2018-02-08 | K. Mažeika: verslinė žūklė vidaus telkiniuose draudžiama

Pastaruoju metu didelio rezonanso žvejų mėgėjų bendruomenėje sulaukė pasigirdę keleto politikų kalbos apie padidėjusį vandens telkinių žuvingumą ir galimybę atnaujinti verslinę žūklę vidaus vandens telkiniuose.

„Noriu pabrėžti, kad dedu dideles pastangas tam, kad žuvų išteklių būklė Lietuvos ežeruose gerėtų, o žvejai mėgėjai galėtų džiaugtis gausiais laimikiais. Galiu visus nuraminti, kad verslinė žūklė yra uždrausta Aplinkos ministro įsakymu, taip pat, norėdamas įtvirtinti verslinės žūklės draudimą, 2017 metų spalio 19 dieną su kolegomis įregistravau Žuvininkystės įstatymo pataisą, kuria būtų uždrausta ne tik verslinė žūklė vidaus vandenyse, tačiau ir būtų apribota verslinė žūklė Baltijos jūros priekrantėje, ties upių žiotimis bei Klaipėdos uosto vartais“, – sakė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika.

Pasak komiteto pirmininko, tiek jis pats asmeniškai, tiek ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nepalaiko verslinės žūklės vidaus vandens telkiniuose ir nemato galimybės jos atnaujinti nei artimiausiu metu, nei ateityje, nes kultūringa mėgėjiška žūklė teikia dešimteriopai didesnę naudą tiek valstybei, tiek visuomenei, taip pat užtikrinama darna tarp žmogaus ir gamtos.

„Džiaugiuosi audringa žvejų reakcija į pasigirdusias kalbas apie verslinės žūklės atnaujinimą, nes tik susitelkdami ir dirbdami kartu galime rūpintis mus supančia gamta, ežerais upėmis ir upeliais, džiaugtis puikiais laimikiais. Susitiksime prie vandens!“ – sakė Kęstutis Mažeika.

 

Daugiau informacijos:
Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika
El. p. kestutis.mazeika@lrs.lt, tel. (8~5) 239 6691

 
 
Konferencija „Racionalus miško naudojimas – darnaus miškų ūkio pagrindas“

article thumbnailŠių metų balandžio 6 d. (penktadienį) Aleksandro Stulginskio universiteto IV rūmų konferencijų salėje (Universiteto g. 8A, Akademija, Kauno raj.) įvyks Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko Viktoro...
Plačiau

LVŽS Tarybos posėdis

article thumbnailŠ. m. sausio 11 d. (ketvirt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis Kaune, ASU IV rūmų konferencijų salėje.
PlačiauKas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų