2018-01-26 | Seime surengta parlamento darbo simuliacija mokiniams

Olgos Posaškovos nuotr.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai organizavo Seimo darbo simuliaciją Kauno miesto ir rajono moksleiviams. Renginyje dalyvavo daugiau nei 130 moksleivių ir lydintys pedagogai.

Į Seimą atvyko net devynių skirtingų Kauno miestų ir rajono apygardų mokyklų mokiniai: Šilainių apygardos Santaros gimnazijos, Petrašiūnų apygardos Palemono gimnazijos, Centro–Žaliakalnio apygardos Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos, Panemunės apygardos Šv. Mato gimnazijos, Dainavos apygardos VDU „Rasos“ gimnazijos, Aleksoto–Vilijampolės apygardos Prezidento Valdo Adamkaus ir Veršvų gimnazijos, Kalniečių apygardos Generolo Povilo Plechavičiaus licėjaus ir KTU Inžinerijos licėjaus moksleiviai. Prie šių moksleivių prisijungė Kauno rajono Raudondvario apygardos Domeikavos gimnazijos ir Garliavos apygardos Ugnės Karvelis gimnazijos moksleiviai.

Renginio tikslas – supažindinti būsimus ir esamus abiturientus, 11 ir 12 klasės moksleivius su parlamentine veikla, kad pabaigęs mokyklą moksleivis suprastų ir žinotų, kaip priimami įstatymai valstybėje, žinotų darbo specifiką.

Programoje mokiniams buvo ne tik pasiūlyta išgirsti, bet ir patiems išbandyti įstatymų leidybos procedūras. Kovo 11-osios Akto salėje renginio dalyvius pasveikino Seimo Pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis.

Vėliau jaunieji parlamentarai kartu su Seimo nariais dirbo komitetuose. Švietimo ir mokslo komitete su mokiniais dirbo Aušra Papirtienė ir komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša. Ekonomikos komitete mokiniai dirbo su Rūta Miliūte, su Ramūnu Karbauskiu – Kultūros komitete, su dr. Mindaugu Puidoku – Užsienio reikalų komitete, su Gediminu Vasiliausku – Socialinių reikalų ir darbo komitete, su prof. Aurelijumi Veryga – Sveikatos reikalų komitete, su Lauru Stacevičiumi – Teisės ir teisėtvarkos komitete, su Kęstučiu Bacvinka – Aplinkos apsaugos komitete ir su Robertu Šarknicku – Kultūros komitete.

Iš komitetų renginys persikėlė į Kovo 11-osios Akto salėje vykusį Seimo imitacinį plenarinį posėdį, kuriame buvo svarstomi komitetuose aptarti klausimai. Posėdžiui pirmininkavo Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.

Plenariniame posėdyje apsvarstytas Lietuvos Respublikos istorinės vėliavos naudojimas, dvigubos pilietybės klausimas, lytiškumo ugdymas mokyklose, kultūros pasas, Valstybinių pensijų įstatymo NR. I-7301 4 straipsnio pakeitimo įstatymas, jaunimo verslumo skatinimas, egzaminų aktualijos, migracijos skatinimas, želdynų įstatymo keitimas.

Jaunieji parlamentarai priėmė 4 įstatymus iš 10, o likusius grąžino komitetams tobulinti.

Posėdžio pabaigoje baigiamąjį žodį tarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Be to, mokiniai kartu su mokytojais dalyvavo Seimo kanceliarijos darbuotojų vedamoje ekskursijoje, apžiūrėjo istorines sales ir vietas, kur priimami svarbiausi teisės aktai.

 

Daugiau nuotraukų: čia

 
 
Šeimų šventė

article thumbnailRugsėjo 1 d. (šeštadienį) kviečiame į Šeimų šventę Telšių r.
Plačiau

„Gėlių fiesta“

article thumbnailLVŽS Skuodo skyrius kviečia visus norinčius dalyvauti rugpjūčio 15 d. Skuodo miesto parke vyksiančioje kasmetinėje „Gėlių fiestoje“.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2018

article thumbnailŠ. m. liepos 29 d. (sekmadienį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Plungės rajone (Plokštinėje).
Plačiau

LVŽS Kretingos r. skyriaus Vasaros šventė

article thumbnail2018 m. liepos 20 d. (penktadienį) vyks LVŽS Kretingos rajono skyriaus Vasaros šventė!
PlačiauKas jums yra gandras?
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų