2008-11-13 | Politiniai išpuoliai prieš lenkų tautybės Lietuvos piliečius - gėdingi ir netoleruotini

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos (LVLS) nuomone, vieši politiko Gintaro Songailos, kuriais siekiama kompromituoti  lenkų tautybės Lietuvos piliečius, išrinktus į Lietuvos Respublikos Seimą, prasilenkia su realybės suvokimu ir netoleruotini.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas, išrinktasis Seimo narys G. Songaila neseniai kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl galimo Konstitucijos pažeidimo, nuslepiant ryšius su užsienio valstybe.

G. Songaila teigia, kad du Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) nariai Michalas Mackevičius ir Valdemaras Tomaševskis, pildydami kandidatų į Seimo narius anketas, nuslėpė duotus pasižadėjimus Lenkijos valstybei.

„Keista, kad pagal konservatorių sąrašą naujai išrinktas Seimo narys leidžia sau pareiškimus, kurie akivaizdžiai kursto tautinę nesantaiką, didiną įtampą ir nepasitikėjimą tarp Lietuvos piliečių, žemina žmogaus orumą, pažeidžia demokratijos  principus ir net žmogaus teises, - teigia LVLS pirmininkės pavaduotojas, Europos parlamento narys Gintaras Didžiokas (Sąjungos už Tautų Europą frakcija). -  Neįtikėtina, kad taip gali elgtis ES valstybės narės nacionalinio parlamento narys. Ypač valstybės, su kuria Lietuva yra istoriškai bei kultūriškai susijusi labiausiai ir kuri išlieka svarbiausia partnerė ne tik ES, bet ir geopolitiniame regione apskritai, atžvilgiu“. Pasak G.Didžioko, panašūs išpuoliai prieš kitų tautybių Lietuvos piliečius gali turėti neigiamos įtakos lietuviams gyvenantiems užsienio valstybėse.

„Lietuvos ir Lenkijos santykiai dabar kaip niekada yra geri ir turi strateginę reikšmę. Mūsų glaudus bendradarbiavimas yra labai prasmingas ir reikalingas abiejų valstybių piliečiams. Kartu mes stipresni, mūsų balsas geriau girdimas. Apie kokius priešiškus interesus galima kalbėti? – sako G.Didžiokas. - Panašu, kad žmonės darantys panašius pareiškimus, susipainiojo laikmetyje arba tokiu primityviu būdu bando susireikšminti, negalvodami, kad tuo gali pakenkti Lietuvai“.

Šiuos metus Europos Sąjungą yra paskelbusi tarpkultūrinio dialogo metais. Jais siekiama skatinti ES valstybių piliečių domėjimąsi ir pagarbą kitų kultūrinių, tautinių, religinių, socialinių grupių savitumui ir įvairovei. Siekiama didinti tarpusavio supratimą, santarvę,  socialinę bei kultūrinę sanglaudą.

 „Regis, ne visiems šios vertybės - svarbios. Vargu ar puoselėsime toleranciją ir pagarbą, pagaliau krikščioniškas vertybes, kurias bando uzurpuoti konservatoriai, jei toleruosime tokius išpuolius prieš parlamentarus – demokratiškai išrinktus ir atstovaujančius bei ginančius juos išrinkusių Lietuvos piliečių interesus. Todėl įvairūs iš piršto laužti kaltinimai ir tariamų grėsmių kūrimas bei etikečių klijavimas, kurio neretai griebiasi kai kurių politinių jėgų atstovai, turėtų būti pasmerkti ir įvertinti. Juo labiau, kad G. Songaila yra išrinktas pagal tos politinės partijos sąrašą, kuri šiuo metu formuoja Vyriausybę“, - sako G. Didžiokas.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. kovo 6 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, Via Baltica konferencijų salėje, Kauno r.
Plačiau

LVŽS pirminko Ramūno Karbauskio vizitai po Lietuvą

article thumbnail2020 m. vasario 21 d. kviečiame į susitikimus Kaišiadorių savivaldybėje.
Plačiau

LVŽS pirminko Ramūno Karbauskio vizitai po Lietuvą

article thumbnail2020 m. vasario 17 d. kviečiame į susitikimus Panevėžio krašte.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų