2008-12-09 | Valstiečiams liaudininkams Vyriausybės programa nepriimtina

Nuodugniai apsvarsčiusi Vyriausybės programą Mišri Seimo narių grupė nusprendė nepalaikyti Vyriausybės programos. Tai paaiškėjo po šiandien vykusios Mišrios Seimo narių grupės seniūno Antano Bauros ir l.e.p. Žemės ūkio ministrės K. D. Prunskienės spaudos konferencijos.

“Vyriausybės programa yra vienpusiška, nesubalansuota, o dauguma antikrizinių priemonių gali iššaukti net priešingų rezultatų. Mūsų įsitikinimu, pirmiausia dėmesys turėjo būti skirtas ekonomikos suaktyvinimui, priemonių, palaikančių ir sustiprinančių verslo konkurencingumą vidaus ir užsienio rinkose, įgyvendinimui. Deja, verslo skatinimo programą ketinama parengti tik 2009 m. I ketvirtį. Tačiau kokių veiksmų bus imtasi iki tol?”, – retoriškai klausė parlamentaras A. Baura.

Mišrios Seimo narių grupės nariai kategoriškai nesutinka ir su siūlomomis priemonėmis žemės ūkio subjektų atžvilgiu, kai norima apmokestinti žemdirbių pajamas ir pelną. “Netiesa, kad žemės ūkio sritis yra labiau privilegijuota nei kitos. Noriu pažymėti, kad daugelyje ES šalių žemės ūkio veiklos subjektai naudojasi mokesčių lengvatomis. Tai laikoma viena iš subsidijų formų ir yra labai svarbus nacionalinės politikos instrumentas, padedantis kompensuoti žemdirbių prarandamas pajamas. Lietuva kažkodėl nusprendė sureaguoti į ūkio krizę didindama skurstančiųjų gretas”, - kalbėjo A. Baura.

Tuo tarpu Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkės K. D. Prunskienės teigimu, Vyriausybės programa daugiau vienpusiška ir orientuota tik į biudžeto sureguliavimą. Tuo tarpu verslo ir piliečių interesai lieka antrajame plane.

“Kai kalbama apie diržų suveržimą jis neturi užsmaugti žmonių ir verslo. – sakė l.e.p. Žemės ūkio ministrė. – PVM didinimas ir dėl to pabrangęs maistas, vaistai, šiluma skaudžiai atsilieps mažiausias pajamas gaunantiems žmonėms. Ir taip kiekvieną litą skaičiuojantys žmonės turės dar labiau apkarpyti savo išlaidas. Tuo tarpu daug uždirbantys turės naudos. Pavyzdžiui, Seimo narys, sumažinus gyventojų pajamų mokestį gaus apie 340 Lt atlyginimo daugiau nei gautų prie ligšiolinės mokesčių sistemos”.

K. D. Prunskienės nuomone Vyriausybės programa pilna prieštaravimų. Čia siekiama taupyti, o kitur jau numatoma nesaikingai išlaidauti. “Vienas tokių pavyzdžių – naujų ministerijų steigimas ir numatytas ŽŪM perkėlimas į Kauną. Dėl to bus iššvaistytos ne tik lėšos, bet ir eilę metų stiprinti ministerijos administraciniai gebėjimai, pasitrauks daug kompetentingų žmonių. Akivaizdu, kad ekonominė krizė gali tapti kompetencijos krize, kurios pasekoje sutriktų visų sektorių veikla”, - sakė ministrė.

Mišrios Seimo narių grupės nariai, nors ir nebūdami valdančioje daugumoje, nusprendė palaikyti racionalius ir žmonėms naudingus sprendimus, tačiau dėl programos paviršutiniškumo ir joje pateiktų neracionalių sprendimų - Vyriausybės programai nepritarti.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. kovo 6 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, Via Baltica konferencijų salėje, Kauno r.
Plačiau

LVŽS pirminko Ramūno Karbauskio vizitai po Lietuvą

article thumbnail2020 m. vasario 21 d. kviečiame į susitikimus Kaišiadorių savivaldybėje.
Plačiau

LVŽS pirminko Ramūno Karbauskio vizitai po Lietuvą

article thumbnail2020 m. vasario 17 d. kviečiame į susitikimus Panevėžio krašte.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų