2008-10-02 | Valstiečiai liaudininkai: maisto produktų branginimas netoleruotinas

Iškovojusi PVM lengvatas maistui LVLS ir toliau gina pozicijas

Audrius Leškevičius

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos (LVLS) pirmininkės, žemės ūkio ministrės prof. Kazimieros Prunskienės pastangomis Seime priimtai ir nuo naujų, 2009 metų turinčiai įsigalioti PVM lengvatai vaisiams ir daržovėms iškilo grėsmė. Apie lengvatinio tarifo peržiūrą jau garsiai kalba ne tik save nepriklausomais vadinantys ekspertai, bet ir finansų ministerijos vadovai. LVLS vicepirmininko, Europos parlamento nario Gintaro Didžioko nuomone, ginant vartotojų ir gamintojų interesus 5 proc. PVM išsaugoti būtina.

Nukentėtų Lietuvos žmonės

Vis labiau buksuojant biudžeto surinkimui, finansų ministerijos vadovybė viešai pareiškė sieksianti panaikinti sprendimą dėl vaisiams ir daržovėms taikytino 5 procentų pridėtinės vertės mokesčio. G. Didžioko nuomone ketinimai būtent taip spręsti valstybės problemas – netoleruotini. Ir taip brangių maisto produktų dar didesnis brangimas taptų sunkia našta visiems Lietuvos žmonėms, ypač skaudžiai tai paliestų vyresnio amžiaus, mažas pajamas gaunančius asmenis, jaunas šeimas. Mokesčio didinimas skaudžiai atsilieptų ir Lietuvos gamintojams – taptų dar sunkiau konkuruoti su atvežtiniais produktais.
“Negalime žmonių sąskaita lopyti valstybė biudžeto skylių”, - ketinimus naikinti lengvatą apibūdina valstiečiai liaudininkai.

LVLS ragina nespekuliuoti

Įvairūs komentatoriai PVM lengvatų naikinimą pateikia kaip bene vienintelį efektyvų receptą nuo visų mūsų šaliai gresiančių negerovių. Teigiama, jog Seimo sprendimas dėl 5 procentų tarifo nedelsiant turi būti peržiūrėtas. Valstiečiai liaudininkai kategoriškai nesutinka su tokiomis interpretacijomis ir ragina kuo greičiau baigti spekuliacijas šia tema. LVLS teigimu, priešingai – dar labiau pabrangus būtiniausiems maisto produktams ekonominės ir socialinės pasekmės būtų sunkiai prognozuojamos. Jeigu augant išlaidoms už būstą, dar keliolika procentų pabrangtų ir maistas, daugeliui ir taip nelengvai gyvenančių žmonių atsidurtų visiškame skurde.

Sieks ir daugiau lengvatų maistui

Valstiečiai liaudininkai pasiruošę ne tik ryžtingai ginti vaisiams ir daržovėms iškovotą lengvatą, bet ir plėsti produktų sąrašą, kuriems būtų taikoma ši lengvata. Kalbama apie 5 procentų mokestį pieno ir mėsos gaminiams. “Tai efektyvus būdas kovoti su infliacija, įveikti maisto kainų augimą”, - teigia G. Didžiokas.
Anot Europos parlamento nario, tokia priemonė visiškai priimtina ir plačiai taikoma ES senbuvėse. Net tokios pasiturinčios valstybės, kaip Prancūzija, Vokietija, Belgija ir daugelis kitų - savo piliečiams tokiu būdu palengvina išlaidų naštą.
Suprantama, jog ir šių šalių maisto pramonė įgyja konkurencinį pranašumą. Veždamos savo gaminius į Lietuvą, jos turi didesnes galimybes pateikti pigesnį produktą nei mūsų gamintojai.
Seimo rinkimų programoje vienu iš prioritetinių punktų valstiečiai liaudininkai įrašė vartotojų intereso gynimą. Siekį kiekvienam Lietuvos žmogui užtikrinti sveiką tradicinį maistą už priimtiną kainą, LVLS grindžia konkrečiais darbais.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. liepos 15 d. (pirm.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų