2008 09 11 | Kazimieros Prunskienės pareiškimas dėl 2008 09 10 LNK „Žinių“ reportažo 2008 m. rugsėjo 11 d.

Artėjantys Seimo rinkimai vėl sugrąžina į „apyvartą“ seniai išnagrinėtas temas ir bylas. LNK „Žinių“ reportaže (2008 09 10) įkomponuotas mano pokalbis su žurnaliste Laima Pangonyte, įvykęs 1991 m. lapkričio pabaigoje Romoje kai ten man buvo įteiktas Minervos prizas. Ilgame, gal net 3-4 val. vykusiame pokalbyje, žurnalistės klausinėjama laisvai pasakojau apie daugybę savo gyvenimo, mokslinės ir politinės veiklos etapų. LNK laidos rengėjų parinkta, iš konteksto išimta atkarpa greičiausia yra samprotavimas apie Seime ir žiniasklaidoje mano politinių puolėjų pradėtą platinti lapelį, neva turėjusį įrodyti buvusį ryšį su KGB. Mano pasakojimo L.Pangonytei tema apie pokalbį su mokslininkų komandiruotes į Vakarus kuravusiu KGB darbuotoju man išvykstant į Vakarų Vokietiją buvo ne kartą minima mano knygose ir pokalbiuose su žiniasklaida. Aš nebuvau nei verbuojama, nei bendradarbiavau su KGB. Mano mokslinė komandiruotė buvo forminama visuotine žmogaus laisves apribojančia tvarka, kokią prisimena visi toje santvarkoje gyvenę.
Kaip supratau jau tuomet – pokalbis su KGB atstovu prieš išvykimą ir sugrįžus buvo absoliučiai neišvengiamas. Nediskutuotinas patarimas, o gal ir sąlyga, kad esant kokiai nors „provokacijai“ užsienyje ar ypatingos svarbos atveju reikėtų oficialiai kreiptis į TSRS ambasadą arba, neminint savo pavardės, skambinti, rašyti į Vilnių - tikriausiai taip pat buvo to meto norma. Žurnalistei dėstytuose prisiminimuose minimos tikros ar galėjusios panašiai skambėti dešimtmečio senumo pokalbio su KGB darbuotoju detalės, pasakytos nesmagaus pajuokavimo forma, neturėjo jokios realios prasmės, nebent tik kaip bandymas išeiti ir padėties. Tai buvo atsikalbinėjimas, pasirenkant oficialaus kontaktavimo su ambasada galimybę. Jokių įsipareigojimų neprisiėmiau ir nesu susitepusi jokiais niekingais veiksmais. Ar kontroliuodami komandiruotus asmenis KGB darbuotojai juos vadindavo pavardėmis ar užšifruodavo jiems priskirtais slapyvardžiais - geriausiai žino ten dirbę arba aną sistemą objektyviai ištyrę specialistai.
Mano teiginių teisingumą galutinai patvirtino bylą nuodugniai išnagrinėjęs teismas, kurio sprendimas neskundžiamas.


K. Prunskienė

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. kovo 6 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, Via Baltica konferencijų salėje, Kauno r.
Plačiau

LVŽS pirminko Ramūno Karbauskio vizitai po Lietuvą

article thumbnail2020 m. vasario 21 d. kviečiame į susitikimus Kaišiadorių savivaldybėje.
Plačiau

LVŽS pirminko Ramūno Karbauskio vizitai po Lietuvą

article thumbnail2020 m. vasario 17 d. kviečiame į susitikimus Panevėžio krašte.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų