2018-06-06 | Lauras Stacevičius: „Lietuvos turizmo ambasadorius“ – šansas Lietuvai pritraukti turistus

Migracijos komisijos narys Lauras Stacevičius pristatė idėją „Lietuvos turizmo ambasadorius“ kaip vieną iš galimybių išlaikyti ryšį su diaspora ir pristatyti Lietuvą užsieniečiams.

Seimo narys išplėtojo mintį, kad tokiais ambasadoriais galėtų tapti lietuviai, kurie išvykę ir gyvena svečiose šalyse, yra ten įsitvirtinę, tačiau nepamiršta tėvynės ir nuolat ja domisi. Tokie žmonės galėtų pristatyti Lietuvą tų šalių, kuriose gyvena, pavyzdžiui, Anglijos, Japonijos, JAV, Malaizijos ir kt., šalių gyventojams. Paraginti juos atvažiuoti į mūsų šalį, ją aplankyti turistiniais tikslais.

Tai padėtų išlaikyti ryšį, susidomėjimą Lietuva, tiems, kas čia jau senokai negyvena. Tai kartu šviestų lietuvius gyvenančius įvairiuose pasaulio vietose, apie Lietuvą, pokyčius joje, nes jiems būtų teikiama nuolat atnaujinama informacija.

L. Stacevičius išskyrė kelias ambasadorių teigiamas puses:

Pirmiausia, investicinė grąža. Turistai atvykę į Lietuvą ne tik, kad skatintų turizmą, bet čia leistų pinigus, kas padėtų užsidirbti vietos verslininkams ir kt.

Antra, žinia apie Lietuvą taptų globalia žinute. Paskatinus turistus iš įvairių, net pačių egzotiškiausių šalių aplankyti mūsų šalį, žinutė apie Lietuvą būtų perduodama iš lūpų į lūpas. Jeigu turistams patiktų, tai galėtų tapti traukos šalimi, kur turistai atvyktų vis dažniau ir Lietuva taptų viena iš populiariausių turizmo krypčių.

Visgi, Lietuvos turizmo ambasadoriais galėtų tapti ne bet kas, tam reikėtų įrodyti, kad Lietuva žmonėms yra svarbi ir ja nuoširdžiai domimasi, ir tai būtų testas, paruošiamasis egzaminas ar kursai.

Tokie ambasadoriai galėtų gauti ne tik statusą su oficialia kortele, bet ir informacinę naudą, bei paskatinimus. Kol kas tai yra diskusijos klausimas, tačiau užsimenama apie galimybes, gauti / rinkti taškus, kuriuos galėtų iškeisti į pavyzdžiui: lėktuvo bilietus į Lietuvą, poilsinį kelialapį tam tikroje vietoje Lietuvoje ar kt., kad patiems užsienio lietuviams būtų dėl ko stengtis.

Seimo narys L. Stacevičius Migracijos komisijoje pristatęs šį siūlymą pabrėžė, kad būtina konstruktyvi diskusija, idėjos plėtojimas ir ieškojimas geriausių galimybių išnaudoti turimą potencialą.

 

Daugiau informacijos:
Seimo narys, Migracijos komisijos narys
Lauras Stacevičius
Mob. 8 668 42195, el. p. lauras.stacevicius@lrs.lt

 
 
Šeimų šventė

article thumbnailRugsėjo 1 d. (šeštadienį) kviečiame į Šeimų šventę Telšių r.
Plačiau

„Gėlių fiesta“

article thumbnailLVŽS Skuodo skyrius kviečia visus norinčius dalyvauti rugpjūčio 15 d. Skuodo miesto parke vyksiančioje kasmetinėje „Gėlių fiestoje“.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2018

article thumbnailŠ. m. liepos 29 d. (sekmadienį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Plungės rajone (Plokštinėje).
Plačiau

LVŽS Kretingos r. skyriaus Vasaros šventė

article thumbnail2018 m. liepos 20 d. (penktadienį) vyks LVŽS Kretingos rajono skyriaus Vasaros šventė!
PlačiauKas jums yra gandras?
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų