2019-04-25 | LVŽS frakcijos Seime nario Valiaus Ąžuolo pranešimas spaudai: ,,Keliams – didesnis finansavimas

Šiandien Seime pasiūlyta didinti finansavimą kelių priežiūrai ir plėtrai, skiriant didesnę dalį lėšų, surenkamų iš degalų akcizo.

 

„Ministro Pirmininko įpareigojimu Vyriausybė patvirtino planą, pagal kurį bus išasfaltuota apie 1700 km regioninių žvyrkelių. Džiugu, kad visoje šalyje žvyrkelių jau netrukus beliks tik apie 6000 km. Net neabejoju, kad jei per 10 metų laikysimės panašaus tempo ir nesustosime, žvyrkelių regionuose turėtų nebelikti išvis. Deja, bet šiuo metu savivaldybių žvyrkeliai sudaro net 40 000 km“, – teigė LVŽS frakcijos narys Valius Ąžuolas.

Lėšos asfaltavimui savivaldybėms bus skiriamos priklausomai nuo gyventojų skaičiaus ir žvyrkelių ilgio jose. Po svarstymo Seimas pritarė kelių asfaltavimo  programai, numatant pastovų jos finansavimą, kuris jau kitąmet paaugtų 2 proc. ir 4 proc. augtų 2021 m. Pinigai žvyrkelių asfaltavimui dar padidės, nes savivaldybės taip pat galės numatyti atitinkamą lėšų dalį keliams savo biudžetuose.

Didinant visos programos finansavimą, būtų siūloma skirti lėšas ir vietinės reikšmės žvyrkelių asfaltavimui. Remiantis Kelių priežiūros statistiniais duomenimis, Lietuvoje daugiau nei pusė kelių vis dar  yra žvyro dangos.  Prie skiriamų programos lėšų savivaldybės turės prisidėti 50 proc. savo pinigų, todėl skiriama parama dar padidės.

„Kasdien žmonės iš atokesnių vietovių yra priversti vykti į darbus ar vežti vaikus į mokyklas duobėtais žvyrkeliais. Tikiuosi, kad savivaldybės tinkamai paskirstys lėšas, skirtas žvyrkeliams asfaltuoti, ir kiekvienos seniūnijos gyventojai galės džiaugtis gerais keliais“, – teigė LVŽS frakcijos narys V. Ąžuolas.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų