2019-01-22 | B. Ropė: „Mūsų rankose – dar vienas įrankis, siekiant išmokų suvienodinimo žemdirbiams“Šiandien Europos Parlamentas (EP) svarstė 52 359 Lietuvos piliečių pasirašytą peticiją „Sąjungoje, kurioje visi lygūs, negali būti antrarūšių ūkininkų!“. Nuspręsta sulaukti nuomonės dėl peticijoje iškeltų reikalavimų iš EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto, kurio nariu yra EP narys iš Lietuvos – Bronis Ropė.

B. Ropės teigimu, toks sprendimas žemdirbiams yra palankus. „Komisija rengti nuomonę dėl peticijos pavedė komitetui, kurio nariu esu aš pats. Tad mūsų rankose – dar vienas ypač svarbus, galbūt net lemiamas įrankis“.

Dar praėjusį pavasarį europarlamentaras B. Ropė kartu su Lietuvos žemės ūkio tarybą  atstovaujančiu Jonu Vilioniu įteikė peticiją EP Peticijų komitetui. Peticijos svarstyme B. Ropė akcentavo, kad didžiuliai tiesioginių išmokų skirtumai apriboja galimybes Lietuvos ūkininkams konkuruoti ES rinkoje, taip pat neigiamai veikia šalies ekonomiką. „Lietuvos ir Baltijos šalių žemdirbiai negali konkuruoti su kitomis ES šalimis, negali parduoti savo produkcijos. Kelis kartus mažesnės tiesioginės išmokos Lietuvos žemdirbiams sąlygoja ir mažus atlyginimus. Nebegalima šio klausimo atidėlioti, tęsti pereinamuosius laikotarpius. Žemdirbiams būtina konkrečiai atsakyti, kada ir kokiomis sąlygomis išmokos bus suvienodintos“, – sakė B. Ropė. „Ačiū tiems ūkininkams, tiems 52 000 žmonių, kurie nesėdi nuleidę rankų ir nelaukia, kol kas nors už juos padarys. Ačiū, kad gina savo teises ir tai daro būtent čia, EP, kur ir turime atstovauti jų interesus“, – žemdirbių indėlį renkant parašus komisijai priminė europarlamentaras.

Šia peticija Lietuvos žemės ūkio tarybos atstovaujami žemdirbiai reikalauja laikytis Lietuvos stojimo į ES sutartyje numatytų įsipareigojimų – mokėti jiems tokią pat ES paramą, kokia mokama ES senbuvių ūkininkams. Anot ūkininkų atstovų, ES vidurkį siekianti parama jiems turėjo būti mokama nuo 2013 metų, tačiau nei dabartiniame, nei būsimajame finansiniame laikotarpyje Europos Komisija (EK) nevykdo ir neketina vykdyti Europos Vadovų Tarybos dar 2002 m. duotų įsipareigojimų. Nors ūkininkavimo standartai ir reikalavimai visiems ES žemdirbiams vienodi,  Lietuvos ir kitų Baltijos šalių ūkininkams mokama parama vis dar skiriasi ne procentais, bet kartais.

Šiandien  europarlamentaras B. Ropė organizuoja ir susitikimą su EK  žemės ūkio komisaro P. Hogan‘o kabineto atstovais bei Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato pareigūnais, atsakingais už tiesioginių išmokų politiką. Susitikimo metu kartu su peticiją parengusių Lietuvos žemdirbių delegacija bus aptarti peticijos reikalavimai ir EP B. Ropės užregistruoti pasiūlymai tiesioginių išmokų Lietuvos žemdirbiams vienodinimo klausimais

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. liepos 15 d. (pirm.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų