Ramūnas Karbauskis

Kandidatas į LVŽS pirmininkus

RAMŪNAS KARBAUSKIS

Visiems dėkoju už mūsų bendro darbo metus! Drauge su Jumis nuveikėme be galo daug – užaugintas žmonių pasitikėjimas ir sėkmingi 2016 m. Seimo rinkimai mums suteikė instrumentus pasirūpinti Lietuvos žmonių gerove. Mūsų pastangų dėka į Lietuvą pradėjo grįžti emigravę žmones – per paskutinius LVŽS kadencijos Seime metus jų jau grįždavo daugiau, nei emigruodavo. Ir tai įvyko pirmą kartą po ilgų dešimtmečių.

Daugiau, nei kada anksčiau, kilo pensijos, įvedėme ir padidinome vaiko pinigus, gerėjo ekonominė situacija ir visa tai lėmė mūsų priimti sprendimai bei vertybėmis grįstas požiūris, kurį šiandien, deja, bet ir vėl reikia ginti.

LVŽS suformuota Vyriausybė susidūrė su pasaulinio masto pandemijos valdymu ir iki tol nematytais iššūkiais, tačiau naujai po rinkimų susiformavusiai daugumai paliko stabilią valstybę ir bene geriausiai pirmąją pandemijos bangą atlaikiusią ekonomiką pasaulyje.

2020 m. pabaigoje pradėjome dirbti konstruktyvioje opozicijoje, pirmieji Lietuvos istorijoje turime realiai veikiančią šešėlinę Vyriausybę, tad valdantieji turi oponentus, kurie kritikuodami siūlo aiškias alternatyvas, o kartu savo idėjomis bei pasiūlymais formuoja pozityvią ir konstruktyvią opozicinę darbotvarkę.

Tikrai turime kuo didžiuotis!

Šiandien galiu atvirai pasakyti – Lietuvoje likome vienintele parlamentine partija, turinčia frakciją Seime, kuri saugo tradicines vertybes, kuri neina į kompromisą su savo sąžine ir pažadais rinkėjams. Kartu esame vieninteliai, kurie turime pajėgumų pasipriešinti liberalų įsigalėjimui, kad ir kaip tie liberalai vadintųsi – laisvės, liberalų sąjūdžio, konservatorių, socialdemokratų ar kitais pavadinimais.

2024 m. Seimo rinkimai jau bus ne tik Seimo narių, bet ir vertybių rinkimai, kur Lietuva rinksis tarp liberalų ir tų, kurie atstovauja tradicinėms vertybėms, puoselėjamoms daugumos Lietuvos žmonių.

Džiaugiuosi, kad turėsime ypač demokratinius partijos pirmininko rinkimus – tiesioginius ir visuotinius, su galimybe pasirinkti. Mūsų partijoje demokratija ne fasadinė, o vidinė būsena, pagal kurią gyvename, todėl ir rinkimai vyks nesidangstant pandemija, kaip kad padarė save liaupsinantys konservatoriai, pirmininką rinkę savo partijos Taryboje.

Praėjusiame Tarybos posėdyje visus kviečiau kandidatuoti ir kandidatuojant dalintis idėjomis, kokia LVŽS turėtų būti ateityje. Dėkoju kolegai Giedriui Surpliui, iškėlusiam savo kandidatūrą.

Kokią, kaip kandidatas į pirmininkus, LVŽS matau?

Vertybiškai nuoseklią, ištikimą rinkėjui ir ne tik tęsiančią 2016 metais pradėtus darbus, bet ir įgyvendinančią mus vienijančią bendrą viziją. Gerbiančią kiekvieno žmogaus orumą ir neskirstančią žmonių į Vilniaus „elitą“ ir „kaimiečius“ regionuose, „vakserius“ ir „antivakserius“ ar dar kaip kitaip.

Socialiai jautrią ir besirūpinančią tradicine šeima, žmogaus sveikata, mus supančia aplinka, tautiškumu ir kalba. Nepakančią korupcijai ir skatinančią skaidrumą valstybėje. Turinčią stuburą ir gebančią mobilizuotis tuomet, kada reikia apginti vertybes.

Atsakingai besiruošiančią savivaldos, Europos Parlamento, Prezidento ir Seimo rinkimams. Toliau tęsiančią šešėlinės Vyriausybės darbą. Stiprinančią skyrius. Šį darbą, kuriam dirbdamas Seime skyriau mažiau laiko, dabar įsipareigoju laikyti asmeniniu prioritetu. Šiuo metu yra planuojami tolesni mano gyvi, o ne nuotoliniai, vizitai ir susitikimai su partijos skyrių aktyvu bei visais nariais.

Matau galimybes toliau auginti LVŽS Tarybos galias, dalinant sprendimų priėmimo atsakomybę – vis daugiau Tarybą įtraukiant į visų politinių sprendimų svarstymą ir priėmimą, ką paskutinį pusmetį ypač aktyviai, besinaudodami ir nuotolinio ryšio priemonėmis, visi kartu pradėjome daryti.

Šį rudenį ėmėme stiprinti ir komunikaciją su skyriais, sudarydami sąlygas jiems dar geriau pajusti tą pulsą, kuris jaučiamas Seime. Tą reikia tęsti. Tam pasitarnaus ir LVŽS „skaitmenizacija“, kurios darbai baigiami.

Dar kartą dėkodamas už bendrą darbą ir pasitikėjimą,

Ramūnas Karbauskis