologinės kilmės medžiagų ar su jų priedais ir skirti naudoti kaip variklių degalai. Planuojama, kad šiemet bus išasfaltuota apie 100 km regioninių žvyrkelių, ateinančiais metais – 200 km, o 2021-aisiais – apie 400 km.

„Noriu paraginti  gyventojus būti aktyviais, domėtis, kuriose seniūnijose savivaldybės nuspręs skirti lėšas žvyrkelių asfaltavimui“, – sakė V. Ąžuolas.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. liepos 15 d. (pirm.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų