SVEIKATOS APSAUGA

Vaistai kompensuojami 100 %

Nuo 2020 m. liepos 1 d. vaistai 100 proc. bus kompensuojami visiems 75 metų ir vyresniems šalies gyventojams, taip pat I invalidumo grupę turintiems asmenims ir pensininkams, kuriems nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis.

Pacientai sutaupė 15 mln. Eur

Priemokų už vaistus ir medicinos pagalbos priemones suma sumažėjo apie 27 proc., todėl pacientai sutaupė apie 15 mln. eurų.
Didėjantys atlyginimai

Gydytojų ir slaugytojų vidutinis darbo užmokestis nuosekliai augo. Palyginti su 2018 m. vidutinis darbo užmokestis padidėjo 13 proc.Kompensuojami vaistai internetu

Elektroniniu būdu išrašoma 96 proc. kompensuojamų vaistų receptų.

Sveikatos draudimo fondas

Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas 2020 m. didėja 245 mln. eurų ir iš viso sudarys 2,3 mlrd. eurų, o išlaidos – 2,1 mlrd. eurų.

Trumpėja eilės pas šeimos gydytoją 

Sutrumpėja eilės pas šeimo gydytoją - per 7 dienas pateko 89 proc. žmonių.

Daugiau sveikatos priežiūros paslaugų

Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugoms skirtos lėšos 2019 m. padidėjo net 19,6 proc. (2018 m. siekė 17,7 proc.).

Alkoholio girtaujantiems ribojimas

Priimtas dar vienas sprendimas, ribojantis alkoholio prieinamumą girtaujantiems asmenims. Nuo 2020 m. lapkričio nebebus leidžiama prekiauti gėrimais, išpilstytais į puodelio tipo pakuotę nuplėšiamu dangteliu.

Įsigaliojo „žalos be kaltės“ modelis

Nuo 2020 metų įsigaliojo „žalos be kaltės“ modelis, užtikrinsiantis, kad pacientai galės greičiau ir paprasčiau gauti kompensaciją, jei jų sveikatai buvo padaryta žala.

Medikų pasitikėjimo-pagalbos linija

Pradeda veikti pasitikėjimo ir pagalbos linija, į kurią gali skambinti medikai, norėdami pranešti apie psichologinį smurtą, mobingą ar kitokio pobūdžio spaudimą darbe.