2008-08-26 | K. Prunskienė: turime stiprią komandą

Jau ketvirtą kartą į Seimą kandidatuojanti Valstiečių liaudininkų sąjungos (VLS) lyderė, žemės ūkio ministrė prof. Kazimiera Prunskienė nemano, kad ši rinkimų kova bus lengva, tačiau ji nesibaimina naujai gimusių partijų konkurencijos. "Šią kadenciją nebuvome atsipalaidavę, dirbome iš peties", - tvirtina K. Prunskienė, tikinti, kad žmonės ir per šiuos rinkimus pasitikės jos partija.

VLS sąraše bus apie 130 kandidatų, ne mažiau kaip 66 kandidatai varžysis dėl Seimo nario mandato vienmandatėse apygardose. K. Prunskienė teigė, kad jos partijos sąrašas bus patrauklus rinkėjams, nes jame bus žinomų įvairių sričių profesionalų.

- Dalyvavote beveik visose Seimo rinkimų kampanijose, siekėte prezidento posto. Kaip vertinate prasidėjusią partijų rinkimų kovą dėl Seimo narių mandatų?

- Šioje rinkimų kampanijoje yra dar daugiau nežinomybės, ji sunkiau prognozuojama, nes šalia jau žinomų, dirbusių politinėje erdvėje ir valdžios institucijose partijų ateina naujų ir gan aktyviai nusiteikusių kovoti. Jos labai kritiškos, gal daugiau kritikuojančios nei teigiančios, kalbančios apie tai, kas yra blogai, net ir kai nėra blogai, tačiau sunku apčiuopti, ką naujo ir gero jos atneštų.

VLS į rinkimus eina su savo programa, ją pristato ir neužsiiminėja išpuoliais, jeigu tai neišplaukia iš objektyvaus vertinimo ir būtinybės pasakyti, kas yra ne taip, kas yra keistina, kas ir kaip turėtų būti padaryta. Nemanome, kad be pagrindo, o tik iš principo reikėtų kritikuoti, pulti, smerkti.

- Ar nesibaiminate, kad naujos partijos gali atimti daugiausia balsų iš socialdemokratų, Darbo ir jūsų vadovaujamos partijos?

- Manau, vienus rinkėjus prarasime, kitus atrasime. Iš susitikimų su žmonėmis susidaro įspūdis, kad žmonės yra patenkinti tuo, ką mes darome, kaip sprendžiame problemas. Šią kadenciją nebuvome atsipalaidavę, dirbome iš peties, o svarbiausia - jausdami atsakomybę.

- Jūsų partijos pozicijos ypač stiprios kaime. Kaip mėginsite patraukti miestų gyventojus?

- Vienas argumentų yra mūsų sąrašo, kuriame yra tikrai stiprūs įvairių sričių profesionalai, sudėtis. Tai ekonomikos, verslo, socialinės politikos atstovai, šį kartą ypač stiprus atstovavimas mokslui ir švietimui, sveikatos apsaugai. Sąraše yra merų ir kitų gerą patirtį savivaldoje turinčių žmonių. Visoms svarbiausioms sritims turime ne po vieną asmenį, o stiprią komandą.

Kalbant apie atstovavimą kaimo interesams, pasakyčiau, kad aš, kaip partijos pirmininkė, ministrė ir mokslininkė, esu žemės ūkio, maisto ir kaimo plėtros strategijos formavimo ir įgyvendinimo lyderė.

Į Seimą sieks patekti Žemės ūkio ministerijos valstybės sekretorius dr. Vidmantas Kanopa, viceministrė dr. Virginija Žoštautienė, ministerijos sekretorius dr. Kazys Sivickis, Žemės ūkio bendrovių asociacijos direktorius Jonas Sviderskis, Ūkininkų sąjungos pirmininkė Genovaitė Staliūnienė, Veterinarijos akademijos prorektorius prof. Antanas Sederavičius ir kiti.

Seimo nario mandato sieks ūkio ministras ekonomistas dr. Vytas Navickas, Seimo narės Laima Mogenienė, Leokadija Počikovska. Pirmajame sąrašo penketuke yra Kovo 11-osios Akto signataras, buvęs VSD vadovas, šiuo metu užsienio reikalų ministro patarėjas Jurgis Jurgelis, kandidatuosiantis Vilniuje.

Beje, užsienio reikalų ministras Petras Vaitekūnas pageidavo būti sąrašo gale, nes jis savo karjerą sieja su diplomatiniu darbu.

Tarp mūsų kandidatų yra buvęs ilgametis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius prof. Vytautas Kaminskas. Sveikatos apsaugai atstovaus Gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas, ilgus metus medicinos įstaigų audito vadove dirbusi Vitalė Vinickienė, taip pat žinomi gydytajai. Lietuvos išeivijos bendruomenei Airijoje atstovaus mandatą Kaune sieksiantis ligšiolinis Airijos verslininkų asociacijos prezidentas Mindaugas Maculevičius, Airijos mokyklėlių asociacijos pirmininkė Danguolė Tautvydienė. Jie yra pavyzdys ir ta prasme, kad grįžta į Lietuvą i: nori čia gyventi, dirbti. Valstiečių liaudininkų sąraše yra ir kultūros atstovų - aktorė Vaiva Mainelytė, dailininkas Pranas Gudaitis, meno renginių organizatorius Eugenijus Janutėnas.

Mūsų sąraše nėra atsitiktinių žmonių. Manau, naujos sudėties Seime turėsime gyvybingą, aktyvią, kompetentingą frakciją.

- Kaip sąraše suderintas atstovavimas moterims ir vyrams?

- Sąrašas tikrai subalansuotas, taip įvyko natūraliai, dirbtinai nepritempiant. Atsižvelgiant į reitingavimo rezultatus, pirmajame sąrašo dešimtuke yra 6 moterys ir 4 vyrai. Tačiau pirmajame dvidešimtuke yra daugiau vyrų.

- Kiek tikitės laimėti vietų būsimajame Seime?

- Sakyčiau, esame kuklūs. Būtume patenkinti, jeigu mums pavyktų turėti apie 20 vietų.

- Ar po rinkimų tikitės dalyvauti valdančiojoje koalicijoje?

- Manau, mūsų šansai yra gana dideli. Esame, sakyčiau, koalicingi, nes mūsų politinė pozicija yra per vidurį, ją galima laikyti plataus vidurio pozicija. Mūsų principai, nuostatos yra palankios bendradarbiauti su kitomis partijomis, nes mes deriname palankias sąlygas verslui su socialine atsakomybe, deriname miesto ir kaimo interesus, esame nearšūs ir ne intrigantai.

- Jūs - pirmosios nepriklausomos Lietuvos Vyriausybės premjerė. Ar sutiktumėte dar kartą vadovauti Ministrų kabinetui?

- Viskas priklausytų nuo koalicinių susitarimų. Tai nėra mano gyvenimo arba šios kadencijos tikslas. Tačiau manau, kad premjeras turi būti sugebantis bendradarbiauti, o dar svarbiau - sugebantis aprėpti daugelį sričių kvalifikuotu, kompetentingu lygmeniu.

- Siekdami privilioti rinkėją vieni politikai dainuoja, kiti šoka. Kodėl jūsų partija, dalydama "Sveiko maisto" vartotojo pasus, pasirinko sveiko maisto propagavimą, aiškinimą apie maisto priedus?

- Mūsų partijos programoje yra akcentuojami vartotojų interesai. Mes kalbame ir apie gyventojų aprūpinimą saugiu ir geros kokybės Lietuvoje pagamintu maistu. Žinoma, tai nereiškia, kad mes siūlome uždaryti duris importui ar eksportui. Platindami "Sveiko maisto" vartotojo pasus, teigiame, kad vartotojui reikia padėti išsiaiškinti tai, ką ne kiekvienas žino, pavyzdžiui, apie įvairius maisto priedus, tokius kaip konservantai, šaldikliai, dažikliai, tirštikliai, emulsikliai ir stabilizatoriai, taip pat suteikti žinių apie įvairius produktų žymėjimus, maisto kaloringumą.

"Sveiko maisto" vartotojo pasas - tai mūsų partijos leidinukas, kuriame nėra nė žodžio apie rinkimus, nei kvietimo, nei užuominos. Pasas išleistas ne iš ministerijos pinigų ir ne iš rinkimų kampanijos sąskaitos.

Vaizdžiai tariant, turime žinių ir proto, kurių negalime "užrakinti" išėję iš darbo ministerijoje. Neišeiname iš darbo tuščiagalviai, turime žinojimą ir norime perduoti žinias žmogui.

- Kiek suprantu, po rinkimų valstiečiams liaudininkams yra priimtinos koalicijos su socialdemokratais, Darbo partija, Naująja sąjunga. Su kuriomis politinėmis jėgomis koalicijos būtų neįmanomos?

- Kartais neįmanomi dalykai tampa įmanomi, niekada nesakyk niekada. Manau, tai priklauso nuo vadovaujančių personų kai kuriose partijose. Konservatoriai patys užsidavė tokią poziciją asmeniškai mano atžvilgiu. Dėl to jiems visa VLS yra negera. Tačiau toks yra jų požiūris, ir mes neketiname niekam pirštis. Norėčiau pažymėti, kad agresyvumas, nepagrįstas kritiškumas, priekabiavimas, politinis nesąžiningumas, netolerancija, ambicingumas, puikybė, priešiškumas, kategoriškumas - tai savybės, kurios toli nuo mūsų darbo stiliaus.

- Ar ant jūsų moteriškų pečių užgulusi rinkimų kampanija, ministrės, Seimo narės ir partijos pirmininkės postai nėra per sunki našta?

- Šis klausimas man truputį keistas. Jeigu jūs klaustumėte kokį nors vyrą, tada, manyčiau, tektų formuluoti taip: ar jums kaip vyrui nėra per sunku, nes tik moterys sugeba šitaip derinti darbus?



Eltos informacija

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. liepos 15 d. (pirm.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau




 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų