2016-06-13 | Guoda Burokienė: Kai pradedi dirbti su kaimo žmonėmis, „aš“ nebelieka – yra „mes“Nuotraukoje: Guoda Burokienė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė


„Nuo 2000-ųjų metų dirbu su kaimo bendruomenėmis, kelis kartus pervažiavau visą Lietuvą, aplankiau didžiąją Lietuvos kaimų dalį, ragindama žmones burtis į bendruomenes, gražinti ir puoselėti savo kaimus ir miestelius“, – savo veiklą pristato Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė, prie preliminaraus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų į LR Seimą sąrašo prisijungusi, kaimo gyventojams gerai pažįstama Guoda Burokienė.

2001 m. G. Burokienė pradėjo kurti Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungą su veikiančiomis vos 7 kaimo bendruomenėmis. Dabar ši sąjunga jungia net 1320 kaimo bendruomeninių organizacijų.

Nuo 2003 m. G. Burokienė dalyvauja LEADER programos įgyvendinime, taip pat įsijungė į PREPARE (Europos šalių kaimų partnerystės) veiklą. Organizavo daugybę konferencijų, seminarų, mokymų kaimo vystymosi, lyderių ugdymo klausimais, tarp jų – 10 tarptautinių konferencijų. 2007 m. Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga įstojo į ELARD Europos LEADER asociaciją kaimo plėtrai. Visa gaunama informacija verčiama į lietuvių kalbą ir dalinama bendruomenėms. Pagrindinis bendruomeninės veiklos tikslas, G. Burokienės teigimu – skatinti pilietinės visuomenės iniciatyvas, kad būtų gera gyventi ir dirbti kaimuose, kad patys žmonės kurtų savo ateitį.

„Aktyviai dirbu su visomis kaimo politikai įtaką darančiomis institucijomis: LR Vyriausybe, Seimu, Žemės ūkio, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijomis ir pan. Ne kartą organizavome susitikimus su politikais, norėdami padėti jiems geriau suprasti ir atstovauti mūsų, t. y. kaimo gyventojų interesus, – pasakoja G. Burokienė. – 2006 m. kartu su Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga įtikinome tuometinę žemės ūkio ministrę, kad motyvuojant kaimo bendruomenes, jos gali nuveikti daug ir didelių darbų nedidelėmis lėšomis. Savo aktyvia veikla įrodėme, jog verta skirti paramą kaimo bendruomenėms“.

2012 m. Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga buvo pakviesta jungtis prie miestų bendruomenių sąjungų ir įkurti Lietuvos vietos bendruomeninių organizacijų sąjungą (LVBOS).

G. Burokienė neslepia pasididžiavimo kaimo žmonėmis – kaimo bendruomenės yra lyderės ir lenkia miesto bendruomenių judėjimą savo patirtimi bei iniciatyvomis.

2014 ir 2015 m. Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga suorganizavo du Lietuvos kaimo parlamento renginius. Kaimo parlamento idėją G. Burokienė parsivežė iš Europos šalių kaimų judėjimo praktikos.

„Kaimo parlamentas atskleidžia kaimo judėjimą, kaip svarbų pilietinės visuomenės ir socialinės ekonomikos veikėją, darantį įtaką vietos plėtrai, sukuria platformą, kurioje keičiamasi idėjomis, patirtimi, – idėją pristato G. Burokienė. – Kaimo parlamentas veikia kaimo ir vietos plėtros politiką, padeda praktiškai įgyvendinti kaimo plėtros programas. Taip pat suburia bendruomenių atstovus, kaimo organizacijas, vietos ir nacionalinės valdžios atstovus vienam tikslui – aptarti iškilusias kaimo plėtros problemas ir rasti joms sprendimus“.

Pasak G. Burokienės, Lietuvos kaime yra gyva parlamentarizmo arba dalyvaujančios demokratijos idėja. Kaimo parlamento moto: „Tik kartu mes galime kurti Lietuvos kaimo ateitį!“

„Negaliu sakyti, kad tai mano vienos nuopelnas. Kai pradedi dirbti su kaimo žmonėmis, su bendruomenėmis, „aš“ nebelieka – yra „mes“, – teigia G. Burokienė. – Neįmanoma aprašyti kiekvienos dienos veiklos, nes darbas su bendruomenėmis tampa gyvenimo būdu, veikla, kuria tikiu ir kurią atlieku norėdama, kad kaimas gražėtų ir taptų gyvybingas. Esu tikra, kad tai turi prasmę, nes prie šios veiklos jungiasi dešimtys tūkstančių žmonių“.

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Nacionalinis vaikų literatūros konkursas skelbtas jau trečius metus iš eilės. Oficiali naujųjų laureatų apdovanojimo šventė vyko balandžio 23 d. Naisiuose. Renginyje dalyvavo per 200 svečių iš visos Lietuvos.

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio steigėjai – Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, Nacionalinį vaikų literatūros konkursą rengia kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi (pirmininkas Kęstutis Urba) ir Lietuvos rašytojų sąjunga (pirmininkas Antanas Jonynas). Nacionalinio vaikų literatūros konkurso komisijos pirmininkas – Kęstutis Urba.

Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Jolanta Zigmantienė gautus rankraščius komisijai pateikė pasirašytus slapyvardžiais. Autorių vardai ir pavardės buvo atskleistos tik komisijai išrinkus geriausius kūrinius ir sudėliojus laureatų nominacijas. Šių metų konkursui 66 autoriai pateikė 80-imt anksčiau niekur viešai neskelbtus kūrinius.

Prieš prasidedant apdovanojimams lauraetai visiems prisistatė ir supažindino su savo kūriniais. Kaip ir pernai, laureatai buvo apdovanoti piniginėmis premijomis, jau tradicinėmis kaltinėmis gandrų statulėlėmis ir diplomais. Pirmoji vieta ir 3000 Eur premija atiteko Ilonai Ežerinytei ir jos kūriniui „Šunojaus diena“. Antroji vieta skirta Eglės Baliutavičiūtės apysakai „Brolis, kurio man nereikėjo“, autorė paskatinta 2000 Eur premija. Trečiąją vietą laimėjo Neringos Dangvydės apysaka „Vaikas su žvaigžde kaktoj“. Metų debiutante pripažinta Lina Dabutaitė-Kulikauskienė ir jos eilėraščių knyga ,,Baltas dangus“, o geriausiu iliustruotoju – Virginijus Malčius ir jo kūrinys ,,Do Do ūsai“. Pastariesiems trims kūrėjams įteiktos 1000 Eur premijos.

Konkurso laureatus Naisiuose sveikino fondo steigėjas Ramūnas Karbauskis, Nacionalinio vaikų literatūros konkurso pirmininkas Kęstutis Urba ir fondo direktorė Jolanta Zigmantienė.

 
 
Išplėstinis Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. balandžio 4 d. (ketv.) 15.00 val. Kaune vyks LVŽS išplėstinis Tarybos posėdis.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. vasario 22 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis Kaune, ASU IV rūmų konferencijų salėje.
Plačiau

LVŽS Akmenės kandidato į merus R. Stonkaus ir komandos programos pristatymas savivaldybių tarybų rinkimams

article thumbnailŠį ketvirtadienį, vasario 7 d., 17 val. vakaro bus pristatoma Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Akmenėje programa 2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimams.
Plačiau

LVŽS XII suvažaivimas

article thumbnail2019 m. sausio 26 d. (šešt.) vyks  LVŽS XII ataskaitinis rinkiminis suvažiavimas.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų