Karolina Štelmokaitė

Kandidatė į Kėdainių rajono savivaldybės merus 2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimuose

Facebook

Karolina Štelmokaitė gimė Kėdainiuose 1977 m. balandžio 10 d.

Mokėsi Kėdainių 2-ojoje (vėliau tapusioje „Atžalyno“) vidurinėje mokykloje bei Kėdainių vaikų muzikos mokykloje.

1996-2000 m. studijavo Vilniaus universitete (VU) Žurnalistikos institute ir įgijo Žurnalistikos bakalauro laipsnį.

2000-2002 m. studijavo VU Komunikacijos fakultete ir įgijo Komunikacijos magistro laipsnį.

2009-2010 m. studijavo Jungtinės Karalystės Kento universiteto (University of Kent) Briuselio Tarptautinių studijų mokykloje (Brussels School of International Studies) ir įgijo Tarptautinių santykių magistro laipsnį.

 

1998-2005 m. dirbo populiariose TV publicistikos laidose „Srovės” ir “Abipus sienos” žurnaliste, redaktore.

2007-2009 m. dirbo Europos Parlamento Komunikacijos generalinio departamento Vizitų ir seminarų skyriaus Lietuvos sektoriaus koordinatore.

2011-2012 m. Lietuvos savivaldybių asociacijos Nuolatinė atstovė Briuselyje.

2012-2015 m. dirbo Europos Komisijos Komisaro, atsakingo už mokesčius, muitus, auditą ir kovą su sukčiavimu, kabinete. Atsakomybės sritys: Komisaro viešieji ryšiai, ryšiai su Lietuvos žiniasklaida, taip pat referavo komisarą ES energetikos politikos klausimais.

Nuo 2015 sausio mėn. dirba Europos Parlamento Žaliųjų/ELA frakcijos politine patarėja energetikos politikai.

2009-2015 m. buvo Belgijos lietuvių bendruomenės valdybos narė, 2012 m. išrinkta Belgijos lietuvių bendruomenės pirmininko pavaduotoja.

 

Moka anglų, prancūzų, rusų kalbas

Ištekėjusi. Turi sūnų Liudą.

Pomėgiai: viešojo intereso gynimas aplinkosaugos srityje.

 

Kandidatės į Kėdainių rajono mero pareigas Karolinos Štelmokaitės rinkimų programa

 

Už europietiškus Kėdainius!

XVII amžiuje Radvilos kūrė mūsų miestą pagal europietiškus standartus. Dabar tebeturime jų statytą senamiestį, jų skatintą verslumą primena išvystyta pramonė ir žemės ūkis. Ir vis dėlto, tikrojo europietiškumo Kėdainiams trūksta. Ekonomikoje tebelikęs postsovietinis cinizmas, kur pelnas svarbiau už viską, įskaitant aplinką. Politikoje vyrauja rytietiška valdžios arogancija ir paternalizmas.

Esu įsitikinusi, kad Kėdainiai gali tapti geriausia vieta gyventi, jei didžiausią dėmesį skirsime patogios, švarios, žmogui ir šeimoms pritaikytos aplinkos sukūrimui. Jei kėdainiečiai – jauni ir seni, sveiki ir ligoti, gyvenantys mieste ir kaime – jausis piliečiais, o ne pavaldiniais. Žodžiu, jei atsigręšime į mūsų miesto europietišką tradiciją.

Mano, kaip merės, pagrindiniai prioritetai

1. Sveikiausias ir žaliausias miestas

Ženkliai sumažinsime oro, vandens taršą Kėdainiuose ir apylinkėse. Kvapų tarša išnyks, jei nuotekų valymo srityje įgyvendinsime ES taisykles. Zabieliškio regioninio sąvartyno plėtros nebus.

 

2. Turtingesni kėdainiečiai

Kėdainiečių piniginėse liks daugiau pinigų, mums pasiekus mažesnių sąskaitų už šildymą. Sąskaitos mažėtų bent trečdaliu, mums atskyrus Kėdainių šilumos tinklus nuo regioninės įmonės “Panevėžio energija”, kuri kėdainiečiams gerokai brangiau perparduoda pigią AB Lifosa teikiamą atliekinę šilumą.

 

3. Geriausia gyvenimo kokybė mieste ir kaime

Tvarkant kelius, vandens ir elektros infrastruktūrą, pirmenybę teiksime ne fasadiniams/prestižiniams projektams, o ten, kur to gyvybiškai reikia – negalime leisti, kad XXI amžiuje įvairios rajono gyvenvietės vis dar lieka atskirtos nuo civilizacijos. Taip pat plėsime parkavimo vietų įrengimą, sprendžiant aštrią parkavimo daugiabučių kvartaluose problemą.

 

4. Europinė pagarba ir valdžios paslaugos žmogui

Pritaikysime infrastruktūrą neįgaliesiems, senjorams, tėvams su kūdikiais. Jiems daugiau nereikės vaikščioti iš kabinetų į kabinetus: vienas valdininkas („atvejo vadybininkas“) bus atsakingas už atvejo išnagrinėjimą ir sprendimą.

 

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų