RAMŪNAS KARBAUSKIS

Ministras Pirmininkas

RAMŪNAS KARBAUSKIS

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis gimė 1969 m. gruodžio 5 d. Šiaulių rajone, Naisiuose. Šiauliuose baigė J. Janonio vidurinę mokyklą ir vėliau studijavo Lietuvos žemės ūkio akademijoje, kur 1994 m. įgijo mokslinio agronomo specialybę.

1990 m. įsteigė uždarąją akcinę bendrovę „Agrokoncernas“, kuri išaugo į komercinę grupę ir šiandien vienija daugiau nei 30 įmonių, siūlančių žemdirbiams platų spektrą paslaugų ir kokybiškų produktų bei pažangius technologinius sprendimus, būtinus konkurencingam žemės ūkio verslo vystymui.

 R. Karbauskis aktyviai įsitraukė į politinę veiklą – nuo 1997 iki 2001 m. ėjo Lietuvos valstiečių partijos pirmininko pareigas. Išrinktas į Seimą 1996–2004 m. kadencijoms, 2000–2001 m. buvo Seimo Pirmininko pavaduotoju ir Biudžeto ir finansų komiteto nariu. 1997–2000 m. išrinktas į Šiaulių r. savivaldybės tarybą. 2016 m. spalio mėn. rinkimuose į Seimą R. Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pelnė istorinę pergalę – parlamente iškovojo net 56 mandatus. LVŽS tapo valdančiąja politine jėga, kuri vykdė svarbius pokyčius valstybėje. Aktyviai kovojo su šešėline ekonomika, politine korupcija. Ketverių metų kadencijos pabaigoje, net ir COVID-19 grėsmių akivaizdoje, Lietuvos ekonomika rodė geriausius rezultatus tarp kitų ES valstybių ir 2020 metus baigė su optimistinėmis ekonominėmis prognozėmis.

R. Karbauskis aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje ir yra daugelio meno ir kultūros projektų idėjų autorius bei mecenatas. Nuo 2009 m. Lietuvos žemaitukų asociacijos vicepirmininkas. 2013 m. kartu su vienu žymiausiu Lietuvos muzikantu ir prodiuseriu Andriumi Mamontovu įkūrė paramos ir labdaros fondą „Švieskime vaikus“. Projekto „Išsaugokime vyrus“, kurio tikslas –diagnozuoti prostatos vėžį ankstyvoje stadijoje, globėjas ir mecenatas. Baltų dievų muziejaus, Inkilų muziejaus, Baltų žolynų ir Krašto istorijos muziejų Naisiuose sumanytojas bei mecenatas. Šiaulių rajono jaunimo centro steigėjas. Serialo „Naisių vasara“ scenarijaus autorius ir mecenatas.

1987–1988 m. atstovavo Lietuvos jaunių paprastųjų šaškių rinktinei. 2006–2016 m. vadovavo Lietuvos šaškių federacijai ir įsteigė Lietuvos moksleivių šaškių lygą. Domisi fotografija, literatūra, istorija ir teatru.