Arvydas Vaitkus

Kandidatas į Klaipėdos miesto savivaldybės merus 2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimuose

Facebook

Gimimo data, vieta

Arvydas Vaitkus gimė 1963 m. gegužės 11 d. Klaipėdoje, jūreivio šeimoje.


Išsilavinimas

1981 m. baigė Klaipėdos 12-ąją vidurinę mokyklą. 1986 m. – Kauno technologijos universitete (buvęs – Kauno politechnikos institutas) įgijo chemijos pramonės mašinų ir aparatų mechanikos inžinieriaus specialybę. 1987–1988 m. studijavo Ukrainos nacionaliniame vidaus reikalų universitete, kur įgijo operatyvinio įgaliotinio kvalifikaciją.


Darbo patirtis

Iki 1993 m. dirbo Klaipėdos vyriausiajame policijos komisariate. 1993 m. įkūrė savo verslą ir iki 2002 m. dirbo įvairiose verslo įmonėse: UAB „Lėkis“ – generalinis direktorius, UAB „Bandužiai“ – prezidentas, AB Laivyno inžinerijos centre – direktorius.

2002 m. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje pradėjo eiti ministro patarėjo pareigas ir tais pačiais metais buvo paskirtas Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos sekretoriumi (dirbo iki 2009 m.). Kuruojamas sektorius – vidaus vandenų ir saugios jūrų laivybos klausimai, vidaus ir jūrų uostų veikla, jų infrastruktūros plėtra ir priežiūra, tranzito klausimai.

2009–2011 m. – UAB koncerno „Achemos grupė“ logistikos direktorius, 2011–2012 m. – UAB „Lyrava“ konsultantas.

Nuo 2013 m. – valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius. Yra atsakingas už Klaipėdos uoste esantį valstybės turtą, jo išsaugojimą ir vystymą, saugią laivybą, siekiant skurti kuo didesnę pridėtinė vertę miestui ir valstybei.


Mokslinė, pedagoginė, visuomeninė veikla

Nuo 2000 m. aktyviai dirbo Lietuvos transporto ir tranzito, Klaipėdos uosto ir jūrinio sektoriaus srityse, už tai gavo ne vieną apdovanojimą. Vienas svarbiausių –   2003 m. už bendradarbiavimą tarp Ukrainos ir Lietuvos transporto srityje įteiktas tarptautinės populiarumo reitingų akademijos „Auksinė fortūna“ diplomas. Ne mažiau svarbesni: 2009 m. įteiktas Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos Garbės ženklo diplomas už svarų indėlį formuojant palankią aplinką Lietuvos jūrų uostų industrijos vystymuisi, jos saugiam ir efektyviam darbui, 2016 m. įteiktas Lietuvos pramonininkų konfederacijos ženklas „Profesijos riteris“ bei 2018 m. įteiktas Lietuvos Respublikos Jūrų transporto darbuotojo Garbės ženklas.


Užsienio kalbų mokėjimas

Kalba rusų, anglų ir vokiečių kalbomis.


Šeiminė padėtis

Žmona Ilona dirba Lietuvos energetikos sektoriuje. Šeima augina du sūnus: Andrių ir Edgarą. Andrius dirba ekonomistu, Edgaras – studentas informacinių technologijų srity.


Laisvalaikio pomėgiai

Ilgametis pomėgis – slidinėjimas kalnuose. Taip pat patinka kelionės automobiliu, techninė literatūra, publicistika transporto tematika ir medžioklė.


 

Klaipėda gali daugiau!

 

Tikiu, kad Klaipėda turi milžinišką potencialą ir labai daug neišnaudotų galimybių. Matau didžiules perspektyvas turizmo, švietimo, ekologijos, verslo, garbaus amžiaus žmonių ir jaunimo užimtumo srityse. Žinau, kad Klaipėda gali būti švari, šurmuliuojanti, gyva ir patraukli vieta auginti vaikus, dirbti, mokytis, gyventi ir ilsėtis.

 

10 pirmųjų uždavinių pradėjus mero darbą:

 

  1. Būti arčiau žmogaus. Užtikrinti nuolatinį bendradarbiavimą su miestiečiais, įtraukti bendruomenes į sprendimų priėmimą.
  2. Sutelkti miesto valdžią. Meras ir administracija dirbs viename pastate.
  3. Savivaldybėje įdiegti antikorupcinę prevencinę sistemą. Sukurti verslui ir miestiečiui greitų sprendimų priėmimo centrą savivaldybėje.
  4. Atlikti visų savivaldybės valdomų įmonių veiklos auditą, siekiant sumažinti komunalinius mokesčius miesto gyventojams.
  5. Efektyviai įsisavinti Europos Sąjungos investicijas miesto ir miestiečių gerovei sukurti. Iš blogiausiai ES lėšas įsisavinančios savivaldybės Lietuvoje tapti viena iš geriausių.
  6. Ženkliai sumažinti taršą mieste. Sukurti naujas žaliąsias zonas miesto teritorijoje bei įdiegti modernias sistemas ekologinei aplinkai prižiūrėti.
  7. Modernizuoti transporto infrastruktūrą mieste. Sumažinti kamščius ir sureguliuoti transporto srautus.
  8. Išspręsti miegamųjų rajonų automobilių stovėjimo aikštelių trūkumą.
  9. Atgaivinti miesto senamiestį. Atnaujinti grindinį ir jį padaryti patogiu miestiečiui. Sukurti naujas erdves jaunimo ir senjorų užimtumui skatinti.
  10. Klaipėda paversti meno ir kultūros traukos centru. Skatinti ir remti bendruomenių kultūros iniciatyvas miestui.

 

Būsiu orientuotas į miestiečių problemas ir atsakingai išgirsiu kiekvieną. Nuveiktais darbais matuosiu savo indėlį į miesto gerovę.

 

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų