2014-08-12 | Petras Valiūnas: „Mūsų sąjungos žalumas – iš pagarbos mus maitinančiai žemei, iš žmogaus ir gamtos darnos“

Žaliasis Petras Valiūnas: „Mūsų sąjungos žalumas – iš pagarbos mus maitinančiai žemei, iš žmogaus ir gamtos darnos“

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai nestokoja naujų idėjų, kurios duoda naudą šalies žmonėms ir gamtai. Apie sąjungos narių puoselėjamas vertybes, sau keliamus tikslus, rengiamas akcijas kalbamės su Alytaus rajono skyriaus pirmininku Petru VALIŪNU.

Aldona KUDZIENĖ

– Tapote Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Alytaus rajono skyriaus pirmininku. Tai ilgametę istoriją turinti organizacija. Kiek metų jos sąrašuose esate Jūs? Prisistatykite plačiau Alytaus visuomenei.


– Lietuvos valstiečių partijos Alytaus rajono skyriaus veikloje dalyvauti pradėjau 1995 m. Kaip Lietuvos valstiečių partijos narys 1995 -1997 m.  buvau išrinktas į Alytaus rajono savivaldybės tarybą. Pastaruosius ketverius metus dalyvavau tik visuomeninėje veikloje. Buvau a.a. advokato K.Čilinsko įkurto Jungtinio demokratinio judėjimo (JDJ), vėliau – Nepartinio demokratinio judėjimo (NDJ) Alytaus rajono skyriaus pirmininku, respublikinės valdybos, tarybos nariu. Esu vedęs, turiu 3 suaugusias dukras. Lietuvos žemės ūkio akademijoje įgijau mokslinio agronomo specialybę, Vilniaus universitete – teisės magistro kvalifikaciją.

–  Teko girdėti teiginį, kad Lietuvos politikoje žalios spalvos radosi kiek daugiau. Kas tai lėmė? Kuo skiriasi jūsų sąjungos veikla nuo Lino Balsio žaliųjų?


– Mūsų sąjungos stiprybė – patyrusi ir kvalifikuota komanda. Tai ne vieno žinomo žmogaus partija, kaip tai įprasta Lietuvoje. Mūsų sąjunga telkia šimtus tarybos narių daugelyje Lietuvos savivaldybių, mūsų žmonės sukaupę realią darbo, vadovavimo patirtį Seime, Vyriausybėje, ministerijose, savivaldos administracijose. Pavyzdžiui, Bronius Ropė yra sėkmingos renovacijos modelio autorius, žaliosios šilumos energetikos pradininkas Lietuvoje. Mūsų sąjungos žalumas – iš pagarbos mus maitinančiai žemei, iš žmogaus ir gamtos darnos. Mes neesam radikalai ir rėksniai. Mes matome, kad Lietuva išliks žalia, gyva ir turtinga, jei regionuose, miestuose ir kaimuose gyvenantys žmonės turės darbą. Mes giname sveiko, lietuviško maisto gamybą ir norime stiprinti ryšį tarp miesto ir kaimo žmonių, kad mūsų priklausomybė nuo importo mažėtų tiek maisto, tiek ir energetikos srityje. Mes buvome aktyvūs referendumo dėl žemės klausimo organizatoriai, tuo skiriamės nuo jūsų minėtų kolegų, tačiau turime labai daug sąjungininkų visoje Europoje. Vis daugiau Europos žaliųjų pradeda gilintis į žemės ūkio problematiką, ypač kai sužino daugiau apie Rytų Europos regioną, apie tai, kokia graži, švari ir žalia vis dar yra ta mūsų Lietuva. Mes turime padaryti, kad ji tokia ir išliktų. Taip pat turiu pasakyti, kad mes esame tarpukario valstiečių liaudininkų partijos idėjų tęsėjai. Mūsų lyderis Prezidentas Kazimieras Grinius buvo ne tik didis demokratas, valstybės veikėjas, gydytojas, bet ir vienas pirmųjų Lietuvos gamtininkų, kaip šiandien pasakytume – žaliasis.

– Sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis vietą Europos Parlamente užleido Broniui Ropei. Kaip manote, ar toks poelgis nenuliūdino rinkėjų, kurie tame poste norėjo matyti būtent sąjungos pirmininką?

– Aš manau, kad nenuliūdino, kadangi reitingavimo rezultatai parodė, jog Lietuvos žmonės labiausiai pasitiki Ramūnu Karbauskiu ir Broniumi Rope. Sąjungos pirmininkas, jausdamas didelę atsakomybę rinkėjams, paaiškino savo sprendimą, kodėl atsisakė EP nario mandato, ir liko toliau vadovauti LVŽS bei tęsti darbų Lietuvai: ,,Artėjančiuose savivaldos ir Seimo rinkimuose privalau užtikrinti, kad daugiau sąžiningų, kompetentingų žmonių taptų aktyviais Lietuvos politikoje. Noriu, kad čia liktų mažiau korupcijos ir melo.“

– Jūsų sąjunga, jei neklystu, pasisako už tradicinę šeimą, apskritai už šeimos vertybes. Kokie dar jūsų veiklos prioritetai?

– Mūsų prioritetai – sveikatos, aplinkosaugos, švietimo, kultūros, energetikos, regionų plėtros politika. Mes norime matyti gyvus, klestinčius regionus. Šiandien Lietuvoje regionų politikos nėra. Viskas palikta laisvos rinkos malonei, o rimtų investicijų taip ir nėra. Žalioji energetika, su ja susiję žaliųjų paslaugų verslai gali sukurti daugiau nei 50 tūkstančių darbo vietų. Tai labai reikalinga tokiems miestams kaip Alytus. Mes esame ta partija, kuri aktyviai gina Lietuvos jaunimo, vaikų interesus nuo galingo alkoholio ir tabako pramonės lobistų spaudimo. Mes pasisakome už labai griežtą žalingų įpročių mažinimo politiką. Mes norime iš pagrindų pakeisti sveikatos politiką ir pasiekti, kad daugiau nei 10 proc. biudžeto lėšų, būtų skirta sveikatai:  ligų prevencijai, profilaktikai, sveikai gyvensenai. Dabar yra vos 1 proc. Mes taip pat matome, kad švietimas ir kultūra nėra valstybės prioritetų sąraše, nuolat stringa finansavimas. Mūsų požiūriu, kultūringas ir išsilavinęs žmogus yra daug svarbiau nei, pvz., euras. Kai mes būsime Vyriausybėje, mes reikalausime švietimo ir kultūros ministrų postų. Mes nesivaikome „turtingų“ ir „pinigingų“ postų Vyriausybėje, mūsų tikslas – pasiekti, kad švietimas ir kultūra taptų svarbiausiomis valstybės sritimis, ir panaudosime visus savo gebėjimus, kovodami už tų sričių klestėjimą. Tuo mes skiriamės nuo visų kitų partijų.

– Kiek jums pačiam valstietiškas gyvenimas yra artimas?

– Visą savo gyvenimą gyvenu kaime. Kaime gyveno ir mano tėvai, ir seneliai. Kaip minėjau, esu baigęs žemės ūkio mokslus. Nuo 1986m. dirbau žemės ūkyje. Pradėjau dirbti augalų apsaugos agronomu, vėliau  – kolūkio vyriausiuoju agronomu,  dar vėliau – 6 m. ŽŪB pirmininku. Šiuo metu taip pat ūkininkauju.

– Kokia kryptimi vesite Alytaus rajono valstiečius ir žaliuosius?

– LVŽS prioritetus aš jau minėjau, tokios krypties laikytis mes stengsimės ir Alytaus rajone. Populistiniais pažadais aš nesimėtysiu, mąstau tik apie tai, kas gali atnešti didžiausią naudą Alytaus krašto žmonėms ir gamtai. Nuo 2011 m. Lietuvoje vyksta projektas ,, Saugokime vyrus“, kurio globėjas ir mecenatas yra partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Šio projekto tikslas yra skatinti rizikos grupės vyrus pasitikrinti sveikatą ir atlikti prostatos specifinio antigeno (PSA) kraujo tyrimą bei atkreipti visuomenės dėmesį į prostatos vėžio problemas bei informuoti apie ankstyvosios diagnostikos svarbą. Šiame projekte veikia moderni, mobili kraujo laboratorija, kuri atvyksta pagal iš anksto suderintą grafiką. Po Alytaus rajoną ši mobili laboratorija pradės keliauti jau rugpjūčio 18 d. Tyrimai nemokami, todėl labai kviečiu suskubti pasitikrinti sveikatą ne tik vyrus, bet ir moteris, kadangi taip pat atliekami skydliaukės, kepenų fermentų, bendrasis kraujo bei kiti tyrimai. Dar vienas iš tikslų – tapti paprastų žmonių interesų gynėjais. To vienas, ypač Alytaus rajone, nepasieksi, todėl stengsiuosi pritraukti kuo daugiau naujų žmonių, ypač jaunimo, kuris ne emigruotų, bet savo vietą rastų čia, Lietuvoje, galėtų pats aktyviai dalyvauti valstybės ir savivaldos gyvenime. Visus norinčius prisidėti kviečiu parašyti man el. paštu ndjalytausra@inbox.lt arba  skambinti telefono nr. (8 685) 84060.

 
 
Išplėstinis Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. balandžio 4 d. (ketv.) 15.00 val. Kaune vyks LVŽS išplėstinis Tarybos posėdis.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. vasario 22 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis Kaune, ASU IV rūmų konferencijų salėje.
Plačiau

LVŽS Akmenės kandidato į merus R. Stonkaus ir komandos programos pristatymas savivaldybių tarybų rinkimams

article thumbnailŠį ketvirtadienį, vasario 7 d., 17 val. vakaro bus pristatoma Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Akmenėje programa 2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimams.
Plačiau

LVŽS XII suvažaivimas

article thumbnail2019 m. sausio 26 d. (šešt.) vyks  LVŽS XII ataskaitinis rinkiminis suvažiavimas.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų