Ekologiškų produktų mugė – šeštadienį

Rugsėjo 13 d. (šeštadienį), 10 val., Panevėžio mieste, Senvagėje, prasidės Tatulos programos ekologiškų gėrybių mugė. Joje savo produkciją pardavinės Panevėžio apskrities ir kitų apskričių rajonų – Ukmergės, Utenos, Prienų, Raseinių – ekologinių ūkių ūkininkai, žolininkė Jadvyga Balvočiūtė.

Panevėžio apskrities viršininko

administracijoje mugei pristatyti surengtoje spaudos konferencijoje Tatulos programos direktorius, tarybos pirmininkas Almonas Gutkauskas Panevėžio apskrities ekologinius ūkius pristatė kaip vienus geriausių šalyje.

Tarp pernai išrinktų penkių pažangiausių Lietuvos ekologinių ūkių – net trys iš Panevėžio apskrities. Tai Biržų rajono ūkininkų Arūno ir Daivos Giedrikų, Biržų rajono ūkininko Vytauto Zurbos ir Rokiškio rajono ūkininkės Kristinos Petkevičienės ūkiai.

Iš viso Panevėžio apskrityje yra 414 ekologinių ūkių, tai sudaro 6 procentus visų apskrities ūkių. Biržų rajone ekologiniai ūkiai sudaro 10 procentų visų rajono ūkių.

Šalyje veikiantys beveik 3 tūkstančiai ekologinių ūkių sudaro 5 procentus visų šalies ūkių. 

Tatulos programos ekologinių gėrybių mugė tradiciškai pradedama Panevėžyje, o paskui persikels į Vilnių Tymo kvartalą. 

Daugiau informacijos apie ekologinę žemdirbystę galima rasti interneto svetainėje www.organic.lt. Ją dovanai sukūrė Panevėžio apskrities viršininko administracija.

 

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų