2017-12-21 | Seimas vėl raginamas suteikti Lietuvos piliečiams galimybę savo teises ginti Konstituciniame Teisme

Ketvirtadienį, gruodžio 21 d., Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis inicijavo naują, bendradarbiaujant su teisininkų bendruomene patobulintą, Konstitucijos įstatymo pataisų projektą, kurį Seimui priėmus Konstitucija suteiks teises fiziniams ir juridiniams asmenims tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą bei ginti pažeistas teises.

„Lietuvoje jau daugiau nei dešimtmetį diskutuojame dėl poreikio įtvirtinti individualaus konstitucinio skundo institutą. Tuo tarpu senas demokratijos tradicijas turinčiose ir teisinės valstybės principus gerbiančiose valstybėse pripažįstama tokia asmens pažeistų teisių gynimo teisė, galimybė ir būtinybė. Taip yra daugelyje Europos Sąjungos valstybių, pavyzdžiui, Austrijoje, Belgijoje, Čekijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Vokietijoje, kur tiek piliečiai, tiek įmonės gali dėl savo pagrindinių teisių ir laisvių pažeidimų kreiptis į šiuos teismus ir logiškai užbaigti teisių, kurios įtvirtintos Konstitucijoje, gynimą“, – sako R. Karbauskis.

Pasak frakcijos vadovo, įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad tokia teisė kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Respublikos įstatymų, kitų Seimo priimtų teisės aktų, Respublikos Prezidento ir Vyriausybės teisės aktų, jeigu jų pagrindu priimtas sprendimas pažeidė šio asmens konstitucines teises ar laisves ir šis asmuo išnaudojo kitas veiksmingas teisinės gynybos priemones, būtų suteikiama ir Lietuvoje.

R. Karbauskio teigimu, jis tikisi, kad parlamentarams užteks politinės valios maksimaliai užtikrinti deramą piliečių teisę gintis.

Seime registruotą projektą pasirašė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, taip pat 46 Seimo nariai.

 
 
Šeimų šventė

article thumbnailRugsėjo 1 d. (šeštadienį) kviečiame į Šeimų šventę Telšių r.
Plačiau

„Gėlių fiesta“

article thumbnailLVŽS Skuodo skyrius kviečia visus norinčius dalyvauti rugpjūčio 15 d. Skuodo miesto parke vyksiančioje kasmetinėje „Gėlių fiestoje“.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2018

article thumbnailŠ. m. liepos 29 d. (sekmadienį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Plungės rajone (Plokštinėje).
Plačiau

LVŽS Kretingos r. skyriaus Vasaros šventė

article thumbnail2018 m. liepos 20 d. (penktadienį) vyks LVŽS Kretingos rajono skyriaus Vasaros šventė!
PlačiauKas jums yra gandras?
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų