2017-12-06 | Sūduvos krašto bičiulių grupė: Marijampolė – ideali vieta Vyčio paminklui

Šiomis dienomis plačiai aptarinėjamas valstybingumo simbolis – Vyčio paminklas – turi būti statomas Marijampolėje. Šis miestas 2018 metais yra paskelbtas Lietuvos kultūros sostine. Tokią idėją iškėlė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai Kęstutis Mažeika, Dainius Gaižauskas, Kęstutis Smirnovas, Aušra Papirtienė ir premjeras Saulius Skvernelis, priklausantys Sūduvos krašto bičiulių parlamentinei grupei.

„Sūduva – tautinio atgimimo lopšys, net šeši iš 20-ies Valstybės atkūrimo, Vasario 16-osios akto, signatarų yra iš Sūduvos. Vienas jų – Lietuvos patriarchas Jonas Basanavičius. Iš šio krašto kilęs ir Lietuvos himno autorius Vincas Kudirka, o Sūduvos sostinė – Marijampolė. Miestas paskelbtas kitų metų Lietuvos kultūros sostine. Manau, kad yra daugybė argumentų, kodėl toks visai tautai svarbus istorinis simbolis galėtų stovėti būtent Marijampolėje, o ne, kaip siūloma, Vilniuje ar Kaune“, – sako Seimo laikinosios Sūduvos krašto bičiulių grupės pirmininkas Kęstutis Mažeika.

Pasak LVŽS frakcijos nario, Sūduvos krašto bičiulių parlamentinės grupės pirmininko pavaduotojo Dainiaus Gaižausko, Marijampolėje stovėtų originalaus dydžio paminklas, jo nenorima didinti ar kitaip keisti. Be to, Sūduvos vietovės svarbios Lietuvos istorijoje: čia prasidėjo lietuvybės gaivinimo sąjūdis, buvo platinama lietuviška spauda ir redaguojamas laikraštis „Varpas“. Knygnešiai J. Kancleris, P. Mikolainis ir kiti drąsūs, stiprios valios vyrai aprūpindavo spauda žymius visuomenės veikėjus, tokius kaip V. Kudirka, K. Grinius, S. Matulaitis ir kt. Tad šioje istoriškai svarbioje ir privalo stovėti tautos simbolis – Vyčio paminklas.

„Kur du pešasi – trečias laimi. Dėl galimybės šiam paminklui stovėti Marijampolėje jau kreipėmės į projekto autorių Arūną Sakalauską ir šią idėją aptarėme su miesto mere Irena Lunskiene. Sūduvos sostinei tai būtų didžiulė garbė ir įvertinimas, Marijampolės, kaip Lietuvos kultūros sostinės, ir apskritai mūsų šalies valstybingumo įprasminimas“, – sakė parlamentaras D. Gaižauskas.

 

Daugiau informacijos:
Sūduvos krašto parlamentinės bičiulių grupės pirmininkas
LVŽS frakcijos narys Kęstutis Mažeika
Tel. (8 5) 239 6691, mob. 8 668 42 139
El. p. Kestutis.Mazeika@lrs.lt

Sūduvos krašto parlamentinės bičiulių grupės pirmininko pavaduotojas
LVŽS frakcijos narys Dainius Gaižauskas
Tel.(8 5) 239 6620, mob. 8 650 38 878
El. p. Dainius.Gaizauskas@lrs.lt

 
 
LVŽS Tarybos posėdis

article thumbnailŠ. m. sausio 11 d. (ketvirt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis Kaune, ASU IV rūmų konferencijų salėje.
Plačiau

Konferencija "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos"

article thumbnailEuropos Parlamento nario B. Ropės organizuojama Konferencija Panevėžyje - "Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos".
PlačiauKas jums yra gandras? 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų