2018-09-07 | Padidinus psichologų komandą Marijampolės pataisos namuose nebeliko savižudybių

Per kelerius praėjusius metus Marijampolės pataisos namuose nusižudė aštuoni asmenys, tačiau praėjusiais metais padidinus įstaigoje dirbančių psichologų skaičių iki penkių, situacija iš esmės pasikeitė ir per tą laiko savižudybių nebeliko.

Pasak Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko Roberto Šarknicko, nors šioje srityje Lietuva dar turi daug nuveikti, tačiau Marijampolės pavyzdys nustebino gerąja prasme – tai rodo, jog priemonių kovoje prieš savižudybes galime rasti, tik tam reikia skirti pakankamai dėmesio. Žinoma, dar per anksti daryti išvadas, tačiau situaciją toliau taip valdant galima bus konstatuoti, jog sistema pradeda veikti. Būtina toliau telkti jėgas saugant ir padedant jautriems žmonėms, turintiems polinkį į kitą gyvenimo prasmę.

Praėjusią savaitę Seimo narių grupė iš komisijos pirmininko ir Marijampolės krašte išrinktų Seimo narių Kęstučio Mažeikos ir Dainiaus Gaižausko lankėsi Marijampolė veikiančiose apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinėje ir pataiso namuose. Be aštuonių gyvybių, prarastų pataisos namuose, dar trys buvo prarastos komisariato areštinėje.

Teisėsaugos įstaigų vadovai pastebėjo, kad dažnai problemos kyla, kai iš kitų įstaigų atvežami kalėti, suimti asmenys yra perduodami be jokios informacijos apie jų psichinę būklę, todėl nustatyti tokio asmens suicidinį elgesį per trumpą laiką yra praktiškai neįmanoma. Tam būtina tobulinti tarpinstitucinio bendradarbiavimo sistemą.

Kita aktuali problema – tai ir pačių įstaigų darbuotojų patiriamas stresas darbe, nes dėl darbuotojų trūkumo ir sudėtingų darbo sąlygų situacija nėra lengva. Aptarta galimybė visose kalinimo įstaigose skirti ir atskirą psichologą darbuotojams, kurie darbo kasdienybėje susiduria su rimtais psichologiniais iššūkiais, nes vien pataisos namuose yra daugiau nei tūkstantis kalinių, ypatingas dėmesys reikalingas kiekvieną dieną ir naktį.

„Rudens pradžioje jau penkiolika metų yra minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Šiais metais Lietuvoje ją pažymėsime šeštadienį, rugsėjo 8 dieną, prie Baltojo tilto Vilniuje, atsiliepdami į šių metų Pasaulinės savižudybių prevencijos dienai skirtų renginių šūkį – „Mažinkime savižudybes veikdami kartu“. Esu tikras, kad kiekvienas bendruomenės narys gali padėti savo aplinkos žmogui, turinčiam minčių apie savižudybę, todėl kviečiu vienytis ir kartu bendruomenėje telkti savo pastangas“, – sakė Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Robertas Šarknickas.


Robertas Šarknickas, Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas,
tel. (8~668) 42154, el.paštas robertas.sarknickas@lrs.lt

 
 
LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. gegužės 17 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Išplėstinis Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. balandžio 4 d. (ketv.) 15.00 val. Kaune vyks LVŽS išplėstinis Tarybos posėdis.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. vasario 22 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis Kaune, ASU IV rūmų konferencijų salėje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų