2018-04-06 | Bronis Ropė: pavyko įveikti kontrolierių skepticizmą dėl lėšų skyrimo Ignalinos AE uždarymui

Vizitą Lietuvoje baigė Europos Parlamento Biudžeto kontrolės delegacija. Svečiai įvertino ES finansinės paramos panaudojimo efektyvumą. Nuo šio vizito rezultatų daug priklauso sprendžiant, ar toliau skirti Lietuvai būtiną finansavimą Ignalinos AE uždarymui, teigia su delegacija Ignalinoje bendravęs Lietuvoje išrinktas europarlamentaras Bronis Ropė.

Vizito metu buvo sprendžiamas 2021-2028 metų laikotarpiu būtinų 780 milijonų eurų jėgainės pirmojo bloko išmontavimo darbams likimas. Pasak „valstiečių ir žaliųjų“ europarlamentaro Bronio Ropės, jei Briuselyje po kontrolierių vizito dar labiau įsivyrautų skeptiškos nuotaikos dėl lėšų skyrimo, šalis galėtų likti be žadėto finansavimo šioms reikmėms, kas, savo ruožtu, lemtų didžiulį chaosą ir Lietuvos žmonių nusivylimą.

„Pradžioje vizito jautėsi, kad tiek Europos Parlamento Biudžeto kontrolės komiteto pirmininkė Ingeborga Grassle, tiek Europos audito komiteto narys Joao Figueirido buvo nusiteikę griežtai ir, tikėtina, nebuvo linkę pritarti, kad Lietuva toliau gautų finansavimą atominės uždarymui. Iš jų pasisakymų jaučiamas nepasitenkinimas, kad Lietuva galbūt prašo per daug lėšų, o ataskaitose apie jų panaudojimą „nesueina galai“.

Manau, kartu su kitais delegaciją priėmusiais Lietuvos atstovais mums pavyko įtikinti svečius, kad tęsti finansavimą yra būtinybė. Tai didelės svarbos klausimas visai šaliai, nes mums savarankiškai finansuoti uždarymo sąnaudas (iš viso apie 3 milijardus eurų, beveik pusė mūsų metinio biudžeto) būtų nepakeliama našta. Darbo vietų prasme tai tiesiogiai paveiks jėgainėje tebedirbančius du tūkstančius darbuotojų. Bet kuriuo atveju uždarymo proceso negalima sustabdyti, ir europinis finansavimas, kuris, beje, mums buvo garantuotas stojant į ES, yra būtinas, kad šis procesas vyktų sklandžiai ir saugiai,“ – po vizito sakė Europos Parlamento narys, buvęs Ignalinos meras Bronis Ropė.

Tuo pačiu europarlamentaras pažymėjo, kad Lietuvos institucijoms prieš pasitinkant delegacijas iš Briuselio reikėtų geriau derinti tarpusavyje pozicijas. Finansų ir Energetikos ministerijų pateikiami skaičiai daugeliu atvejų nesutapo ir tai atrodė nelabai solidžiai, teigia B.Ropė.

Tolimesnis Ignalinos AE uždarymo darbų finansavimas bus įtvirtintas būsimajame daugiamečiame ES biudžete, kurio projektą Europos Komisija paskelbs gegužės mėnesį.

Bronis Ropė, +370 686 41744

 
 
Šeimų šventė

article thumbnailRugsėjo 1 d. (šeštadienį) kviečiame į Šeimų šventę Telšių r.
Plačiau

„Gėlių fiesta“

article thumbnailLVŽS Skuodo skyrius kviečia visus norinčius dalyvauti rugpjūčio 15 d. Skuodo miesto parke vyksiančioje kasmetinėje „Gėlių fiestoje“.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2018

article thumbnailŠ. m. liepos 29 d. (sekmadienį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Plungės rajone (Plokštinėje).
Plačiau

LVŽS Kretingos r. skyriaus Vasaros šventė

article thumbnail2018 m. liepos 20 d. (penktadienį) vyks LVŽS Kretingos rajono skyriaus Vasaros šventė!
PlačiauKas jums yra gandras?
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų