Alternatyvi energetika ar atominė energetikaLietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis ir sąjungos valdybos pirmininkas Bronis Ropė pateikė pasiūlymą LVLS Tarybai apsvarstyti klausimą dėl LVLS pozicijos Atominės energetikos plėtros klausimu keitimo.

Pateiktame LVLS Tarybos rezoliucijos projekto įvadinėje dalyje minima, kad "Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga keičia savo ilgalaikę poziciją dėl atominės energetikos ir siūlo svarstyti jos alternatyvas. Aplinkosauginės problemos, neišnaudotas Lietuvos potencialas atsinaujinančių energijos šaltinių, biokuro gamybos srityse, o svarbiausia, konkuruojančių atominių elektrinių projektai Kaliningrade ir Baltarusijoje kelia pagrįstas abejones dėl būtinybės statyti naują atominę elektrinę Lietuvoje"... Visas rezoliucijos projekto tekstas čia.

Ar pritariate, kad LVLS pakeistų poziciją dėl atominės elektrinės statybos Lietuvoje prioriteto ir aktyviai skatintų alternatyvią energetiką?


 

Argumentai UŽ

Naujos atominės elektrinės ir pigios elektros energijos lauksime 10-15 metų ir tam išleisime milžiniškas valstybės lėšas, o tuo metu stipriai atsiliksime alternatyvios energetikos skatinimo srityje. Galime jau dabar leisti valstybės resursus biomasės ir biokuro rinkos augimo skatinimo priemonėms, kurios leistų atsitiesti visam ūkiui - didinti šiandien taip trūkstamų darbo vietų skaičių regionuose, atvertų papildomas rinkas žemdirbiams, taip pat sutaupytų milijardus, mokamus už importuotas gamtines dujas. Vien panaudojus kurui kasmet susidarančią nepanaudotų šiaudų dalį, būtų galima gauti nuo 300 iki 900 MW šiluminę galią. Daugiau.

  Argumentai PRIEŠ

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga ilgą laiką buvo aktyvi atominės energetikos plėtojimo Lietuvoje šalininkė ir praeityje daug prisidėjo prie Ignalinos AE veiklos pratęsimo, uždarymo sąlygų gerinimo bei politinio sprendimo dėl naujos elektrinės statybų. Ekspertai perspėja, kad po Ignalinos AE Lietuvai trūks elektros energijos ir mes būsime priversti ją importuoti. Atominė elektrinė yra vienas pigiausių elektros gamybos būdų. Daugiau.


*Jūsų balsas bus užskaitytas tik vieną kartą.**El. pašto adresas komentarams lvls@zebra.lt

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų